Piłka ręczna - Lidl Starligue: niesamowity Nielsen, czołówka z kompletem punktów
pixabay.com

• Data publikacji: 31.05.2021, 09:14

Montpellier po trudnym meczu pokonuje Aix. PSG gra świetną drugą połowę. Nantes nie daje przeciwnikom szans, Nielsen bezbłędny.

W 28. kolejce francuskiej Starligue wicelider z Montpellier podjął na własnym terenie Aix. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po ośmiu minutach mieli już trzybramkowe prowadzenie, ale rywale nie potrzebowali dużo czasu, żeby wyrównać. Dalsze minuty pierwszej połowy były bardzo wyrównane. Żadna z ekip nie miała wyraźnej przewagi na boisku. W drugiej połowie Montpellier znowu odskoczyło od rywali, ale Aix starało się trzymać kontakt. Znacznie utrudniał im to bramkarz drużyny przeciwnej. Charles Bolzinger bronił w tym meczu z 47% skutecznością. Ofensywa Montpellier nie spisywała się w tym dniu najlepiej. Na 43 rzuty, tylko 28 znalazło drogę do bramki. Jednakże goście też mieli swoje problemy i to sprawiło, że przegrali ten mecz jedną bramką.

Montpellier – Aix 28:27 (15:14)

Mecz pomiędzy PSG i Saint-Raphael nie był już taki wyrównany. Goście tylko w pierwszej połowie byli w stanie grać na poziomie lidera tabeli. Potem z każdą minutą paryżanie podkręcali tempo swoich akcji. Na drugą część gry gospodarze wyszli w pełni zmotywowani. Zaczęli seryjnie zdobywać bramki i szczelniej grać w obronie. Dobry mecz zagrali Ferran Sole i Mikkel Hansen, którzy zdobyli kolejno osiem i siedem bramek.

PSG – Saint-Raphael 44:32 (20:18)

HBC Nantes w przeciwieństwie do PSG nie dało złudzeń rywalom od początku. Piłkarze ręczni Creteil byli kompletnie bezradni wobec będących w niesamowitej formie rywali. Po dziesięciu minutach było 1:7 i mecz tak naprawdę się już skończył dla gospodarzy. Z każdą minutą przewaga gości była coraz wyraźniejsza. Momentami prowadzili nawet dwunastoma bramkami. Druga połowa wyglądała identycznie. Kompletna dominacja Nantes nie pozwoliła nawet na chwilę zbliżyć się rywalom. Emil Nielsen zagrał kolejne fenomenalne spotkanie. Bramkarz gości wybronił 18 rzutów.

Creteil – Nantes 23:36 (9:18)