NHL: Vegas Golden Knights na kolanach!

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 31.05.2021, 09:25

Colorado Avalanche pogrążyło Vegas Golden Knights. Nathann MacKinnon z Colorado dzięki dwóm bramkom zapisał się na kartach historii NHL. Kanadyjczyk w pierwszych pięciu meczach fazy play-off zdobył osiem trafień. Ostatni raz takiego wyczynu dokonał Ray Ferraro w 1993 roku. W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym „Błyskawice” pokonały Carolina Hurricanes.

Carolina Hurricanes uległa Tampa Bay Lightning na własnym lodowisku. Goście dzięki wygranej (2:1) prowadzą w serii 1:0. Od pierwszych minut oba zespoły grały bardzo zachowawczo. Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej tercji. Wynik dla Błyskawic” wykorzystując grę w przewadze, zdobył Brayden Point. Kluczową rolę przy golu odegrał Victor Hedman. 30-latek idealnie dograł do Kanadyjczyka, a ten posłał krążek między nogi bramkarza rywali. Gospodarze doprowadzili do remisu w 2. minucie trzeciej części spotkania. Carolina Hurricanes również zdobyła trafienie w przewadze liczebnej po tym, jak Blake Coleman spowodował upadek przeciwnika. Mimo że „Huragany" zdołały wyrównać, ostatnie słowo należało do hokeistów z Florydy. Decydującego gola strzelił Barclay Goodrow. Najpierw minął jednego gracza drużyny przeciwnej, a później silnym uderzeniem z ostrego kąta znalazł drogę do siatki amerykańskiego bramkarza.

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Colorado Avalanche pewnie rozbiło Vegas Golden Knights 7:1 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym. Mecz na Ball Arena był prawdziwym starciem gladiatorów. Oprócz pięknych bramek kibice na trybunach byli świadkami bardzo ostrej gry. Gospodarze pierwszą tercję wygrali 2:0. Bramki dla Colorado strzelali Mikko Rantanen oraz Gabriel Landeskog. Po pięciu minutach od rozpoczęcia drugiej części rywalizacji „Lawiny” powiększyły prowadzenie o kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się Brandon Saad i Nathan MacKinnon. Stracone gole nie działały dobrze na zawodników Vegas Golden knights. Hokeiści z Nevady zaczęli grać nerwowo i nieprzepisowo. W konsekwencji gospodarze, grając w przewadze, strzelili na 5:0. Natomiast 36 sekund później Złoci Rycerze” zdobyli gola honorowego. Pod koniec drugiej tercji drugą bramkę zanotował Nathan MacKinnon. W ostatniej połowie sędzia miał ręce pełne roboty. Na początku ostatnich 20 minut karę mniejszą ujrzało aż pięciu graczy. Z minuty na minutę zawodnicy obu drużyn grali bardzo agresywnie. Brian Pochmara przed końcową syreną odesłał jeszcze czterech graczy na ławkę kar. Jedynego gola w trzeciej części rywalizacji strzelili gospodarze.

Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)