Podsumowanie lig: w Niemczech już półfinały

• Data publikacji: 31.05.2021, 09:54

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia był turniej Final Four Euroligi. Z tego powodu liga hiszpańska zrobiła tygodniową przerwę między sezonem zasadniczym i play-offami. W Bundeslidze zaś rozpoczęły się już półfinały.

Liga niemiecka

Aż pięć meczów było potrzebnych do rozstrzygnięcia serii pierwszego po sezonie zasadniczego MHP Riesen Ludwigsburg z ósmym Brose Bamberg. "Olbrzymy" prowadziły już 2:0, ale przegrały dwa wyjazdowe mecze. Rywalizacja wróciła do Ludwigsburga, gdzie gospodarze pewnie wygrali 95:73. Wynikiem 3:1 zakończyły się serie - ratiopharmu Ulm z EWE Oldenburgiem i Bayernu Monachium z Hakro Merlins Crailsheim. Alba Berlin już 3:0 rozprawiła się z Hamburg Towers.

W Bundeslidze rozpoczęły się już półfinały. Ludwigsburg wygrał u siebie 101:98 z Bayernem Monachium. Gospodarze od samego początku prowadzili, ale byli blisko straty przewagi. Ratiopharm Ulm niespodziewanie zwyciężył na wyjeździe z Albą Berlin. Pierwsza kwarta należała do gości, ale później dominowała ekipa ze stolicy. W końcówce ratiopharm przejął prowadzenie i wygrał 73:71.

Liga VTB

Już tydzień temu wspominaliśmy o tym, że Unics Kazań wygrała 3:0 w serii półfinałowej z Lokomotiwem Kubań Krasnodar. Drugim finalistą zostało CSKA Moskwa, które jeszcze przed nieudanym występem w Final Four Euroligi zwyciężyło 3:1 z Zenitem St. Petersburg. W czwartym meczu zespół z Moskwy pewnie wygrał 85:71. Finał między Unicsem i CSKA rozpocznie się w najbliższą sobotę.

CSKA Moskwa - Zenit St. Petersburg 85:71

Liga francuska

W ostatnim tygodniu po dwa zwycięstwa sięgnęła drużyna z Limoges. Zespół Macieja Lampego wygrał 77:71 z Cholet i 83:77 z Roanne. Polski koszykarz zdobył 14 i cztery punkty. Limoges zajmuje ósme miejsce w tabeli. Poza strefą play-off plasuje się Le Portel. W ostatnim spotkaniu ekipa ta przegrała 58:72 z Pau-Orthez. Mateusz Wojciechowski rzucił dziesięć punktów. Liderem nadal jest AS Monako.

Limoges - Cholet 77:71
Roanne - Limoges 77:83
Le Portel - Pau-Orthez 58:72

Liga włoska

Bardzo blisko awansu do finału są Armani Exchange Mediolan i Virtus Segafredo Bolonia. Zespoły te prowadzą już 2:0 odpowiednio z Umaną Reyer Wenecja i Happy Casa Brindisi. Rozgrywki w Serie A zostały na moment przerwane z powodu udziału Armani Exchange Mediolan w Final Four Euroligi. Włoski zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Michał Sokołowski po zakończeniu sezonu we Włoszech podpisał kontrakt z Hapoelem Holon. Polak rozegrał już trzy mecze, a w jednym z nich zdobył aż 22 punkty. Jego zespół zakończył rozgrywki zasadnicze na drugim miejscu za Maccabi Tel Awiw. W pierwszej rundzie play-off Hapoel zmierzy się z Nes Zioną.