Tenis - Roland Garros: zwycięska Świątek w dniu swoich urodzin
PPP

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 31.05.2021, 13:40

Iga Świątek potrzebowała półtorej godziny, by pokonać Kaje Juvan i awansować do drugiej rundy French Open. Polka mecz ze Słowenką zwyciężyła 6:0, 7:5. Dla obrończyni tytułu było to ósme z rzędu zwycięstwo bez straty seta na paryskiej mączce.

Obchodząca 20. urodziny perfekcyjnie rozpoczęła pojedynek ze swoją przyjaciółką - Kają Juvan. Iga Świątek grała niemal bezbłędnie przy swoich podaniach, natomiast w gemach serwisowych swojej rywalki przejmowała inicjatywę, co skutkowało kolejnymi przełamaniami. Polka już w pierwszej partii udowodniła swoje aspirację na obronę tytułu, wygrywając inauguracyjnego seta bez straty gema.

W drugiej odsłonie tego spotkania zmienił się obraz na korcie. Niżej notowana tenisistka zaczęła więcej ryzykować, co zaowocowało wygraniem pierwszego gema. Juvan, wygrywała także coraz więcej piłek przy podaniu Polki. Obrończyni tytułu jednak odpowiednio zareagowała na poprawę gry swojej rywalki i w kolejnej części przełamała serwis Słowenki. Juvan jednak nie powiedziała ostatniego słowa w tym meczu i odrobiła straty, wyrównując stan drugiego seta.

Kolejny fragment drugiej partii należał do serwujących, które wywiązywały się ze swoich obowiązków w znakomitym stylu. Gdy wszystko wskazywało na rozgrywkę tie-breakową, Iga Świątek zadała decydujący cios w tej rywalizacji. Dzisiejsza solenizantka przy stanie 6:5 wykorzystała czwartą piłkę meczową i zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony tytułu.

W drugiej rundzie rywalką reprezentantki Polski będzie lepsza z pary Shelby Rogers - Rebecca Peterson.

Iga Świątek (POL)[8] - Kaja Juvan (SLO) - 6:0 , 7:5