Legia Warszawa nie awansowała do kolejnej rundy LM

• Data publikacji: 31.07.2018, 22:25

Legia Warszawa wygrała 1:0 ze Spartakiem Trnava, lecz nie awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legioniści zakończyli mecz w 9 po kuriozalnych czerwonych kartkach Marko Vesovicia oraz Domagoja Antolicia.

Początek meczu Legii Warszawa ze Spartakiem Trnava zdecydowanie nie należał do interesujących. Pierwszą groźną sytuację Legioniści stworzyli sobie w 12. minucie, gdy błąd w polu karnym popełnił Boris Godal, piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Martin Chudy, broniąc swoją drużynę przed utratą gola. Cztery minuty później odpowiedzieli gospodarze, strzał z ostrego kąta oddał Jirka, lecz pewną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Wydawało się, że zawodnicy Legii przejmą inicjatywę, nic bardziej mylnego. W 37. minucie głupi błąd przy powrocie do obrony popełnił Vesović i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania okazję na zdobycie prowadzenia miał jeszcze Kante, lecz nie trafił czysto w piłkę.

Na początku drugiej połowy Dean Klafurić przeprowadził dwie zmiany. Najpierw na boisko wszedł Cafu za Radovicia, a osiem minut później Carlitos za Michała Pazdana. Dokonane zmiany przyniosły pozytywny efekt i już w 63. minucie spotkania bramkę na wagę prowadzenia, po doskonałym dośrodkowaniu Carlitosa, zdobył Inaki Astiz. Strzelona bramka mocno podniosła morale Legionistów, którzy zaczęli przeprowadzać kolejne bardzo groźne ataki. W 68. minucie mocny strzał z woleja na bramkę Chudego oddał Cafu, minutę później po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Carlitos, oddając techniczny strzał, niestety tuż obok bramki. W 85. minucie stało się coś absurdalnego. Antolić w głupi sposób sfaulował zawodnika Spartaka, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i również musiał opuścić boisko z czerwienią na koncie. W ten oto sposób Legioniści musieli kończyć mecz w 9. Końcówka meczu obfitowała w bardzo groźne, lecz nieskuteczne ataki gospodarzy. W doliczonym czasie gry bramkę dającą wyrównanie w dwumeczu mogli jeszcze strzelić Kante oraz Carlitos, ale obaj przestrzelili obok bramki.

Do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów awansował Spartak Trnava. Słowacy w pierwszym meczu pokonali Legionistów 2:0, co pozwoliło im pomimo dzisiejszej przegranej awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Piłkarze Legii Warszawa zagrają w 3. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy ze zwycięzcą pary Dudelange (Luksemburg) - Drita Gnjilane (Kosowo).

Spartak Trnava - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: Iñaki Astiz (63')

Spartak Trnava: Chudy - Toth, Godal, Conka - Kadlec, Grendel (Miesenbock 70'), Sloboda (Vlasko 76'), Gressak, Rada - Jirka, Egho (Hladik 90')

Legia Warszawa: Malarz - Wieteska, Astiz, Pazdan (Carlitos 53'), Hlousek - Mączyński (Hamalainen 80'), Antolić - Vesović, Radović (Cafu 46'), Kucharczyk - Kante

Żółte kartki: Tóth (60'), Vlasko (90') - Vesović (25'), Antolić (81')

Czerwone kartki: Marko Vesović (37'), Domagoj Antolić (85')

Sędziował: Roi Reinshreiber