Siatkówka - VNL kobiet: Korea Południowa vs Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 31.05.2021, 19:30

Po trzech dniach przerwy polskie siatkarki wracają do gry w Lidze Narodów. Dotychczasowy dorobek "Biało-Czerwonych" w turnieju to jedno zwycięstwo i dwie porażki, jednak już dziś Polki mają szansę na poprawienie tego wyniku. Poniedziałkowymi rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą reprezentantki Korei Południowej, a naszą relację na żywo z tego meczu rozpoczniemy tuż przed 18:00. Zapraszamy!

Korea Południowa - Polska 0:3 (15:25, 20:25, 22:25)

Relacja na żywo

Dziękujemy bardzo za dzisiejsze emocje i zapraszamy na jutrzejszy mecz przeciwko Belgii, który rozpocznie się już o 13:00!

Dwa dobre i kontrolowane sety, ale też ogromna nerwówka pod koniec - tak możemy podsumować dzisiejszy mecz. Najważniejsze jednak jest, że mimo wszystko Polki potrafiły wyjść obroną ręką z naprawdę trudnej sytuacji i zamknąć ten mecz w trzech partiach.

22:25 Pomyliła się na zagrywce Nowicka, ale pewnym atakiem popisała się Stysiak! Polki wygrywają to spotkanie 3:0!

21:24 Magda Stysiak kończy i piłka meczowa dla Polek!

21:23 Świetnie teraz to obroniły Polki i ponownie zablokowały atak naszych rywalek! Polki wróciły z dalekiej podróży i zmierzają po zwycięstwo!

21:22 I znowu zatrzymany atak Koreanek! Ależ działa teraz blok w naszej drużynie!

21:21 Goniły goniły i dogoniły! Dwa bloki Malwiny Smarzek i mamy upragniony remis! Czas dla trenera Lavariniego.

21:19 Bardzo ważny atak kończy Magda Stysiak!

21:18 Niestety Polki nie wykorzystały swojej szansy na remis i kolejne "oczko" dokłada Koreankom Jeong Ah Park.

20:18 Nie było dotknięcia siatki naszej zawodniczki i akcja zostaje powtórzona.

20:18 Lee Da-Hyeon popisuje się świetną ofensywą, ale myli się na zagrywce.

19:17 Świetnie rozegrała ten atak Martyna Łukasik, a po chwili popisała się asem. To już tylko dwa "oczka" przewagi Koreanek.

19:15 Dobra akcja w wykonaniu azjatyckich rywalek.

18:15 Na szczęście Smarzek też pewnie kończy swój atak.

18:14 Rywalki nie oddadzą nam łatwo tej partii - solidny atak posyła na naszą stronę Seung-Ju.

17:14 Martyna Łukasik kończy dwie trudne akcje i już tylko trzy "oczka" straty mają nasze zawodniczki.

17:12 Niestety młoda przyjmująca myli się w serwisie.

16:12 Wydaje się, że Magda Stysiak zażegnała swój kryzys w kończeniu ataków.

16:11 Udany atak Park Eun-Jin i pięciopunktowe prowadzenie Koreanek na drugiej przerwie technicznej.

15:11 Jest zryw po polskiej stronie! Najpierw Stysiak skutecznie w ataku, a potem Julia Nowicka po raz kolejny zaskakuje zagrywką.

15:9 Koreanki nie straciły swojej skuteczności w tej partii.

14:9 I wreszcie kończy też Stysiak. Czas dla Korei Południowej.

14:8 Udane przebicie Julii Nowickiej, powoli ale staramy się odrabiać straty.

14:7 Niestety w siatkę atakuje Stysiak...

13:7 Jest też skuteczny atak Malwiny Smarzek, może wreszcie Polki łapią swój dobry rytm.

13:6 Trudną piłkę wyciągają Polki, a Martyna Łukasik kończy ważną piłkę dla naszego zespołu.

13:5 Nam nie wychodzi nic, a Koreankom za to niemal wszystko. As serwisowy Seung-Ju.

12:5 Po przerwie zatrzymana zostaje w ataku Smarzek-Godek.

11:5 Nasza drużyna niestety nie ma pomysłu na grę, swój plan za to skutecznie realizują rywalki. Przerwa dla trenera Nawrockiego.

10:5 I kolejny błąd Polek, tym razem ataku nie kończy Stysiak. Coraz gorzej to wygląda po naszej stronie...

9:5 Niestety błąd naszej atakującej w serwisie.

8:5 Malwina Smarzek uruchomiona teraz w bloku.

8:4 As serwisowy Lee So-Young i pierwsza przerwa techniczna. Znowu notujemy przestój w naszej grze co wykorzystują rywalki.

6:4 Nie wychodzi nam teraz w przyjęciu i to Koreanki budują sobie przewagę.

5:4 Kapitalna wystawa Julii Nowickiej, ale niestety Łukasik uderza w aut.

4:4 Problemy Polek w obronie ataku Pyo Seung-Ju.

3:4 I wreszcie skuteczny atak Malwiny Smarzek.

3:3 Kolejny zepsuty serwis Koreanek, jednak szybko nadrabiają to w ofensywie.

2:2 Teraz to Polki skutecznie grają blokiem, ale błąd techniczny popełniła Alagierska.

1:1 Na początek trzeciej partii zablokowana zostaje Smarzek, ale Koreanki mylą się na zagrywce.

POCZĄTEK 3. SETA

20:25 Mocne zakończenie seta w wykonaniu Julii Nowickiej - as serwisowy! Mimo kilku nerwowych momentów Polki zdołały utrzymać koncentrację i tym samym prowadzenie w meczu.

20:24 Jest trochę nerwów po polskiej stronie w końcówce, ale Malwina Smarzek atakiem zdobywa piłkę setową.

19:23 Szczęśliwie teraz przepychankę na siatce wygrała Zuzanna Efimienko.

19:22 Błąd techniczny popełniła teraz Martyna Łazowska i trener Nawrocki dokonuje powrotnych zmian.

18:22 Trochę stanęła gra naszych zawodniczek, a Koreanki znowu uruchamiają szczelny blok.

16:22 Martyna Łukasik niestety zostaje zablokowana przez Lee Da-Hyeon.

15:22 Radość naszych rywalek nie trwała długo, bo po raz kolejny popisuje się w ofensywie Różański. Bardzo dobre zmiany notuje nasza przyjmująca, która ma w tym momencie stuprocentową skuteczność.

15:21 Sprawdzają Koreanki teraz atak po bloku i to się im zdecydowanie opłaciło.

14:21 Podwójna zmiana po naszej stronie i udany atak Olivii Różański.

14:20 Na wyraźny aut posyła swój serwis Eun-Jin.

14:19 Mocno obija nasz blok Jeon Ji-Yun, a Polki nie mogą skończyć akcji.

12:19 Pomyliła się teraz w ataku Smarzek, ale bezbłędnie nie były też Koreanki.

11:18 Powalczyły w tej akcji Koreanki i wrzutka park Eun-Jin zaskoczyła Polki.

10:18 Świetnie ustawiła się Malwina Smarzek w bloku.

10:17 Błąd techniczny popełniają nasze siatkarki, ale rywalki mylą się na zagrywce.

9:16 Udało się wyciągnąć tę piłkę Koreankom i pewnie atak skończyła Park Eun-Jin.

8:16 Nasze siatkarki ponownie złapały swój rytm gry i Koreanki są bezradne na przykład przy ataku Malwiny Smarzek.

8:15 Stysiak nie skończyła kontry, ale Klaudia Alagierska zablokowała atak naszych rywalek.

8:14 Kolejny błąd popełniają Koreanki, tym razem dotknięcie siatki.

8:13 Wstępnie był błąd na zagrywce Julii Nowickiej, ale challenge zweryfikował, że nasza rozgrywająca trafiła w boisko.

8:12 Rozkręcają się teraz Polki i coraz więcej błędów popełniają nasze rywalki. Przerwa dla Korei.

8:10 Punkt z ataku Malwiny Smarzek i wciąż dwupunktowe prowadzenie naszej ekipy.

7:9 Koreanki wciąż starszą swoimi atakami, ale u nas aktywnie w ofensywie działa też Stysiak.

6:8 Nasza gra znów zaczęła przypominać tę z poprzedniego seta i na pierwszą przerwę techniczną Polki schodzą z dwupunktowym prowadzeniem.

6:7 Kolejny raz trafia Efimienko-Młotkowska, a asem serwisowym popisuje się Łukasik.

6:5 Po polskiej stronie zostaje uruchomiona Efimienko, która pewnie atakuje z krótkiej. Polki jednak mają problem z obroną ataków naszych rywalek.

5:4 Zepsuta zagrywka po stronie naszych rywalek, ale udany atak po prostej Pyo Seung-Ju.

4:3 Mocno rozpoczęły tego seta Koreanki, które uruchomiły blok i wyszły na prowadzenie

2:3 Nie myli się też Jeong Ji-Yun, ale bezbłędnie atakuje Smarzek.

1:2 Teraz już trafia koreańska atakująca.

0:2 Agresywna zagrywka Julii Nowickiej poskutkowała zepsutym atakiem Jeong Ah Park.

0:1 Magda Stysiak mocnym atakiem z lewej flanki rozpoczyna kolejną odsłonę.

POCZĄTEK 2. SETA

15:25 Efektownym atakiem teraz popisała się Seo-Young-Yuk, ale Magda Stysiak zamyka tę partię! Całkowita kontrola i dominacja po naszej stronie.

14:24 Walczą jeszcze Koreanki ale Olivia Różański zdobywa piłkę setową dla Polski.

13:23 Efimienko-Młotkowska znowu dobrze działa w bloku, a na boisku pojawia się Olivia Różański i pewnie kończy atak z lewej strony.

13:21 Asem serwisowym teraz popisała się Pyo Seung-Ju, natomiast tym razem to nasza atakująca nie może się wbić w boisko.

11:21 Bardzo nie idzie dziś naszym rywalkom w ataku, ale zdarzają się też udane akcje, jak ta zakończona przez Lee Da-Hyeon.

10:20 Po przerwie w ofensywie myli się też Magda Stysiak, ale za to bezbłędnie atakuje Łukasik.

9:19 Kolejny nieudany atak naszych rywalek i ogromne prowadzenie Polek. Czas dla Korei Południowej.

9:18 Polki nawet nie mają okazji wyprowadzić kontrataku, gdyż Koreanki dwukrotnie mylą się w ofensywie.

9:16 Po przerwie myli się na zagrywce Magda Stysiak, a Jeon Ji-Yun trafnie atakuje.

7:16 Duży spokój widać w naszej drużynie, a Julia Nowicka ponownie uruchamia na środku Klaudię Alagierską.

7:14 Długo nie było trzeba czekać na mocny atak Smarzek, która pewnie posyła piłkę w boisko rywalek. Koreanki natomiast wreszcie zdobywają siódme oczko.

6:13 Gdy nie wychodzi naszej atakującej to próbujemy z drugiej strony, a tam Magda Stysiak pewnie kończy dwie akcje.

6:11 Polki niestety nie kończą długiej i ciężkiej akcji, gdyż Malwina Smarzek trafia w aut.

Czas dla trenera Stefano Lavariniego.

5:11 "Biało-Czerwone" pewnie powiększają prowadzenie po autowym ataku Jeong Ah Park i udanej ofensywie Magdy Stysiak.

5:9 Po przerwie technicznej obie drużyny popisują się wymianą ciosów.

4:8 Pomyliła się teraz Smarzek w serwisie, ale Martyna Łukasik szybko nadrobiła to w ataku.

3:7 Ależ mocny początek Smarzek, która popisuje się też na zagrywce.

3:5 Polki uruchamiają środek, a tam pewnie atak kończy Alagierska. Jednak Da-Hyeon też uderza skutecznie.

2:4 Tym razem Stysiak pewnie kończy kontrę, ale nie próżnuje też Seung-Ju.

1:3 Polki wychodzą od początku na prowadzenie, a Smarzek popisuje się i w ofensywie i w bloku.

1:1 Pierwszą piłkę z ataku kończy Malwina Smarzek ale Koreanki szybko odpowiadają.

Już za moment początek spotkania Korea Południowa - Polska!

Czy Polki w dzisiejszym meczu pokażą się z równie dobrej strony co w starciu z Turcją i przełożą to na zwycięstwo? Tego dowiemy się już niebawem, początek naszej relacji live tuż przed godziną 18:00!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.