Siatkówka - Liga Narodów: polskie siatkarki nie dały szans Korei Południowej

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 31.05.2021, 19:36

W swoim czwartym meczu podczas Ligi Narodów 2021 polskie siatkarki rywalizowały z reprezentacją Korei Południowej. Ekipa prowadzona przez Jacka Nawrockiego nie dała szans przeciwniczkom, triumfując 3:0. Dla Polek wygrana nad azjatycką drużyną była drugim triumfem w tegorocznej Lidze Narodów.

Podopieczne Jacka Nawrockiego przystępowały starcia z Koreą Południową po porażkach z Serbią i Turcją. Polskie siatkarki chciały przełamać nie najlepszą passę i bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Dzięki kontratakowi wykończonemu przez Magdalenę Stysiak biało-czerwone prowadziły 4:1. W kolejnym fragmencie Polki konsekwentnie utrzymywały bezpieczną różnicę. Przy zagrywce Martyny Łukasik nasze reprezentantki zanotowały dobrą serię, a na tablicy wyników widniał rezultat 11:5 na ich korzyść. Koreanki nie radziły sobie ze skuteczną grą rywalek, a po przepychance na siatce wygranej przez Klaudię Alagierską polska drużyna prowadziła 16:7. Później azjatycka ekipa popełniła kilka błędów, przez co nasze siatkarki powiększyły przewagę. Po nieudanym ataku Seoyoung Yuk faworytki prowadziły 21:10. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Polek (25:15).

W pierwszych akcjach drugiego seta koreańskie siatkarki bardzo dobrze prezentowały się w obronie, przez co na początku tej odsłony trwała dosyć wyrównana walka. Po skutecznym ataku Magdaleny Stysiak Polki prowadziły 9:7. Później Azjatki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki Julii Nowickiej. Biało-czerwone zdobyły sześć punktów z rzędu przy serwisie rozgrywającej i zeszły na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:8. Po dobrym ataku Olivii Różański na tablicy wyników widniał rezultat 21:14 na korzyść ekipy prowadzonej przez Jacka Nawrockiego. W końcówce koreański zespół zmniejszył straty. Natomiast Polki zachowały koncentrację w kluczowym momencie i wykorzystując pierwszą piłkę setową triumfowały 25:20.

Na początku trzeciego seta Koreanki dosyć niespodziewanie przejęły inicjatywę. Dzięki asowi serwisowemu Soyoung Lee podopieczne Stefano Lavariniego prowadziły 8:4. Później Polki popełniły kilka błędów, a po nieudanym przyjęciu Martyny Łukasik Azjatki powiększyły różnicę do ośmiu punktów (13:5). Biało-czerwone ruszyły w pogoń za rywalkami i wskutek kontrataku wykończonego przez Martynę Łukasik na tablicy wyników widniał rezultat 17:14 na korzyść Koreanek. Po asie serwisowym Martyny Łukasik przewaga Azjatek stopniała do dwóch oczek (19:17). W końcówce podopieczne Jacka Nawrockiego zaprezentowały świetną postawę na siatce, zdobywając kilka punktów z rzędu dzięki skutecznym blokom. Ostatecznie Polki zwyciężyły trzecią partię 25:22, a cały mecz 3:0.

W następnym meczu Ligi Narodów polskie siatkarki zmierzą się z Belgią (1 czerwca, 13:00). Natomiast Korea Południowa zagra z Dominikaną (1 czerwca, 12:00).

Korea Południowa - Polska 0:3 (15:25, 20:25, 22:25)