Piłka nożna: Polska - Rosja [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 01.06.2021, 20:00

Pierwszym meczem polskiej kadry narodowej przed Euro 2020 będzie towarzyskie spotkanie z reprezentacją Rosji. Podopieczni Paulo Sousy będą mieli okazję zweryfikować, jak to nad czym pracowali w Opalenicy sprawdzi się na tle solidnego rywala. Na relację na żywo zapraszamy tuż przed 20:45.

Polska - Rosja [1:1]

Relacja na żywo

Dziękujemy, że byliście z nami i życzymy miłego wieczoru!

1:1 - Koniec meczu! Polska remisuje z Rosją 1:1.

1:1 - Krychowiak przerywał akcję Zhamaledtinova faulem, ale sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

1:1 - Trzy minuty do drugiej połowy spotkania doliczył arbiter.

1:1 - Linetty wyłożył piłkę Kozłowskiem przed polem karnym, ale bardzo niecelny strzał młodego pomocnika Pogoni Szczecin.

1:1 - Fatalny błąd Modera w środkowej strefie, ale naprawia go Jan Bednarek.

1:1 - Leży na murawie Kozłowski i poza boisko wybijają Rosjanie.

1:1 - Po okresie, w którym gra toczyła się na połowie Rosjan teraz niemal wszyscy zawodnicy na naszej połowie.

1:1 - Świetny indywidualny rajd Jóźwiaka, ale źle oddawał piłkę Świerczokowi i będzie tylko aut dla Polaków.

1:1 - Na boisku melduje się jeszcze Karol Linetty, który zmienia Przemysława Frankowskiego.

1:1 - Przeciągnął dośrodkowanie Golovin i nie było zagrożenia.

1:1 - Będzie rzut rożny dla Sbornej po akcji Zhirkova.

1:1 - Na spalonym w środku pola złapany teraz Świerczok. Nie zdążył wrócić.

1:1 - Dobrą akcję kreowali Polacy, ale Rosjanie przerywają faulem na Świerczoku.

1:1 - Kolejna korekta personalna Paulo Sousy. Kacper Kozłowski zmienia Mateusza Klicha.

1:1 - Dobra długa piłka od Świerczoka do Modera, ale pomocnik Brighton źle przyjął piłkę i wstrzymał akcję. Polacy nadal przy piłce.

1:1 - Na boisku pojawia się także Jakub Moder, który wchodzi w miejsce Karola Świderskiego.

1:1 - Kolejne dwie zmiany trenera Cherchesova. Wchodzą Zhirkov i Zabolotnyi, a boisko opuszczają Dzyuba oraz Kuzyayev.

1:1 - Rosjanie najpierw pogubili się przy konstruowaniu kontrataku, a potem jeszcze Zhamaledtinov faulował Puchacza.

1:1 - Rosjanie przeprowadzają kolejne zmiany, tym razem na pozycji bramkarza. Na boisko wchodzi Safonov, który zmienia Shunina. Ponadto za Miranchuka wchodzi Zhamaledtinov.

1:1 - Polacy wychodzili z dobrą kontrą, ale Świderski za mocno podał do Frankowskiego, który jeszcze po drodze się przewrócił.

1:1 - Trzy zmiany w reprezentacji Polski. Schodzą Kędziora, Kownacki i Piątkowski, a na murawie meldują się Bereszyński, Jóźwiak oraz Bednarek.

1:1 - Mocny, ale niecelny strzał Puchacza z rzutu wolnego.

1:1 - Kudriashov faulował Krychowiaka przed polem karnym. Żółta kartka dla Rosjanina i będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

1:1 - Ależ okazja Dzyuby. Napastnik Sbornej wychodził sam na sam z Fabiańskim, ale powstrzymali go Helik do spółki z Kędziorą.

1:1 - Pierwsza akcja ofensywna Polaków po przerwie. W pole karne dośrodkowywał Frankowski, ale piłki nie dosięgnął Świderski.

1:1 - Obraz gry nie uległ zmianie w stosunku do pierwszej połowy. Sporo gry w środkowej strefie boiska.

1:1 - W reprezentacji Rosji doszło do zmiany. Za Semenova wszedł Igor Diveyev. Paulo Sousa nie zdecydował się na żadną korektę personalną.

1:1 - Piłkarze wrócili już na murawę stadionu we Wrocławiu i za chwilę rozpocznie się druga połowa starcia pomiędzy Polską, a Rosją.

1:1 - Koniec pierwszej połowy. Mieli jeszcze Rosjanie dobrą sytuację w końcówce, ale do szatni piłkarze schodzą przy wyniku remisowym. Zapraszamy na drugą połowę za około 15 minut.

1:1 - Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

1:1 - Teraz rzut rożny dla Rosjan, wykona go Miranchuk.

1:1 - Niestety pomocnik Leeds znacznie przeciągnął to dośrodkowanie i od bramki wznowią Rosjanie.

1:1 - Puchacz w szybkiej akcji lewą flanką i jest faulowany na wysokości pola karnego. Będzie okazja do dośrodkowania dla Mateusza Klicha.

1:1 - Dośrodkowanie Klicha do Świderskiego, ale Karol niekryty strzelił prosto w bramkarza.

1:1 - Prosta strata pod naszym polem karnym, ale na szczęście Rosjanie tego nie wykorzystali.

1:1 - Rosjanin potrzebuje pomocy lekarzy, którzy udzielają jej teraz na boisku.

1:1 - Puchacz wychodził z kontrą, ale za daleko sobie wypuścił piłkę i faulował Dzhikiye, który leży na boisku.

1:1 - Coraz częściej Rosjanie zbliżają się do naszego pola karnego i choć rzadko oddają strzały to stwarzają zagrożenie.

1:1 - Faulowany teraz Dzyuba w okolicach linii środkowej przez Krychowiaka.

1:1 - Ależ sytuacja! Świerczok zauważył wysuniętego bramkarza reprezentacji Rosji i spróbował strzału z rogu pola karnego, a piłka trafiła w poprzeczkę.

1:1 - Andrey Semenov ukarany żółtą kartką za faul na Karolu Świderskim. Sędzia puścił grę, ale po zakończeniu akcji ukarał Rosjanina.

1:1 - Strzał z dystansu Mateusza Klicha, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

1:1 - Po trafieniu Karavaeva mecz się nieco wyrównał.

1:1 - Świetne dośrodkowanie Golovina w pole karne, gdzie akcję zamykał Karavaev. Absolutnie zgubił krycie Tymoteusz Puchacz, a Łukasz Fabiański mógł w tej sytuacji zdecydowanie więcej zrobić.

1:1 - Gol! Rosjanie wyrównują.

1:0 - Pierwsza groźna akcja Rosjan, ale świetnie przewidział podanie Helik.

1:0 - Dobiega końca pierwszych kwadrans gry. Wyglądamy zdecydowanie lepiej od Rosjan, którzy nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

1:0 - Polacy teraz całym zespołem na swojej połowie, ale Rosjanie nie zbliżają się do naszej bramki.

1:0 - Leży na boisku Dawid Kownacki i Rosjanie wybijają piłkę poza boisko.

1:0 - Kolejna dobra akcja Polaków. Po przechwycie w środku pola od razu ruszyliśmy do ataku, ale podanie Frankowskiego do Świerczoka było zbyt lekkie.

1:0 - Rosjanie starali się utrzymać przy piłce po stracie gola, ale wysoki pressing Polaków nie pozwalał im na to.

1:0 - Świetne podanie Klicha za linię obrony do Frankowskiego, ten odegrał do Świerczoka i napastnik Piasta Gliwice zdobywa gola.

1:0 - Gol! Polska prowadzi z Rosją od 4. minuty.

0:0 - Polacy więcej utrzymują się przy piłce w pierwszych minutach, ale jest to posiadanie w środkowej strefie boiska.

0:0 - Wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz towarzyski pomiędzy Polską, a Rosją.

Czas na hymny narodowe obu zespołów.

Dzisiejsze zawody poprowadzi arbiter Marco Guida z Włoch.

Rosja: Shunin - Karavaev, Semenov, Dzhikiya, Kudryashov - Zobnin, Ozdoev, Miranchuk , Kuzyayev, Golovin - Dzyuba

Polska: Fabiański - Kędziora, Helik, Piątkowski, Puchacz - Frankowski, Krychowiak, Klich - Kownacki, Świerczok, Świderski

Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie we Wrocławiu. Za chwilę przedstawimy wyjściowe jedenastki na dzisiejszy mecz.

Relacja na żywo z tego spotkania rozpocznie się tuż przed godziną 20:45.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.