Piłka Nożna: Słowacja jedynie remisuje w przedostatnim starciu przed Euro

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.06.2021, 20:10

Spotkanie towarzyskie przed Euro 2020 pomiędzy Słowacją a Bułgarią zakończyło się remisem. Po golu Benesa dla Słowaków i bramce Ilieva dla Bułgarów padł wynik 1:1.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas sparingu w 2006 roku. Pewnie wygrali wtedy Słowacy, aż 3:1. Również w tym meczu nasi południowi sąsiedzi byli faworytem. Na ich korzyść przemawiał również fakt, że w rankingu FIFA są na 34. lokacie, zaś ich przeciwnicy znajdują się na 68. pozycji.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Bułgarów, bowiem już w 9. minucie Atanas Iliev wyprowadził swoją kadrę na prowadzenie. W kolejnych minutach to jednak Słowacy mieli już inicjatywę i w 27. minucie Laszlo Benes mocnym uderzeniem z pola karnego doprowadził do wyrównania.

Druga część gry była dość wyrównana. Każda ze stron miała po niezłej okazji, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i spotkanie to zakończyło się remisem 1:1.

Słowacja – Bułgaria 1:1 (1:1)

Bramki: 27’ Benes – 9’ Iliev

Słowacja: Kuciak (46’ Rodak) – Holubek, Vavro, Satka, Pekarik – Bero (72’ Hrosovsky), Lobotka (81’ Duris) – Weiss (56’ Jirka), Benes, Haraslin (56’ Suslov) – Bozenik (46’ Strelec)

Bułgaria: Naumov (46’ Mihaylov) – Bozhikov, Hristov, Antov, Turitsov – Tsvetanov (46’ Yankov), Vitanov (69’ Malinov), Cocev, Despodov (82’ Karagerev) – Kraev (46’ D. Iliev), A. Iliev (60’ Minchev)

Żółte kartki: 90’ Suslov

Sędzia: Walter Altmann