NHL: drugie zwycięstwo Tampy
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 02.06.2021, 09:32

Tampa Bay Lightning po raz drugi wygrała na wyjeździe z Carolina Hurricanes w półfinale Konferencji Wschodniej. Tym razem goście triumfowali 2:1 i wyszli na prowadzenie 2:0 w serii.

W pierwszym meczu serii po wyrównanej rywalizacji hokeiści z Tampy wygrali 2:1. Takim samym rezultatem zakończyło się drugie spotkanie w Carolinie. Pierwsza tercja nie przyniosła rezultatu. W drugiej części gry wynik otworzył Alex Killorn. W dziewiątej minucie trzeciej tercji było już 2:0 dla Lightning. Anthony Cirelli wykorzystał błąd w obronie Brady'ego Skjeia, a potem trafił w sytuacji sam na sam.

W ostatnich minutach Carolina Hurricanes wycofali bramkarza. Przyniosło to efekt w postaci kontaktowej bramki autorstwa Andrieja Szewcznikowa na półtorej minuty przed końcem. Gospodarze nie zdołali już doprowadzić do remisu i przegrali po raz drugi. Teraz rywalizacja przenosi się do Amalie Arena, gdzie Tampa Bay Lightning przy dwóch zwycięstwach mogą zakończyć serię.

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) 0:2 w serii