Siatkówka - Liga Narodów: liderki wciąż bez porażki

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 02.06.2021, 11:22

Wtorkowe pojedynki Ligi Narodów kobiet nie przyniosły większych niespodzianek. Kolejne pewne zwycięstwa zapisały na swoim koncie Amerykanki, Turczynki i Brazylijki, które aktualnie znajdują się na czele tabeli. Jedynym zaskoczeniem może być zwycięstwo Kanadyjek nad Chinkami po pięciosetowej walce.

Następną kolejkę tegorocznych rozgrywek rozpoczął pojedynek Turczynek z Niemkami. Choć reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów starały się nawiązać walkę z faworytkami, nie udało im się ugrać rywalkom seta. Tureckie siatkarki, wygrywając 3:0, pozostały więc niepokonane. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Dominikany z Koreą Południową, jednak tu walki było znacznie więcej. Świadczy o tym szczególnie drugi set, wygrany przez późniejsze tryumfatorki 28:26. Później przyszedł czas na spotkanie Polek, które mierzyły się z niewygodnymi dla siebie rywalkami z Belgii. Podopieczne Jacka Nawrockiego po kiepskim meczu musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 2:3, a więcej informacji o tym starciu można znaleźć TUTAJ. Kolejny dobry pojedynek rozegrały z kolei Serbki, które w trzech setach uporały się z reprezentantkami Tajlandii. Tegoroczny outsider postawił się jednak aktualnym mistrzyniom świata, szczególnie w dwóch ostatnich partiach przegranych 23:25.

Kolejne spotkanie przyniosło wyrównaną walkę o zwycięstwo i niespodziewany tryumf Kanadyjek nad Chinkami. Azjatki po pięciosetowym boju musiały uznać wyższość rywalek, które tym samym cieszyły się z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Z piątej wygranej cieszyły się z kolei Amerykanki, które w trzech setach pokonały Holenderki. Rywalki dotrzymywały kroku faworytkom jedynie w pierwszej partii, a w kolejnych nie miały już zbyt wiele do powiedzenia. Mocno na zwycięstwo musiały za to zapracować Japonki, rywalizujące z Włoszkami. Zawodniczki gospodarzy pokazały dużą wolę walki, bowiem przegrywając 0:2 zdołały doprowadzić do tie-breaka. W nim musiały jednak uznać wyższość faworytek spotkania, przegrywając je 2:3. W ostatnim pojedynku piątej kolejki doświadczone siatkarki Brazylii udzieliły solidnej lekcji siatkówki Rosjankom, wygrywając 3:0. Rosyjski zespół, złożony głównie z młodych zawodniczek, nie był w stanie nadążyć za skuteczną i pewną grą rywalek, co szczególnie pokazuje druga partia przegrana do 11.

Po pięciu kolejkach na czele tabeli utrzymują się niepokonane do tej pory Amerykanki i Turczynki, a za ich plecami plasują się Brazylijki. Polki, mimo przegranego pojedynku, zdołały utrzymać 10. lokatę. Pełne zestawienie można zobaczyć TUTAJ.

Wynik wtorkowych spotkań Ligi Narodów kobiet:

Turcja - Niemcy 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

Dominikana - Korea Południowa 3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

Polska - Belgia 2:3 (15:25, 25:17, 19:25, 25:22, 12:15)

Serbia - Tajlandia 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

Chiny - Kanada 2:3 (22:25, 25:21, 17:25, 25:15, 12:15)

USA - Holandia 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

Włochy - Japonia 2:3 (25:27, 19:25, 25:16, 25:21, 13:15)

Brazylia - Rosja 3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.