Siatkówka - VNL kobiet: Polska vs Dominikana [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 02.06.2021, 18:30

We wczorajszym starciu z Belgijkami "Biało-Czerwone" niestety nie pokazały się z najlepszej strony i przegrały 2:3. Dziś jednak Polki mają szansę na poprawę swojej gry, a rywalkami naszych siatkarek będą reprezentantki Dominikany. Na naszą relację z tego meczu zapraszamy już o 18:00!

Polska - Dominikana 1:3 (25:22, 22:25, 26:28, 21:25)

Relacja na żywo

Szkoda tej końcówki, bo Polki świetnie odrobiły straty, ale trzeba przyznać, że zbyt późno nastąpił ten powrót... Dziękujemy, że byliście dziś z nami.

21:25 I kończy te spotkanie De La Cruz, serwując Polkom bombę z zagrywki.

21:24 Niestety, teraz Martinez przypomina o sobie w ataku. Dominikanki mają piłkę meczową.

21:23 Znów punktują Polki blokiem! Świetny powrót pod koniec tego seta i już tylko dwa punkty różnicy!

20:23 Bronią się jeszcze Biało-Czerwone. Świetnie zagrały teraz w bloku.

18:23 Zepsuta zagrywka również po stronie rywalek.

17:22 Wpada wreszcie piłka "w pomarańczowe", ale to nadal pięć punktów różnicy.

15:22 Nawet Magda Stysiak nie błyszczy dzisiaj na boisku. Kolejny serwis w aut...

15:21 Nowicka uruchomiła teraz Alagierską i okazało się to skutecznym ruchem.

14:20 Ta sama zawodniczka psuje teraz zagrywkę, ale ciężko mówić o powrocie naszych dziewcząt w tej partii. Trudno będzie odrobić te straty.

13:20 To tylko jednak kropla w morzu... Martinez nie do zatrzymania na prawym skrzydle.

13:19 Mylą się Dominikanki w ofensywie. Punkt na konto Polek.

12:16 Impas w polskiej drużynie przełamuje Martyna Łukasik, ale nie była to najłatwiejsza akcja.

11:16 I kolejny punkt dla Dominikany. Piłka przechodząca to dla Martinez najlepszy prezent.

11:15 Nie wygląda to dobrze... Asem serwisowym popisała się De La Cruz i trener Nawrocki poprosił o czas.

11:13 Polski blok funkcjonuje w kratkę. Raz powstrzymana De La Cruz - za drugim razem Martinez wciska piłkę Kąkolewskiej.

9:10 Świetnie wykorzystały teraz Polki sytuację! Pogubiły się nasze rywalki i dzięki temu podopieczne Nawrockiego miały szansę na wyprowadzenie kontry.

8:10 Tym razem to Dominikanki mylą się w zagrywce i oddają darmowy punkt.

7:9 Takie błędy nie powinny mieć miejsca... Stysiak atakuje, ale w taśmę.

7:8 Poprawia się Alagierska w kolejnej akcji. Dobra decyzja Nowickiej.

6:8 Łukasik radzi sobie z trudną piłką, jednak chwilę później Dominikanki zamykają kierunek Alagierskiej.

5:6 Valdez nie wstrzymuje ręki. Skutecznie atakuje ze środka.

5:5 Wreszcie zafunkcjonował polski blok. W wykonaniu Kąkolewskiej i Nowickiej.

4:5 Ładnie teraz Górecka po ciasnym skosie!

3:5 Stysiak serwuje daleko w aut.

2:4 Zuzanna Górecka świetnie wykorzystała atak z lewego skrzydła, ale Dominikanki wciąż dają o sobie znać na siatce.

2:3 Przebija się teraz Górecka, ale Martinez bez najmniejszego problemu wrzuca nam piłkę w boisko.

1:2 Coraz bardziej napierają teraz siatkarki Dominikany, a my nie możemy wyprowadzić dobrej akcji.

POCZĄTEK 4. SETA

26:28 Przejście linii trzeciego metra przez Stysiak kończy tego seta. Szkoda, naprawdę szkoda tej partii...

26:27 Wciąż "Biało-Czerwone" nie mogą zdobyć punktu przy własnym serwisie, a problemu nie mają z tym Dominikanki i to one są teraz w lepszym położeniu.

26:25 Dużo sprawdzania w ostatnich akcjach, ale ostatecznie De La Cruz atakuje w aut.

25:24 Nie radzimy sobie przy własnej zagrywce, ale przy serwisie rywalek Stysiak bez problemu punktuje z ataku.

24:24 Po przerwie dla trenera Dominikany Stysiak psuje swoją zagrywkę.

24:23 Jest przyjęcie, jest Magda Stysiak i jest piłka setowa dla Polek!

23:23 Błąd serwisowy Alagierskiej, zapowiada się zacięta końcówka.

23:22 Magda Stysiak po skosie i punkt dla nas!

22:22 Niestety zablokowana zostaje Olivia Różański.

22:21 Błąd ataku De La Cruz! Teraz trzeba wykorzystać ten korzystny dla nas wynik.

21:21 Skutecznie atakuje Łukasik i mamy ponownie remis!

20:21 Nie mogą się przebić teraz nasze reprezentantki i Dominikanki wychodzą na prowadzenie w ważnym momencie meczu.

19:19 De La Cruz szaleje i to Polki mają teraz problemy. Przerwa dla naszego trenera.

19:17 Walczyła Kąkolewska w tej akcji ile mogła, ale Rivera przebija się atakiem.

19:16 Udany atak po skosie Magdy Stysiak i udana akcja zakończona przez Martynę Łukasik.

17:16 Jineiry Martinez zaskakuje teraz Polki w ataku. Niestety wydaje się, że przy obronie ucierpiała Nowicka. Rozgrywająca jednak zostaje na boisku.

17:15 Radzą sobie teraz Polki z zagrywką Dominikanek i Magda Stysiak pewnie kończy.

16:15 Po przerwie bryluje w ataku Priscilla Rivera i topnieje przewaga "Biało-Czerwonych".

16:13 Udany atak także w wykonaniu Rivery, ale De La Cruz psuje zagrywkę.

15:12 Kąkolewska udanie stawia blok, ale chwilę później Valdez sprytnie wbija atak na naszą stronę.

14:11 Brayelin Martinez w tym secie kończy niemal wszystko i punktuje też serwisem. Na szczęście po lewej stronie atak kończy Górecka.

13:10 Oba zespoły nie mogą się wstrzelić teraz zarówno zagrywką, jak i atakiem.

12:9 Błąd Dominikanek powiększa naszą przewagę, ale szybko nadrabia to Martinez.

11:8 Martinez tym razem świetnie pograła blokiem, ale Stysiak ponownie zapunktowała z prawej strony.

10:7 Rehabilituje się teraz Stysiak, ale nie próżnuje też Brayelin Martinez.

9:6 Problemy Polek ze skończeniem ataku i Stysiak wrzuca piłkę w siatkę.

9:5 Po przerwie na zagrywce myli się Stysiak, ale nadrabia to Kąkolewska na środku.

8:4 Dobra piłka posłana do Magdy Stysiak daje nam kolejny punkt i cztery "oczka" przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

7:4 De La Cruz jeszcze raz bez problemu przebija się na nasza stronę.

7:3 Długą akcję na korzyść Dominikany kończy niezawodna De La Cruz.

7:2 Dobrze gra teraz polski blok, a Górecka wykorzystuje kontrę.

6:2 Nie do obrony był ten atak De La Cruz, ale znów świetna akcja w wykonaniu Alagierskiej.

5:1 De La Cruz przebija się atakiem i przerywa naszą serię. Łukasik jednak też nie próżnuje w ofensywie.

4:0 Ależ seria Klaudii Alagierskiej! Trzy punkty z własnych akcji Polek i trzy właśnie naszej środkowej.

2:0 Mocny początek w wykonaniu Polek.

POCZĄTEK 3. SETA

22:25 Martinez jeszcze raz i to Dominikana notuje zwycięstwo w drugiej partii.

22:24 Polki bronią ale Brayelin Martinez zdobywa piłkę setową dla Dominikany!

22:23 Niestety Klaudia Alagierska przegrała przepychankę na środku i ważny punkt zdobywają rywalki.

22:22 Klaudia Alagierska blokuje atak De La Cruz i mamy remis!

21:22 As serwisowy Łukasik w bardzo ważnym momencie! Czas dla Dominikany.

20:22 Nie odpuszcza też Magda Stysiak i punktuje z prawego skrzydła.

19:22 De La Cruz wciąż posyła ataki, z którymi Polki sobie nie radzą.

19:21 Szczęśliwe dla nas z drugiej piłki atakuje Julka Nowicka.

18:21 Po przerwie w aut atakuje Łukasik i ucieka nam ten set.

18:20 Męczą się Polki w ataku, a za to bez problemu uderza De La Cruz. Czas dla trenera Nawrockiego.

18:19 Ponownie odskakują nam rywalki po ataku Jineiry Martinez.

18:18 Świetnie obroniły się teraz Polki, a Julia Nowicka popisała się szczelnym blokiem.

17:18 Blisko końcowej linii boiska wylądował ten atak Stysiak, ale ostatecznie jest punkt dla Polski.

16:18 Zablokowana zostaje Kąkolewska przez Martinez i przewaga Dominikany wzrasta.

16:17 Dobrym atakiem popisuje się też Prisilla Rivera.

16:16 Zuzanna Górecka pewnie skończyła trudną piłkę od Julii Nowickiej.

15:16 Stysiak po prostej i w aut. Niewielka przewaga Dominikany przy drugiej przerwie technicznej.

15:15 Udany blok w wykonaniu Góreckiej, ale niestety zepsuta zagrywka Stysiak.

14:14 Martinez do skutku próbowała przebić się swoim atakiem i jej się to udało, ale już w następnej akcji siatkarka uderza w siatkę.

13:13 Dobre przyjęcie naszej drużyny przełożyło się na udany atak Stysiak. Oby więcej takich akcji.

12:13 Łukasik świetnie poradziła sobie na zagrywce, ale niestety kolejny serwis już nieudany w wykonaniu przyjmującej.

11:12 Po przerwie ataku nie wykorzystuje Stysiak, ale skutecznie działa nasz środek.

10:11 Valdez wyprowadza Dominikanę na prowadzenie i mamy czas dla trenera Nawrockiego.

10:10 Seria błędów po naszej stronie zarówno w ataku, jak i na zagrywce.

10:8 Tym razem problemy ze skutecznością mają siatkarki Dominikany, za to bez kłopotów trafia nasza Martyna Łukasik

8:8 Dominikanki nie pozwalają zbudować Polkom przewagi, a Brayelin Martinez trafia ze skrzydła.

8:7 Przy kolejnej akcji natomiast myli się zawodniczka Dominikany.

7:7 Trafia swoim serwisem Martinez i mamy remis.

7:6 Tym razem De La Cruz uderza w aut, ale nadrabia to Rivera.

6:5 De La Cruz ponownie skutecznie, ale świetną krótką wykorzystuje Kąkolewska.

5:4 Na środku aktywnie też działa Kąkolewska, a błąd popełnia za to Niverka Marte.

3:4 Udanie ze środka atakuje Alagierska, ale niestety myli się w serwisie.

2:3 Jest też udany atak Łukasik, ale niestety De La Cruz na razie jest nie do zatrzymania.

1:2 Dominikańska atakująca teraz już atakuje skutecznie, a Jineiry Martinez punktuje z zagrywki.

1:0 Bethania De La Cruz zostaje zatrzymana przez nasz podwójny blok.

POCZĄTEK 2. SETA

25:22 Długa i trudna akcja ale zakończona zepsutym atakiem Priscilli Rivery! Polki obejmują prowadzenie w meczu!

24:22 Bethania De La Cruz wykorzystuje swoje szanse i mija blok Polek.

24:21 Ważny blok Agnieszki Kąkolewskiej i pierwsza piłka setowa dla Polek!

23:21 Olivia Różański pojawia się na boisku i niestety dotyka siatki. Ponownie jednak swój atak kończy Stysiak.

22:20 De La Cruz atakuje skutecznie, ale Stysiak obija blok rywalek.

21:19 Tym razem zagrywkę psuje Rivera, ale za to asa serwisowego posyła rywalką Nowicka.

19:19 Mylą się na szczęście nasze rywalki w serwisie, ale Polki też mają swoje problemy i Julia Nowicka popełnia błąd techniczny.

18:18 Było nieźle a zrobiło się nieciekawie. Kolejny zablokowany atak Polek przez Dominikanę.

18:17 Priscilla Rivera bierze na swoje barki ciężar bycia liderką i popisuje się najpierw w ataku, a potem w bloku.

18:15 Zuzanna Górecka notuje dziś naprawdę dobry występ, a teraz popisuje się asem serwisowym. Przerwa dla trenera Marcosa Kwieka.

17:15 Jineiry Martinez zaskakuje nas na środku siatki, ale chwilę później psuje swój serwis.

16:14 Polki czasem nie przebijają się atakiem, ale za to wychodzi im każda kiwka.

15:13 Magda Stysiak rozkręca się z każdą akcją i mimo problemów w przyjęciu ponownie obejmujemy prowadzenie.

13:13 Rywalki wykorzystały swoje szanse i ponownie mamy remis.

13:11 Dobrze działa też atak Dominikanek, ale nasza rozgrywająca uruchamia Alagierską na środku.

12:10 Niestety Kąkolewska nie trafia zagrywką, ale Łukasik odpowiada atakiem ze skrzydła.

11:9 Tym razem było i dobre przyjęcie i dobre rozegranie, a Łukasik odwdzięczyła się udanym atakiem.

10:9 Trudna ta akcja w wykonaniu Polek, ale udanie zakończona kiwką Magdy Stysiak.

9:9 Atak De La Cruz i już nic nie zostało z przewagi Polek.

9:8 Tym razem Stysiak już skutecznie, ale nie spuszcza ręki też Brayelin Martinez.

8:7 Po przerwie Priscilla Rivera gubi polski blok, a błąd przejścia linii trzeciego metra Stysiak zbliża Dominikanę do remisu.

8:5 Jest też udany blok polskiej drużyny i trzy punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

7:5 Łukasik również trafia w aut, ale swojej skuteczności nie straciła Zuzia Górecka.

6:4 Niestety Stysiak nie trafia swojego ataku, a za to udanie uderza De La Cruz.

6:2 Kolejny raz aktywnie po lewej stronie gra Zuzanna Górecka, a chwilę później wtóruje jej Martyna Łukasik.

4:2 Dobre przyjęcie Polek i kończy z lewej strony Zuzanna Górecka, a dodatkowo błąd dotknięcia siatki rywalek powiększa naszą przewagę.

2:2 Kolejny błąd serwisowy Dominikanek, ale też kolejna udana akcja w ofensywie.

1:1 Od zepsutej zagrywki rozpoczynają Dominikanki, ale szybko nadrabiają to w ataku.

SKŁADY: Polska: Nowicka, Alagierska, Kąkolewska, Stysiak, Łukasik, Górecka, Stenzel/Jagła (L) Dominikana: Valdez, Rivera, De La Cruz, Martinez, Marte, Martinez, Castillo (L)

Już za moment zabrzmi pierwszy gwizdek i Polki rozpoczną walkę o zwycięstwo!

Jak do tej pory "Biało-Czerwone" na swoim koncie mają więcej porażek niż zwycięstw, ale już dziś ten wynik może się zmienić. Początek meczu z Dominikaną już o 18:00. Zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.