Skateboarding – MŚ: Halikowska nieznacznie przegrała rywalizację o półfinał

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 02.06.2021, 23:40

W Rzymie trwają mistrzostwa świata w skateboardowym streecie. Są to ostatnie międzynarodowe zawody zaliczane do rankingu olimpijskiego. W środę odbyły się kwalifikacje kobiet. Niestety awans do półfinału nieznacznie przegrała jedyna reprezentantka Polski – Agata Halikowska. Polka zajęła 31. miejsce, a najlepiej zaprezentowała się Japonka Yumeka Oda.

Mistrzostwa świata w streecie, które są ostatnimi mięzynarodowymi zawodami zaliczanymi do rankingu olimpijskiego, a medalistom zapewnią także bezpośrednie przepustki do Tokio, odbywają się w słynnym kompleksie Foro Italico. Na skateplazę zaadaptowano kort Stadio Pietrangeli. W tej niezwykłej scenerii w środę odbyły się kwalifikacje kobiet.

Startowała w nich Agata Halikowska. Polka niestety na tym etapie zakończyła swój udział w czempionacie. Zajmując 31. miejsce z wynikiem 11,08 nieznacznie przegrała awans do półfinału. Uzyskiwało go 27 zawodniczek, a ostatnia z zakwalifikowanych Meagan Guy ze Stanów Zjednoczonych otrzymała notę 12,52. Najlpeszy wynik uzyskała w środę Japonka Yumeka Oda, której występ oceniono na 40,22 pkt. W półfinałach do grona kwalifikantek dołączy pięć rozstawionych skaterek. W czwartek na skateplazie odbędą się natomiast kwalifikację mężczyzn.