NHL: Colorado Avalanche na półmetku w drodze do półfinału

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 03.06.2021, 09:47

Colorado Avalanche są w lepszej kondycji niż Vegas Golden Knights. Lawiny prowadzą już 2:0 w serii. Natomiast w swoim pierwszym meczu ćwierćfinałowym Montreal Canadiens okazali się lepsi od Winnipeg Jets.

Montreal Canadiens na wyjeździe pokonali Winnipeg Jets 5:3 w ramach pierwszej rundy ćwierćfinałowej. Goście po sześciu minutach spotkania prowadzili 2:0. Najpierw bramkę zdobył Jesperi Kotkaniemi, a wynik podwyższył Eric Staal. Odrzutowce nie zamierzały czekać i grając w osłabieniu, zdobyły gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Adam Lowry. Pod koniec pierwszej tercji goście ponownie powiększyli prowadzenie do dwóch bramek. Nick Suzuki zamarkował pierwszy strzał i dopiero w ostatniej chwili umieścił krążek przy prawym słupku rywala. Świetną asystę zanotował Joel Edmundson, który posłał długie podanie przez prawie całe lodowisko. Druga połowa należała do bramkarzy. Connor Hellebuyck z Winnipeg Jets obronił 11 strzałów. Natomiast Carey Price z Montreal Canadiens dziewięć razy ratował swoją drużynę przed utratą gola. W 50. minucie gospodarze trafili na 2:3. Długo nie nacieszyli się z bramki, ponieważ 42 sekundy później odpowiedzieli przyjezdni. Pod koniec meczu Odrzutowce wycofały bramkarza, co zaowocowało zmniejszeniem rezultatu. Mimo to ostatni cios zadali gracze z Montrealu. Krążek do pustej bramki posłał Jake Evans. Gospodarze okazję do rewanżu będą mieli 5 czerwca 2021 roku.

Winnipeg Jets - Montreal Canadiens 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)

Siedem meczów w 1/8-finału daje się we znaki zawodnikom z Vegas Golden Knights. Złoci Rycerze ponownie przegrali na wyjeździe z Colorado Avalanche (2:3) w ćwierćfinale, lecz tym razem zdołali podjąć rękawicę. Wynik w 4. minucie otworzyli gospodarze. Natomiast przyjezdni wykorzystując grę w przewadze, szybko doprowadzili do remisu. Na szczęście dla kibiców Lawin ich ulubieńcy jeszcze przed przerwą ponownie zdołali objąć prowadzenie. Ostatnią bramkę w regulaminowym czasie gry zdobył Reilly Smith z Vegas Golden Knights. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka, w której lepsi okazali się gospodarze. Decydującego gola strzelił Mikko Rantanen. Co więcej, Colorado Avalanche zdobyli bramkę, grając w przewadze liczebnej, a to za sprawą nieprzepisowej gry Smitha. Trzecia runda odbędzie się 5 czerwca 2021 roku w T-Mobile Arena (Las Vegas).

Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0) po dogrywce