Tenis - Roland Garros: Magda Linnete wygrała z liderką światowego rankingu!
sirobi 2018

• Data publikacji: 03.06.2021, 13:00

Magda Linette (45. WTA) po kapitalnym występie pokonała Ashleigh Barty (1. WTA) 6:1, 2:2 (k). Liderka światowego rankingu musiała poddać mecz w trakcie drugiej partii z powodu urazu, co nie zmienia faktu, że Magda pokazała na przestrzeni całego spotkania kapitalny tenis i na awans do trzeciej rundy jak najbardziej zasłużyła. Rywalką w następnej fazie turnieju będzie Ons Jabeur (26. WTA).

Po świetnym meczu w wykonaniu naszej Magdy w pierwszej rundzie przyszedł czas na dużo większe wyzwanie. Już w drugiej fazie rozgrywek Polka trafiła na liderkę światowego rankingu WTA, Australijkę Ashleigh Barty. Dla tenisistek starcie to będzie ich pierwszym bezpośrednim pojedynkiem, a zdecydowaną faworytką jest tutaj utytułowana rywalka, która zwyciężała już na kortach Rolanda Garrosa dwa lata temu.

Linette rozpoczęła spotkanie od wygranego gema przy własnym podaniu, którego zakończyła kapitalnym skrótem tuż za siatkę po stronie rywalki. Z kolei przy podaniu Barty Magda miała aż trzy szanse na zdobycie przełamania, ale nie zdołała wykorzystać żadnej z nich. Polka nie rozpamiętywała niewykorzystanej szansy zbyt długo i wygrała trzeciego gema do zera i objęła prowadzenie 2:1. Po krótkiej przerwie Magda kontynuowała świetną grę i szybko wypracowała dwa kolejne break-pointy. Tym razem udało się wykorzystać drugą z szans i zdobyć bardzo ważne przełamanie, które chwilę później Linette potwierdziła wygranym własnym podaniem i prowadzeniem 4:1. Szósty gem to z kolei raz jeszcze fatalna postawa Barty, która przegrała trzy pierwsze piłki i ostatecznie raz jeszcze dała się przełamać. Magdzie nie pozostało nic innego jak wykorzystać swoją szansę i zamknąć seta przy własnym podaniu na 6:1.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony o przerwę medyczną poprosiła Australijka, a po wznowieniu gry dosyć spokojnie wygrała gema przy własnym podaniu i objęła prowadzenie 1:0. W następnych gemach obie tenisistki dobrze czuły się przy własnym podaniu i zrobiło się 2:2. Wtedy też Barty zeszła z kortu i jak się okazało, nie była w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji. Magda awansowała tym samym do trzeciej rundy French Open, w której zmierzy się z Ons Jabeur.

Magda Linette (POL) - Ashleigh Barty (AUS) [1] 6:1, 2:2 (k.)