Euro U-21: Niemcy uzupełniają skład finału!
Steffen Prößdorf/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 03.06.2021, 23:10

Młodzieżowi reprezentanci Niemiec wygrali z Holendrami i zapewnili sobie awans do finału Euro U-21, w którym zmierzą się z Portugalią. Bohaterem naszych zachodnich sąsiadów był autor dubletu Florian Wirtz.

Piłkarze Niemiec i Holandii, grający w drugim półfinale nie kazali nam zbyt długo czekać na gola. Już po upływie zaledwie 60 sekund, do holenderskiej bramki trafił Florian Wirtz. Napastnik Bayeru Leverkusen otrzymał piękne crossowe podanie od Lukasa Nmechy i niskim, plasowanym uderzeniem umieścił piłkę w lewym dolnym rogu. Pomarańczowi nie zdążyli się jeszcze dobrze otrząsnąć po utracie bramki, a dostali już drugi cios. Na listę strzelców ponownie wpisał się Wirtz, wykańczając dogranie od Ridle'a Baku. Piłkarze zza naszej zachodniej granicy nie zamierzali zwalniać, a w 20. minucie mogło być - 3:0. Jednak po strzale z rzutu wolnego Mergima Berishy piłka odbiła się tylko od lewego słupka. Wirtz mógł ustrzelić jeszcze klasycznego hat-tricka, lecz w sytuacji oko w oko z Justinem Bijlowem został ostatecznie przez niego zablokowany.

W drugiej połowie napór młodych Niemców trwał w najlepsze. Nie miał dziś szczęścia Berisha, gdyż jeszcze dwukrotnie obił słupki holenderskiej bramki. Te niewykorzystane okazje zemściły się w 68. minucie, gdy kontakt Oranje dał Perr Schuurs. Holendrzy chcieli szybko poszukać wyrównać, ale marnowali dogodne szanse. Myron Boadu nawet umieścił piłkę w siatce na cztery minuty przed końcem, lecz szwajcarski arbiter odgwizdał spalonego i gola nie uznał. Ostatecznie, to Niemcy zagrają w wielkim finale z ekipą Portugalii.

Holandia U21 - Niemcy U21 1:2 (0:2)

Bramki: 67' Schuurs - 1', 8' Wirtz

Holandia U21: Bijlow - Teze, Schuurs, Botman (77' Rensch), Malacia - de Wit, Harroui (46' Matusiwa), Kadioglu (69' Sierhuis) - Stengs (59' Dilrosun), Boadu, Kluivert

Niemcy U21: Dahmen - Raum, Schlotterbeck, Pieper, Baku - Maier (79' Stach), Dorsch, Berisha (84' Jakobs), Ozcan (68' Janelt), Wirtz (69' Adeyemi) - Nmecha (69' Burkardt)

Żółte kartki: 26' Harroui, 86' de Wit, 90' Sierhuis - 55' Baku, 79' Dorsch, 90+5' Stach

Sędziował: Sandro Scharer (Szwajcaria)