Tenis - Roland Garros: udany dzień dla Polek, główni faworyci grają dalej

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.06.2021, 00:06

W piątym dniu rywalizacji w wielkoszlemowym French Open obejrzeliśmy dwie Polki. Zarówno Iga Świątek, jak i Magda Linette zameldowały się w trzeciej rundzie paryskich zmagań. Przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyli także m.in. Novak Djoković, Rafael Nadal i Roger Federer.

Czwartkowy dzień pierwszego tygodnia na kortach Rolanda Garrosa okazał się szczęśliwy dla polskich kibiców. Najpierw Magda Linette odprawiła liderkę rankingu światowego, Ashleigh Barty. Poznanianka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, wygrywając 6:1 pierwszego seta. Australijka narzekała na kontuzję uda i przy stanie 2:2 w kolejnej odsłonie, podjęła decyzję o poddaniu meczu. Linette czeka w sobotę starcie z Tunezyjką Ons Jabeur. W sesji wieczornej swoje spotkanie zagrała Iga Świątek. Ubiegłoroczna mistrzyni paryskiego turnieju oddała rywalce ledwie dwa gemy. Starcie zakończyło się 6:1, 6:1 i trwało godzinę. Kolejną rywalką Polki będzie Anett Kontaveit z Estonii.

Awanse do trzeciej rundy wywalczyły tenisistki rozstawione z numerem cztery i pięć - Sofia Kenin i Elina Switolina. Obie wygrały, nie tracąc seta. Amerykanka pokonała swoją rodaczkę Hailey Baptiste 7:5, 6:3, a Ukrainka okazała się wyraźnie lepsza 6:0, 6:4 od innej Amerykanki Ann Li. W kolejnej rundzie zmierzą się odpowiednio z Jessicą Pegulą i Barborą Krejcikovą.

W rywalizacji mężczyzn zaprezentowali się Novak Djoković, Rafael Nadal i Roger Federer. Dwaj pierwsi zakończyli swoje pojedynki w trzech setach. Najstarszy z tego grona potrzebował jednej partii więcej do zamknięcia starcia. Serb ograł 6:3, 6:2, 6:4 Pablo Cuevasa. Co ciekawe to Urugwajczyk wypracował sobie więcej break pointów, ale miał duże problemy z ich wykorzystywaniem. Hiszpan w ostatnim meczu dnia pokonał Richarda Gasqueta 6:0, 7:5, 6:2. Francuz szczególnie w drugim secie starał się nawiązać rywalizację, lecz i wtedy musiał uznać wyższość Nadala. Solidne spotkanie ma za sobą także Federer, który wygrał 6:2, 2:6, 7:6(4), 6:2 z Marinem Ciliciem. Kolejnymi rywalami graczy z "Wielkiej Trójki" będą Ricardas Berankis, Cameron Norrie i Dominik Koepfer.

Iga Świątek (POL) [8] - Rebecca Peterson (SWE): 6:1, 6:1

Magda Linette (POL) - Ashleigh Barty (AUS) [1]: 6:1, 2:2(k.)

Sofia Kenin (USA) [4] - Hailey Baptiste (USA) [Q]: 7:5, 6:3

Elina Switolina (UKR) [5] - Ann Li (USA): 6:0, 6,4

Novak Djoković (SRB) [1] - Pablo Cuevas (URU): 6:3, 6:2, 6:4

Rafael Nadal (ESP) [3] - Richard Gasquet (FRA): 6:0, 7:5, 6:2

Roger Federer (SUI) [8] - Marin Cilić (CRO): 6:2, 2:6, 7:6(4), 6:2