Strzelectwo - ME: Miliwek i Klimek blisko finału w pistolecie szybkostrzelnym

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 04.06.2021, 22:38

Na dziesiątym i jedenastym miejscu zakończyli konkurs pistoletu szybkostrzelnego Oskar Miliwek i Damian Klimek. Najlepszego z Polaków od awansu do finału dzieliły zaledwie dwa lepsze trafienia.

Bardzo blisko ósemki po pierwszym dniu rywalizacji był Oskar Miliwek. Pierwszy etap kwalifikacji do konkursu głównego zakończył na miejscu premiowanym awansem, ale aby powalczyć o medale musiał utrzymać swoją dobrą formę w dniu dzisiejszym. W drugim etapie Biało-Czerwonemu nie szło jednak tak dobrze jak w pierwszym. Miliwek ustrzelił pięć punktów mniej i spadł na dziesiątą lokatę. Dwa równe dni zaliczył natomiast Damian Klimek. Drugi z reprezentantów Polski z wynikiem 575 punktów uplasował się na 11. lokacie. Znacznie dalej sklasyfikowany został Piotr Daniluk, który ukończył zawody na 37. miejscu.

Rywalizację wygrał Francuz Jean Quiquampoix, który w decydującym o złocie pojedynku zwyciężył z Rosjaninem Ekimovem. Podium uzupełnił inny z Trójkolorowych, Clement Bessaguet. Przez dłuższy czas nic nie wskazywało na to, że reprezentant Francji zdobędzie medal, ale znakomitą końcówką zapewnił sobie pierwszy indywidualny krążek tak poważnej imprezy.