Tenis - RG: męska czołówka gra dalej.Odpadła Sabalenka

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.06.2021, 10:52

W piątek zostały rozegrane pierwsze mecze trzeciej rundy Rolanda Garrosa. Danił Miedwiediew, Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev nie zawiedli i znaleźli się w 1/8 finału. Wśród odpadła kolejna z faworytek do końcowego triumfu, Aryna Sabalenka. Awans wywalczyła za to Serena Williams.

Wczesnym popołudniem na korcie Phillipe'a Chatriera pojawił się Alexander Zverev. Z powodu trwających w tym czasie opadów deszczu jego mecz rozegrano pod zamkniętym dachem. Niemiec od początku kontrolował pojedynek z Laslo Djere i wygrał pewnie w trzech setach 6:2, 7:5, 6:2. Turniejową "szóstkę" czeka teraz starcie z Keiem Nishikorim. Przewagą Japończyka może być fakt, że ten przez krecz Henriego Laaksonena rozegrał w trzeciej rundzie ledwie jedną partię.

Na Suzanne-Lenglen swój mecz zagrał Danił Miedwiediew. Mimo przedturniejowych obaw Rosjanin radzi sobie dotychczas bardzo dobrze. Drugi zawodnik rankingu po ciągłym odpadaniu na pierwszym meczu paryskiej imprezy przełamał złą passę i również uzyskał promocję do drugiego tygodnia zmagań. Rosjanin pewnie poradził sobie z Reillym Opelką 6:4, 6:2, 6:4. Miedwiediew pokazał świetną dyspozycję serwisową, wygrywając 89% piłek posłanych pierwszym serwisem. Jego kolejnym rywalem będzie Christian Garin.

W ostatnim meczu dnia StefanosTsitsipas skrzyżował rakietę z Johnem Isnerem. Wydawało się, że Greka czeka niełatwe zadanie, bo "Big John" miał za sobą dobry występ w Madrycie, a również w Paryżu nie stracił dotychczas seta. Pierwsza partia zdawała się potwierdzać wysoką dyspozycję Amerykanina, który wygrał ją 7:5. Im dalej w mecz, tym lepiej wyglądała gra zawodnika rozstawionego z numerem piątym. Następne trzy sety padły jego łupem 6:3, 7:6(4), 6:1. Kolejnym przeciwnikiem Tsistipasa będzie Pablo Carreno-Busta.

Wśród pań już w pierwszym spotkaniu dnia odpadła następna wysoko notowana tenisistka, Aryna Sabalenka. Białorusinka nieoczekiwanie przegrała 4:6, 6:2, 0:6 z Anastazją Pawluczenkową. Rosjanka tym samym zrewanżowała się za poniesioną miesiąc wcześniej porażkę w Madrycie. Na drodze zwyciężczyni stanie jeszcze jedna rodaczka Sabalenki, Victoria Azarenka. Niespodzianki nie było w starciu dwóch Amerykanek, Sereny Williams i Danielle Collins. 37-latka bardzo pewnie wygrała pierwszego seta. W drugim potrafiła odrobić stratę breaka i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W czwartej rundzie młodsza z sióstr będzie rywalizować z Kazaszką Eleną Rybakiną.

Anastazja Pawluczenkowa (RUS) [31] - Aryna Sabalenka (BLR) [3]: 6:4, 2:6, 6:0

Serena Williams (USA) [7] - Danielle Collins (USA): 6:4, 6:4

Alexander Zverev (GER) [6] - Laslo Djere (SRB): 6:2, 7:5, 6:2

Danił Miedwiediew (RUS) [2] - Reilly Opelka (USA) [32]: 6:4, 6:2, 6:4

Stefanos Tsitsipas (GRE) [5] - John Isner (USA) [31]: 5:7, 6:3, 7:5(3), 6:1