Kajakarstwo - ME: kolejne medale Polek

• Data publikacji: 05.06.2021, 12:30

Polskie kajakarki zdobyli kolejne medale na mistrzostwach Europy, które odbywają się w Poznaniu. Wczoraj brąz w K2 na 1000 metrów wywalczyły Martyna Klatt i Sandra Ostrowska. Dzisiaj również w dwójkach, ale na o połowę krótszym dystansie drugie były Karolina Naja i Anna Puławska. W K1 na 200 metrów brązowy medal zdobyła Marta Walczykiewicz.

Oczekiwań polskich kibiców nie zawiodły Karolina Naja i Anna Puławska. Nasza dwójka na dystansie 500 metrów zdobyła srebrny medal. Po zwycięstwo zdecydowanie sięgnęły Danuta Kozak i Dora Bodonyi. Polki finiszowały ponad sekundę za Węgierkami. Naja i Puławska stoczyły wyrównany pojedynek o drugie miejsce z Wolhą Kudzenką i Mariną Litwinczuk. Polska dwójka była szybsza od Białorusinek zaledwie o trzy setne sekundy.

Szansę medalową wykorzystała także Marta Walczykiewicz. Polska kajakarka finiszowała na trzecim miejscu w wyścigu na 200 metrów. Walczykiewicz finiszowała na 78 setnych za Emmą Jorgensen, która w tym sezonie jest w znakomitej formie. Dunkę i Polkę rozdzieliła jeszcze Dora Lucz z Węgier. W C2 na 500 metrów blisko medalu były Magda Stanny i Julia Walczak. Polki przegrały podium aż ponad dwie sekundy z Węgierkami - Virag Ballą i Kincso Takacs. W C1 na 1000 metrów na siódmym miejscu finiszował Mateusz Kamiński. Pewnie wygrał Martin Fuksa z Czech. Pozycję niżej na 200 metrów uplasował się Oleksii Koliadych. W finale K2 na 200 metrów szóste miejsce zajęli Paweł Kaczmarek i Bartosz Grabowski.

Po południu o medale rywalizowali parakajakarze. Brązowy medal w KL3 na 200 metrów zdobyła Katarzyna Kozikowska.