Fortuna 1 Liga: Radomiak pokonuje Arkę i zostaje nowym liderem
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.06.2021, 14:49

Radomiak Radom wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0. Trzy punkty zdobyte w starciu z bezpośrednim rywalem powodują, że są oni niemal pewni awansu do Ekstraklasy. Dodatkowo podopieczni Dariusza Banasika objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa to otwarta gra z obu stron. Więcej okazji stwarzali sobie gospodarze. W 14. minucie strzelał Deja, a kilka minut później błąd obrońcy nieudanie próbował wykorzystać Łukasz Wolsztyński. W obu przypadkach przytomnie w bramce zachował się Mateusz Kochalski. Drugi kwadrans zamknęła kolejna groźna akcja Gdynian. Przed Maciejem Rosołkiem znalazł się tylko bramkarz, lecz napastnik trafił w boczną siatkę. Po okresie dominacji podopiecznych Dariusza Marca goście wykreowali sobie dwie sytuacje bramkowe. W 32. minucie niewiele po strzale głową pomylił się Karol Angielski. Chwilę potem niefrasobliwością w grze defensywnej wykazał się Arkadiusz Kasperkiewicz. Stoper gospodarzy wybił piłkę wprost pod nogi Damiana Gąski, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Daniela Kajzera.

Z impetem rozpocząć drugą połowę mogła Arka. Artur Siemaszko trafił jednak w słupek. Po przerwie cały czas gospodarze kontrolowali grę, lecz nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Radomiak czyhał na kontrę i jedną z nich zamienił na drugiego gola. Mocnym strzałem golkipera pokonał Angielski. Zawodnicy z trójmiasta wyraźnie nie mieli szczęścia. W 83. minucie Christian Aleman trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Zwycięstwo gości bardzo mocno przybliża ich do bezpośredniego awansu do Ekstraklasy. Z kolei Arka szukać szansy będzie musiała w barażach.

Arka Gdynia - Radomiak Radom: 0:2(0:1)

Bramki: 36' Gąska, 69' Angielski

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch - Letniowski (83' Stępień), Deja, Siemaszko (63' Hiszpański), Aleman, Valcarce - Ł.Wolsztyński (63' Marcus), Rosolek

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Kaput (86' Felipe Nascimento), Karwot, Kozak, Radecki (87' Mikita), Gąska (55' Leandro) - Angielski (80' Sokół)

Żółte kartki: 42' Letniowski, 60' Kasperkiewicz - 11' Kozak, 75' Karwot, 83' Jakubik, 88' Mikita

Sędzia: Jarosław Przybył