Siatkówka - VNL mężczyzn: Rosja vs Polska [ZAPIS LIVE]
Daria Janczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 05.06.2021, 16:00

Polscy siatkarze w swoim dorobku tegorocznej Ligi Narodów mają cztery zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Mało tego we wczorajszym spotkaniu "Biało-Czerwoni" efektownie pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:0. Dziś podopiecznych Vitala Heynena czeka równie trudne zadanie, bo przeciwnikami polskich zawodników będzie kolejna z siatkarskich potęg - Rosja. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko, a na naszą relację live z tego meczu zapraszamy już o 16:00!

Rosja - Polska 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 14:25)

Relacja na żywo

Teraz naszych siatkarzy czeka trzydniowa przerwa, ale do gry wracają polskie siatkarki. Tym samym dziękujemy Państwu za dzisiejszą obecność i zapraszamy na jutrzejszy mecz Polek, które o 18:00 zmierzą się z reprezentacją Kanady!

Mimo początkowych problemów w przyjęciu to był naprawdę dobry występ naszej ekipy, która tak naprawdę cały czas buduje formę na igrzyska olimpijskie. Wszystko wskazuje też na to, że po zwycięstwie nad Rosją po dzisiejszym dniu to właśnie nasza drużyna obejmie prowadzenie w tabeli Ligi Narodów.

Końcówka premierowej odsłony to był chyba jedyny moment, kiedy Polacy pokazali słabość w swojej grze. W każdym kolejnym secie to "Biało-Czerwoni" pokazywali przewagę w niemal każdym elemencie, a ostatnia partia była już pokazem bezradności i zmęczenia reprezentantów Rosji.

14:25 Igor Kobzar kończy tego seta i cały mecz zepsutym serwisem! Polska gromi Rosjan w tym spotkaniu i wygrywa 3:1!

14:24 Udało się jeszcze wyprowadzić atak naszym rywalom, a po naszej stronie w ofensywie pomylił się Nowakowski.

12:24 W aut zaserwował teraz Drzyzga, ale zwycięstwo w tej partii to tylko kwestia czasu.

11:24 Myli się też w ofensywie Michajłow i to Polacy mają pierwszą z wielu piłek meczowych!

11:23 Przebił się teraz atakiem Bogdan na lewym skrzydle, ale Muserski serwuje w aut.

10:22 Teraz nasi rywale sami wykonują na sobie wyrok, popełniając serię błędów.

Rosjanie wyglądają już na wyczerpanych i są kompletnie bezradni wobec postawy Polaków. Jeszcze czasem próbuje coś zdziałać trener Sammelvuo.

10:20 Tym razem atak rosyjskiej drużyny zatrzymuje Piotrek Nowakowski, a chwilę później naszą akcję udanie kończy Leon.

10:18 Męczą się Rosjanie w tej partii, a Kubiak popisuje się atakiem z lewej strony.

10:17 U nas za to zagrywka działa świetnie i robi naprawdę dużą różnicę, a Karol Kłos notuje asa serwisowego.

10:16 Dobrze na środku pograł teraz Dmitrij Muserski, ale Wołkow psuje kolejną zagrywkę. Serwis w tym momencie jest zmorą rosyjskiej drużyny.

9:15 Kolejna zepsuta zagrywka, tym razem w wykonaniu Wilfredo Leona.

8:15 Pomylił się Maciek Muzaj na zagrywce, ale to samo robi Maxim Michajłow.

7:14 Świetnie na środku popracował teraz Karol Kłos.

7:13 Pomylił się teraz na zagrywce Bogdan, ale Michajłow notuje kolejny efektowny atak.

6:12 W drużynie naszych rywali wciąż świetnie działa prawa strona, gdzie nie zwalnia ręki Maxim Michajłow.

5:12 Całą swoją siłę włożył w ten atak Leon i niestety ucierpiał na tym Bogdan. Na szczęście wraca jednak do gry rosyjski przyjmujący.

5:11 Niesamowitą piłkę wyciągnęli teraz "Biało-Czerwoni" i Kubiak kończy tę akcję atakiem!

5:10 Sporo problemów mają dziś w przyjęciu Rosjanie, ale Michajłow na prawym ataku wciska kolejną bombę.

4:10 Ciąg dalszy błędów serwisowych tym razem w wykonaniu Muserskiego.

4:9 Wołkow jednak myli się na zagrywce, ale wtóruje mu też Karol Kłos.

3:8 Kolejną dobrą zagrywką popisał się Leon, ale Wołkow wykorzystał sytuacyjną piłkę.

2:8 Serwis Wilfredo Leona jest dla Rosjan nie do przyjęcia! Dwa asy z rzędu naszego przyjmującego!

2:6 Wilfredo Leon też nie zwalnia ręki na lewym ataku.

2:5 Udanie atakuje teraz też Maxim Michajłow.

1:5 Świetnie rozegrana akcja naszego zespołu, zakończona atakiem Kubiaka.

1:4 Po przerwie swoją zagrywkę psuje Bieniek, ale nasz środkowy swoim serwisem i tak zrobił dużo dobrego dla zespołu.

0:4 Długą i męczącą akcję kończy atakiem Maciej Muzaj! Świetnie zadziałała teraz obrona obu zespołów, ale to my wychodzimy z tej akcji z punktem. Mocny początek notuje nasz zespół i trener Rosji prosi o czas.

0:3 Posłuchał intuicji teraz Vital Heynen i challenge wykazał, że blok Michała Kubiaka jednak zmieścił się w boisku.

0:2 Świetnie podbił tę piłkę Kubiak, ale pretensje do sędziego mają Rosjanie. Nie było jednak prośby o challenge od trenera naszych rywali w trakcie akcji i punkt ląduje po stronie Polaków.

0:1 Od mocnego ataku ze środka rozpoczyna tę partię Mateusz Bieniek.

POCZĄTEK 4. SETA

19:25 Wolwicz jeszcze przedłuża walkę Rosjan, ale Michał Kubiak przebija się przez rosyjski blok i kończy tę partię! Tylko jednego seta brakuje nam do zwycięstwa w całym spotkaniu.

18:24 Michajłow nie zwalnia ręki na prawym skrzydle, ale u nas na środku bombę posyła Bieniek i mamy piłkę setową!

17:23 Popisał się teraz Bogdan w ofensywie, ale swój dobry rytm złapał też Michał Kubiak.

16:22 Nasz przyjmujący popisuje się teraz na zagrywce i tylko trzy punkty dzielą nas od zwycięstwa!

16:21 Ważny punkt z ataku odnotował teraz Leon!

16:20 Dużą różnicę robi zagrywką Wołkow, a Michajłow wykorzystuje kolejny atak. Odrabiają straty Rosjanie, a nam zostały cztery punkty przewagi.

15:20 Denis Bogdan popisuje się teraz w ofensywie i trener Heynen prosi o przerwę.

14:20 Popisał się teraz na prawym skrzydle Maxim Michajłow.

13:20 Ależ długa i efektowna to była akcja w wykonaniu obu zespołów, jednak zakończona punktem dla naszej drużyny.

13:19 Na lewej stronie popracował teraz Wołkow i Rosjanie jeszcze próbują powalczyć w tej partii.

12:19 Atak Michajłowa z prawej strony przerywa niemoc rosyjskiej drużyny.

11:19 Bardzo dobrą pracę w obronie wykonał Kubiak, a Leon wykorzystał swój mocny atak.

Drugą przerwę wykorzystuje Tuomas Sammelvuo, bo to Polacy kontrolują przebieg tej odsłony.

11:18 Bezradni są teraz Rosjanie wobec naszego bloku!

11:17 Popracował teraz nasz zespół w obronie i podwójny polski blok zatrzymuje atak Wołkowa.

11:16 Artem Wolwicz myli się na zagrywce i mamy drugą przerwę techniczną.

11:15 Udanie atakuje teraz Wołkow, a po prawej stronie odblokowuje się też Michajłow.

9:15 Piotrek Nowakowski zatrzymuje atak rosyjskiej drużyny, aż sześć punktów przewagi "Biało-Czerwonych"!

9:14 Świetna zagrywka w wykonaniu Kubiaka odrzuca naszych rywali od siatki, a przechodzącą piłkę wykorzystuje Leon.

9:13 Wreszcie w szeregach Rosji przebija się Maxim Michajłow, ale na zagrywce myli się Bogdan.

8:12 Nasz kapitan szybko się zrehabilitował za poprzednią akcję, popisując się mocnym atakiem.

8:11 W aut atakuje teraz Michał Kubiak i upragniony punkt zdobywają nasi rywale.

7:11 Na boisku za Kliukę pojawia się Bogdan, a Piotrek Nowakowski wykorzystuje kontrę. Seria pięciu punktów naszej ekipy i czas dla trenera Rosji.

7:10 Po stronie Rosji w ataku pomylił się Kliuka i już trzema "oczkami" prowadzą Polacy.

7:9 Po przerwie nasz podwójny blok zatrzymuje atak Michajłowa!

7:8 Siatki dotykają teraz Rosjanie i Polacy nie tylko odrobili starty, ale i wyszli na prowadzenie.

7:7 Świetnie wybronił tę piłkę Karol Kłos, a Michał Kubiak popisał się efektowną kiwką.

7:6 Szybko rehabilituje się nasz środkowy, atakując z krótkiej.

7:5 Nie udało się Polakom wykorzystać kontry, a Karol Kłos niestety atakuje w aut.

6:5 Wideoweryfikacja opłaciła się Rosjanom, a asa na swoim koncie notuje Muserski.

5:5 Psuje teraz swoją zagrywkę Leon.

4:5 Kolejnym świetnym atakiem popisuje się Muzaj, bardzo dobra gra naszego atakującego.

4:4 Teraz natomiast Wołkow zapisuje na swoim koncie punkt bezpośrednio z zagrywki.

3:4 Niestety w aut posyła swój serwis Maciej Muzaj.

2:4 Świetny blok w wykonaniu duetu Kłos-Leon na Michajłowie.

2:3 Dobre przyjęcie naszego zespołu i kolejny świetny atak w wykonaniu Muzaja.

2:2 Wołkow świetnie oszukał teraz polski blok.

1:2 Świetnie rozegrał tę akcję fabian Drzyzga, a Maciek Muzaj udanie atakuje z prawej strony.

1:1 Niestety podwójny blok zatrzymuje teraz atak Wilfredo Leona.

0:1 Michał Kubiak serwuje asa na początek trzeciej partii!

POCZĄTEK 3. SETA

19:25 Dobre przyjęcie i Leon na lewym ataku - tak kończy się ta partia! Tym samym w całym spotkaniu jest remis.

19:24 Kliuka przedłuża jeszcze tego seta, atakując z lewej flanki.

18:24 Wilfredo Leon znowu to robi! Dwa asy serwisowe z rzędu naszego zawodnika i mamy piłkę setową!

18:22 Popracował teraz na środku Dmitrij Muserski, ale Wołkow psuje swoją zagrywkę.

17:21 Myli się w ofensywie teraz Kliuka i znów wracamy do czteropunktowej przewagi.

17:20 Po przerwie Wilfredo Leon kończy atak z lewej strony.

17:19 Michajłow posyła teraz asa serwisowego... Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Czas dla trenera Heynena.

16:19 Pankow pewnie blokuje atak Wilfredo Leona.

15:19 Niestety wobec ataków Wołkowa nasza drużyna jest dzisiaj bezradna.

14:19 Kolejnym asem w tym spotkaniu popisuje się Mateusz Bieniek! Przerwa dla trenera Rosji, bo to Polska zmierza po zwycięstwo w tej partii.

14:18 Pojedynczy blok to zdecydowanie za mało na atak Wilfredo Leona.

14:17 Michał Kubiak niestety myli się na zagrywce.

13:17 Piotrek Nowakowski zaskakuje rywali świetnym atakiem z krótkiej piłki.

13:16 Po przerwie z pipe'a efektownie atakuje Dmitrij Wołkow.

12:16 Szczęśliwie dla naszej drużyny w siatkę wpada w tej akcji Artem Wolwicz.

12:15 Niewiele zabrakło do zablokowania ataku Michajłowa, ale ostatecznie Rosjanin wbija piłkę na naszą stronę boiska.

11:15 Świetnie popracował teraz w bloku Michał Kubiak i zatrzymujemy mocny atak Kliuki.

11:14 Pomylił się Leon w kolejnej zagrywce, ale Muserski również uderza w siatkę.

10:13 Asa serwisowego posyła Wilfredo Leon i Polacy powiększą swoją przewagę!

10:12 Karol Kłos efektownie zatrzymuje atak Michajłowa.

10:11 Muserski jeszcze raz zaskakuje nas atakiem ze środka.

9:11 Jednak po naszej stronie kolejny atak wykorzystuje teraz Leon.

9:10 Nie udało się Polakom zatrzymać mocnego ataku Muserskiego.

8:10 Obija teraz blok rywali Wilfredo Leon.

8:9 Polacy utrzymują swoją przewagę, ale gra cały czas toczy się punkt za punkt.

7:9 Świetnie przyjął trudną zagrywkę Kliuki Paweł Zatorski, a Maciej Muzaj efektownie zaatakował.

7:8 Po przerwie nasz rozgrywający niestety serwuje w siatkę.

6:8 Polacy jednak znów odskakują po świetnym ataku Macieja Muzaja.

6:7 Udanie z krótkiej piłki zaatakował Wolwicz, a zagrywka Pankowa zaskoczyła naszą linię przyjęcia.

4:7 Rosjanie wciąż jednak mają problemy na zagrywce.

4:6 Odrabiają straty Rosjanie, a podwójny blok zatrzymuje atak Michała Kubiaka.

3:6 Udanie zaserwował teraz Wilfredo Leon, ale świetnym atakiem z lewej strony popisał się Kliuka.

2:6 Trwa festiwal zepsutych zagrywek w wykonaniu obu zespołów.

1:5 Po przerwie psuje swój serwis Bieniek, ale wtóruje mu też Maxim Michajłow.

0:4 Teraz w aut atakuje Michajłow i Polacy budują wysokie prowadzenie. Przerwa dla trenera rosyjskiej drużyny.

0:3 Świetny blok w wykonaniu duetu Kłos-Leon na Michajłowie.

0:2 Czujnie pograliśmy teraz w obronie i Leon udanie zaatakował z lewej strony.

0:1 Egor Kliuka rozpoczyna drugą partię od zepsutego ataku.

POCZĄTEK 2. SETA

25:21 Kończymy tego seta zepsutą zagrywką Wilfredo Leona. Dobrze wyglądała ta partia w naszym wykonaniu, ale serwis Michajłowa rozbił naszą grę i to Rosjanie obejmują prowadzenie w tym meczu.

24:21 Bronią się jeszcze nasi zawodnicy, a Maciek Muzaj udanie atakuje z prawego skrzydła.

24:20 Wołkow lewym atakiem zdobywa piłkę setową dla Rosji.

23:20 Asem serwisowym popisuje się teraz Maxim Michajłow. Odkąd ten zawodnik jest na zagrywce, nasza gra kompletnie stanęła.

22:20 Duże problemy mają "Biało-Czerwoni" ze skończeniem swoich ataków.

21:20 Rosjanie brylują teraz w grze blok-obrona i wychodzą na prowadzenie po ataku Kliuki. Czas dla polskiej ekipy.

20:20 Jak nie skuteczne ataki, to szczelny blok - świetnie gra teraz Dmitrij Wołkow.

19:20 Wołkow jeszcze raz udanie atakuje i Rosjanie odrabiają straty.

18:20 Skutecznym atakiem z lewej strony popisuje się Wołkow.

17:20 Po przerwie w aut posyła piłkę Bieniek, ale wtóruje mu Poletajew.

16:19 Zagrywka robi różnicę, a Mateusz Bieniek popisuje się asem serwisowym! Czas dla trenera Sammelvuo.

16:18 Na lewym skrzydle świetny atak kończy Wilfredo Leon.

16:17 Maxim Michajłow efektownie obija polski blok.

15:17 Po przerwie Drzyzga myli się na zagrywce, ale w aut serwuje też Pankow.

14:16 Michał Kubiak wykorzystuje teraz swoje możliwości w ofensywie i to "Biało-Czerwoni" budują przewagę.

14:15 Zagrywka Drzyzgi odrzuciła naszych rywali od siatki, a Maciek Muzaj wykorzystał kontrę.

14:14 Idealnie wyczekał teraz Piotr Nowakowski i zatrzymuje atak rywali pojedynczym blokiem.

14:13 Myli się teraz rosyjski środkowy na linii zagrywki.

14:12 Udanie ze środka atakuje Dmitrij Muserski, a chwilę później notuje asa serwisowego.

12:12 Bardzo mocnym atakiem zmieścił się teraz w boisko Michajłow, ale kolejny błąd serwisowy popełnia Wołkow.

11:11 As serwisowy Wilfredo Leona daje remis naszej drużynie!

11:10 Świetną krótką wykorzystał teraz Kłos i tracimy tylko jedno "oczko" do Rosjan.

11:9 Świetnym asem popisał się Maciej Muzaj, ale chwilę później zaserwował w aut.

10:8 Ważną akcję udanie zakończył teraz Wilfredo Leon.

10:7 Ataki Michajłowa jak na ten moment są nie do zatrzymania.

9:7 Artem Wolwicz udanie uderzył, zapisując "oczko" na swoim koncie, ale na zagrywce pomylił się Kliuka.

8:6 Pojawił się na boisku Piotrek Nowakowski i popisał się świetnym atakiem ze środka.

8:5 Michajłow jeszcze raz z prawej strony i na pierwszej przerwie technicznej to Rosja ma trzy "oczka" przewagi.

7:5 Pomylił się Muserski na zagrywce, ale po lewej stronie z pipe'a zaatakował Wołkow.

6:4 Na prawej stronie swój mocny atak uruchomił teraz Maxim Michajłow i to Rosjanie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

5:4 Punkt za punkt walczą obie ekipy, a w szeregach naszych rywali popisuje się teraz Kliuka.

4:4 Fabian Drzyzga uruchamia nasz środek, a tam pewnie atakuje Karol Kłos.

4:3 Nie udało się skończyć tego ataku Muzajowi.

3:3 Po lewej stronie bardzo dobrze popracował teraz Leon, ale nasz przyjmujący chwilę później niestety zepsuł zagrywkę.

2:2 Świetnym blokiem popisał się teraz Karol Kłos.

2:1 Atak ze środka wykorzystuje teraz Muserski.

1:1 W naszej drużynie z prawej strony szybko odpowiada Maciej Muzaj.

1:0 Od mocnego ataku spotkanie rozpoczyna Wołkow.

SKŁADY: Rosja: Wolwicz, Wołkow, Pankow, Muserski, Michajłow, Kliuka, Gołubiew (L) Polska: Muzaj, Drzyzga, Leon, Kubiak, Bieniek, Kłos, Zatorski (L)

Siatkarze już meldują się na boisku.

Mecz rozpocznie się jednak z drobnym opóźnieniem.

Już za kilka minut początek spotkania Rosja vs Polska!

Czy i dzisiaj polscy siatkarze zapiszą na swoim koncie zwycięstwo, pokonując wymagającego przeciwnika, jakim jest reprezentacja Rosji? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem, a na naszą relację live z tego spotkania zapraszamy o 16:00!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.