Tenis - RG: Świątek wygrała już 20 setów z rzędu!
si.robi/ Wikimedia

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 05.06.2021, 17:41

Iga Świątek tym razem zdołała pokonać Estonkę Anett Kontaveit. Polka ponownie nie straciła seta, zatem na paryskich kortach wygrała już 20 partii z rzędu. W kolejnym meczu naprzeciw Polki stanie nieobliczalna utalentowana Ukrainka Marta Kostiuk.

Sobotnie starcie było trzecim Igi Świątek z Anett Kontaveit. Poprzednie dwa wygrywała Estonka, lecz były one wyrównane i rozgrywane na twardej nawierzchni. Ten mecz też lepiej zaczęła tenisistka z Tallinna. W pierwszym gemie zdobyła przewagę przełamania. Z biegiem czasu Świątek zaczęła jednak dorównywać rywalce i zdołała odłamać na 4:4. Inicjatywy jednak nie przejęła. Mecz stał się bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. O zwycięstwie w tej partii decydował tiebreak. W nim celność uderzeń Polki była kluczowa. Świątek wygrała 7:4.

Drugą partię od breaka na swoją korzyść rozpoczęła Polka. Świetna gra w kluczowych momentach pozwoliła jej nie zatrzymać się na tym. Konsekwentnie budowała swoją przewagę. Kontaveit coraz więcej ryzykowała, ale coraz mniej mieściła w korcie. Po 20 minutach było 5:0 dla naszej reprezentantki i jeden gem serwisowy dzielił ją od triumfu. Wygrała go i może się już przygotowywać do meczu czwartej rundy z rozpędzoną 18-letnią Ukrainką Martą Kostiuk.

Iga Świątek (POL) [8] - Anett Kontaveit (EST) [30] 7:6(4), 6:0