Hokej – MŚ: Kanada i Finlandia powalczą o złoty medal

• Data publikacji: 05.06.2021, 19:44

Reprezentacja Kanady wróciła z dalekiej podróży – po fatalnym początku turnieju ekipa z Ameryki Północnej w dobrym stylu przebrnęła przez fazę pucharową, pokonując po drodze reprezentacje Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. W finale również zameldowali się Finowie, którzy pokonali Niemców po wyrównanym meczu.

Kanadyjczycy, którzy w fazie grupowej ulegli reprezentacji USA 1:5, tym razem okazali się lepsi. Wynik meczu już w drugiej minucie otworzył Bradon Pirri, ale Amerykanie wyrównali kilkanaście minut później po strzale Colina Blackwella.

W drugiej odsłonie bramkę na 2:1 dla Kanady zdobył Andrew Mangiapane. Amerykanie usilnie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale na początku ostatniej tercji 25-letni napastnik Calgary Flames ponownie pokonał Calvina Petersena. Chwilę później gola kontaktowego zdobył Alexander Chmelevski, ale po wycofaniu bramkarza Justin Danforth zdobył czwartą bramkę, przypieczętowując wygraną Kanady.

Stany Zjednoczone – Kanada 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

W kolejnym półfinale reprezentacja Finlandii stanęła naprzeciw kadrze Niemiec. W pierwszej odsłonie Finowie zdobyli dwie bramki po strzałach Iiro Pakarinena oraz Hannesa Bjorninena, choć spotkanie miało wyrównany przebieg. W drugiej tercji odpowiedział Mattias Plachta, ale wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, mimo ofiarnych prób Niemców, którzy walczyli do samego końca. Czeka nas zatem powtórka z finału MŚ z 2019 roku, kiedy to Finlandia pokonała Kanadę 3:1.

Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy już jutro, o godz. 19:15, kiedy rozpocznie się ostatnie spotkanie turnieju.

Finlandia – Niemcy 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)