Łucznictwo - ME: Przybylski z brązem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 05.06.2021, 23:00

Łukasz Przybylski został brązowym medalistą mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji łuku bloczkowego. Polak w finale pokonał jednym punktem Niemca Tima Krippendorfa.

W sobotę w Antalyi odbyły się pojedynki medalowe w konkurencji łuku bloczkowego. Nas najbardziej interesował mecz o trzecie miejsce w singlu mężczyzn, w którym rywalizował Łukasz Przybylski. Jego rywalem był Tim Krippendorf z Niemiec. Lepiej pojedynek rozpoczął rywal, ale w kolejnych czterech seriach Przybylski zdobył po 29 punktów, a Niemiec w ostatniej ustrzelił 28 i  to zadecydowało, że Polak wygrał 143:142 i sięgnął po brązowy medal. Złoto powędrowało do Turka Yakupa Yildiza, a srebro do Duńczyka Mathiasa Fullertona.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Dunka Tanja Gellenthien, która w finale pokonała Brytyjkę Ellę Gibson 147:141. Na najniższym stopniu podium stanęła Holendera Sanne de Laat. W drużynnie najlepsze okazały sie Francuzki, ogrywając w finale Holenderki. Podium uzupełniły Włoszki po pokonaniu Turczynek. Z kolei u mężczyzn najlepsi okazali się Turcy, na drugim miejscu uplasowali się Francuzi, a w pojedynku o brąz Grecy wygrali z Hiszpanami. W mikście złoto zdobyła para z Belgii Sarah Prieels i Reginald Kools, którzy po dogrywce pokonali Estończyków Lisell i Robina Jaatmę. Podium uzupełnili Niemcy Janine Meissner i Tim Krippendorf.