Tenis – RG: "Wielka Trójka" wciąż w komplecie

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 06.06.2021, 01:25

Novak Djoković, Rafael Nadal i Roger Federer wygrali swoje mecze w trzeciej rundzie Roland Garros. Zdecydowanie najtrudniejsze spotkanie ma za sobą ten ostatni. Niemca Dominika Koepfera pokonał po trwającym ponad 3,5 godziny czterosetowym boju. U kobiet najlepszy wynik od dwóch lat notuje Sloane Stephens.

W turnieju męskim w sobotę swoje mecze trzeciej rundy rozegrał każdy z członków "Wielkiej Trójki". Bez problemu swoich rywali pokonali Novak Djoković i Rafael Nadal. Serbowi Litwin Ricardas Berankis nieco trudniejsze warunki postawił tylko w drugiej partii. Tymczasem Hiszpana Brytyjczyk Cameron Norrie postraszył nieco jedynie w pierwszych gemach drugiego seta. Dużo trudniej awans przyszedł Rogerowi Federerowi. Szwajcar, dla którego to pierwszy wielkoszlemowy turniej od kilkunastu miesięcy, męczył się z kapitalnie grającym tego dnia Niemcem Dominikiem Koepferem. Bardzo mądrze grający reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zmusił 20-krotnego mistrza wielkoszlemowego do 3,5-godzinnego wysiłku. Ostatecznie jednak, po trzech tiebreakach i zwycięstwie 7:5 w czwartej odsłonie meczu, górą był Szwajcar.

Zadowoleni z przebiegu dzisiejszych spotkań mogą być włoscy kibice. Jannik Sinner w trzech setach pokonał Szweda Mikaela Ymera, a Matteo Berrettini takim samym stosunkiem wyeliminował Koreańczyka Soonwoo Kwona. Dwóch kolejnych reprezentantów Italii rozegrało natomiast jedyną pięciosetówkę dnia. Zaledwie 19-letni Lorenzo Musetti pokonał w niej specjalizującego się w grze na kortach ziemnych Marco Cecchinato.

U kobiet najlepszy od dawna turniej rozgrywa finalistka tej imprezy z 2018 roku – Sloane Stephens. Amerykanka w dwóch setach pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą. Awans do czwartej rundy wywalczyły też dwie jej rodaczki. Ubiegłoroczna finalistka Sofia Kenin w trzech setach pokonała inną reprezentantkę tego kraju – Sofię Pegulę. Tymczasem Coco Gauff skorzystała na niedyspozycji kolejnej z reprezentantek USA – Jennifer Brady. Finalistka Australian Open skreczowała po przegraniu pierwszej partii 1:6.

Za najciekawszy mecz dnia należy natomiast uznać starcie Greczynki Marii Sakkari z Belgijką Elise Mertens. Pełne zwrotów akcji spotkanie ostatecznie padło jednak łupem tej pierwszej. Mecz trwał prawie trzy godziny. Niespodziankę sprawiła Czeszka Barbora Krejcikova eliminując w dwóch setach Ukrainkę Elinę Switolinę. Tymczasem inna reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów – Marta Kostiuk – będzie kolejną rywalką Igi Świątek. Niespełna 19-letnia tenisistka prezentuje się w Paryżu fenomenalnie i tym razem nie dała szans Rosjance Warwarze Graczewej.