Tour de Suisse: Stefan Kung najlepszy w czasówce

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 06.06.2021, 17:23

Stefen Kung z grupy Groupama-FDJ wygrał otwierającą wyścig Tour de Suisse jazdę indywidualną na czas. Na podium stanęli jeszcze jego rodak Stefan Bissegger (EF Education-Nippo) oraz Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick Step).

Tour de Suisse jest ostatnim sprawdzianem dla kolarzy przed Tour de France. Ich pierwszą przeszkodą podczas szwajcarskiego wyścigu była blisko 11-kilometrowa jazda indywidulana na czas w Frauenfeld, która miała całkowicie płaski profil. Na starcie odcinka stanęło trzech Polaków, a byli to: Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), Szymon Sajnok (Cofidis Solutions Credits) i Michał Gołaś (INEOS Grenadiers).

Podium podczas czasówki zdominowali reprezentanci gospodarzy. Triumf odniósł Stefan Kung (Groupama-FDJ), który trasę przejechał w równe dwanaście minut. Tylko cztery sekundy do niego stracił jego rodak, Stefan Bissegger (EF Education-Nippo). Gdy wydawało się, że na najniższym stopień podium zajmie Tom Scully (EF Education-Nippo), to wtedy wyprzedził go startujący jako przedostatni Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick Step). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Maciej Bodnar, który uplasował się na 21. miejscu. Szymon Sajnok zajął 86. lokatę. Z kolei Michał Gołaś zakończył jazdę indywidualną na czas na 134. pozycji. Natomiast do ścigania po półrocznej przerwie powrócił Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma). Holender nieźle się spisał, zajmując 16. miejsce.