Tenis - Roland Garros: pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał Linette w karierze
sirobi 2018

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 06.06.2021, 17:36

Magda Linette po przegranym pojedynku trzeciej rundy singla awansowała do ćwierćfinału zmagań deblowych. Polka w parze z Bernardą Perą pokonały rozstawione z numerem 10. Lucie Hradecką i Laurę Siegemund 7:6(5) 7:6(5). Linette awansowała tym samym do swojego pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału w karierze.

Linette i jej deblowa partnerka spotkanie rozpoczęły od odebrania podania swoim rywalkom, by po obronieniu serwisu wyjść na prowadzenie 2:0. Czeszka i Niemka szybko zdołały doprowadzić do wyrównania, dokładając do wygranego gema serwisowego przełamanie powrotne. Kolejne odsłony zapisywały na swoim koncie deble podające, nie dając przeciwniczkom ani jednej szansy na przełamanie. Doprowadziło to do decydującego o losach partii tiebreaka, w którym tenisistki rozegrały prawdziwy festiwal przełamań z obu stron. Dość stwierdzić, że piłki przy swoim podaniu serwujące wygrywały tylko trzykrotnie. Jedno przełamanie więcej zaliczyły Polka i Amerykanka, które wykorzystując trzecią piłkę setową zapisały tę partię na swoim koncie.

Początek drugiego seta przyniósł pewnie wygrane gemy przez pary podające. Choć w kolejnym polsko-amerykański debel zdołał odebrać serwis rywalkom, te za chwilę zanotowały przełamanie powrotne, wyrównując na 2:2. Trzy następne odsłony padały łupem serwujących, co zapowiadało podobny przebieg tej partii do poprzedniej. W ósmym gemie Pera i Siegemund musiały jednak ponownie uznać wyższość rywalek przy swoim podaniu, co otwierało przed prowadzącymi 5:3 Polką i Amerykanką szansę za zamknięcie spotkania w dwóch setach. Czesko-niemiecki duet szybko odrobił straty, dokładając do przełamania powrotnego wygrane podanie i wyrównując na 5:5. Kolejne dwa gemy przyniosły zwycięstwo serwujących, co oznaczało drugi tie-break. Tym razem obie pary pewnie wygrywały piłki przy swoim podaniu, z wyjątkiem jednego małego breakpointa na koncie Linette i Pery, które okazało się kluczowe dla losów tego seta i całego spotkania. Polsko-amerykańska para zakończyła tę partię takim samym wynikiem, a spotkanie zwycięstwem 2:0, dającym poznaniance awans do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału w karierze.

Magda Linette/Bernarda Pera (POL/USA) - Lucie Hradecka/Laura Siegemund (CZE/GER) [10] 7:6(5) 7:6(5)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.