Droga do Tokio #97: turniej kwalifikacyjny pięściarzy [Zapis LIVE]
Boxing AIBA/flickr

Droga do Tokio #97: turniej kwalifikacyjny pięściarzy [Zapis LIVE]

  • Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 06.06.2021, 17:43

Dziś trzeci dzień olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego pięściarzy, który odbywa się w Paryżu. Na ringach w stolicy Francji ujrzymy dziś Damiana Durkacza (63 kg) i Karolinę Koszewską (69 kg). 

Relacja na żywo

Dziękujemy bardzo, że byliście z nami podczas sesji wieczornej trzeciego dnia bokserskich kwalifikacji olimpijskich. Do zobaczenia jutro!

Jutro walki półfinałowe pań i panów we wszystkich kategoriach wagowych. Nas będą jednak interesować dwie walki barażowe, które skompletują uczestników turnieju bokserskiego Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wystąpią w nich Sandra Drabik (51 kg) i Karolina Koszewska (69 kg).

Francuz Mourad Alijew pewnie wypunktował Gruzina Giorgiego Tchigladze w ostatniej walce trzeciego dnia bokserskiego turnieju olimpijskiego w Paryżu.

Treściwa bitka w trzeciej rundzie. Obaj byli naruszeni po ciosach rywali. Ostatecznie, Frazer Clarke dotrwał do końca i pojedzie do Tokio.

Acar liczony w drugiej odsłonie. Nie wygra już tej walki.

Tymczasem w ringu B spore problemy z Turkiem Beratem Acarem ma Frazer Clarke z Wielkiej Brytanii. Brytyjski superciężki, chyba trochę na wyrost, wygrał premierową odsłonę u 3 z 5 arbitrów.

Walka Giorgi Tchigladze - Mourad Alijew zakończy dzisiejszą rywalizację w Paryżu.

Kontuzja lewego łuku brwiowego Abdullajewa w środkowej fazie trzeciej rundy powoduje, że Ukrainiec Rogava osiąga delikatną przewagę. Nie wystarcza to jednak do wygranej, bowiem ostatecznie to ręka Azera powędrowała w górę za sprawą niejednogłośnej decyzji sędziów.

Na ringu A trwa interesująca walka między Tsotne Rogavą z Ukrainy a pogromcą Adama Kulika Azerem Mahammadem Abdullajewem. Po dwóch rundach na kartach sędziowskich remis z delikatnym wskazaniem na Abdullajewa.

Zwycięstwo Ammara Abduljabbara z Uładzisławem Smichalikauem kończy walkę o przepustki do Tokio w wadze ciężkiej. Za chwilę ruszy rywalizacja w wadze superciężkiej.

Saadat Dalgatowa, rywalka Karoliny Koszewskiej w walce o Igrzyska w Tokio, to srebrna medalistka Mistrzostw Świata z Czedżu z 2014 roku oraz brązowa z Ułan Ude z 2019. Jej listę trofeów kończy brązowy medal na Mistrzostwa Europy w 2016 roku w Sofii.

Świetna walka Muslima Gadżigomedowa z Włochem Azizem Abbes Mouhidine. Rosjanin zapewnił sobie półfinał i awans do Tokio dopiero w trzeciej rundzie, albowiem po dwóch odsłonach sędziowie widzieli remis.

Na obu ringach trwają już walki ćwierćfinałowe w wadze ciężkiej i superciężkiej.

Ambitna i otwarta postawa Durkacza, który odważniej zaatakował i sprawił, że Asanau miał mały kryzys. Białorusin zdołał jednak wrócić do swojego boksu, również trzecią odsłonę zapisał na swoje konto i pewnie awansował do półfinału.

Lepsza runda Durkacza, lecz lepiej zaprezentował się też Asanau. Parę fajnych akcji wyprowadził Polak, jednak ataki Białorusina były ciekawsze, bardziej zróżnicowane i wyprowadzane w różnych płaszczyznach. Durkacz potrzebuje nokautu.

Dobra defensywa Durkacza, choć trochę brakuje wyraźnych akcentów w ataku. Fajne lewe stopujące to trochę za mało, żeby zaskoczyć dobrze pracującego Asanau.

Zaczyna Damian Durkacz!

Rosjanin Gabil Mamedow pewnie wypunktował Ukraińca Charcyza i zameldował się w półfinale paryskiego turnieju.

Rozpoczęły się już walki panów w wadze lekkiej. Oznacza to, że za kilka chwil obejrzymy w akcji Damiana Durkacza. Póki co w ringu A mierzą się Gabil Mamedow i Jarosław Charcyz.

Rosjanka Saadat Dalgatowa będzie rywalką Koszewskiej w decydującej walce. Polka będzie miała przewagę warunków fizycznych, lecz wcale nie musi to ułatwić jej sprawy.

Słaba trzecia runda w wykonaniu obu pań, lecz to wystarczyło Polce do pewnego i wysokiego zwycięstwa. Koszewska potrzebuje jeszcze jednej wygranej, żeby wywalczyć przepustkę do Tokio.

Lepsza i aktywniejsza postawa Polki w drugiej rundzie. Koszewska ładnie pracowała na nogach i atakowała głównie prawą ręką. Wystarczyło to na pewne wygranie rundy i znalezienie się o krok od zwycięstwa.

Wyrównana pierwsza runda. Nieco aktywniejsza Francuzka Sonvico, ale to Koszewska celniej i dokładniej kontrowała. Sędziowie docenili boks Polki i to jej w stosunku 4:1 zapisali premierową odsłonę.

Karolina Koszewska już zmierza do ringu.

Trzecia walka w ringu A to z kolei pojedynek Damiana Durkacza z Dzmitrym Asanau w kategorii do 63 kg. Durkacz już wczoraj wywalczył przepustkę do Tokio, lecz starcie z wysoko notowanym Białorusinem może stanowić dla niego bardzo cenną lekcję przed wylotem do stolicy Japonii.

Zmagania w sesji wieczornej w ringu B rozpocznie Karolina Koszewska. Polka stoczy ważną walkę z silną Emilie Sonvico. Jako, że w kategorii do 69 kg pań awans do Tokio uzyska aż pięć pięściarek, Koszewska ma jeszcze szansę na awans do Tokio. Dziś musi postawić pierwszy z dwóch kroków.

Zapraszamy na relację z drugiego dnia zawodów! Relację rozpoczniemy około godziny 18:00.