Piłka nożna: Austria bezbramkowo remisuje ze Słowacją
Arne Müseler/Wikimedia Commons

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 06.06.2021, 19:21

W słoneczne, niedzielne popołudnie reprezentacja Austrii podjęła reprezentantów Słowacji. Spotkanie choć towarzyskie, momentami całkiem ciekawie. Najbliżsi rywale Polaków na Euro 2020 nie zaprezentowali się z najlepszej strony, nie dali też jednoznacznej odpowiedzi czy są przygotowani na rywalizację z Biało-Czerwonymi.

Od pierwszego gwizdka zmagania piłkarzy oglądać można było głównie w środkowej części boiska. Austria próbowała narzucać rytm grze, dynamizować akcje w wyniku czego nieznacznie przeważała w posiadaniu piłki. Nie było to porywające spotkanie, próby ataku na bramkę były podejmowane przez obie strony, choć to ze strony austriackiej wychodziły znacznie częściej. Słowacy wydawali się czekać na odpowiedni moment i taki nadszedł w 28. minucie, gdy po świetnym dośrodkowaniu w pole karne wbiegł Robert Mak i oddał bardzo mocny, niski strzał w sam środek bramki. Austriacki golkiper poradził sobie z tą piłką w wyniku czego wynik pozostawał bez zmian.

Ofensywa reprezentacji Austrii w końcówce pierwszej połowy grała dość chaotycznie, przez co nie potrafiła skutecznie umieścić piłki w siatce. Oba zespoły grały jednak dość ostro, fauli nie brakowało. Pomimo prób ze stron obu drużyn, przy bezbramkowym remisie piłkarze zeszli do szatni.

W drugiej części spotkania Słowacja zaczęła pokazywać się znacznie odważniej. Trzeba przyznać, że w przypadku gry w powietrzu radzili sobie dobrze – niemal wszystkie dośrodkowania Austriaków były przejmowane przez defensywę. Ta połowa wyglądała znacznie ciekawiej, dynamiczniej. Dubravka zdecydowanie ratował wynik spotkania swoimi świetnymi reakcjami – nie pozwalał piłce prześlizgnąć się między słupkami.

Słowacy znacznie poprawili swoją grę, częściej wychodzili do piłki, Austriacy z kolei próbowali ataku pozycyjnego – bezskutecznie. Żadna ze stron jednak nie forsowała tempa, a mecz powolnie toczył się ku końcowi. W ostatnich minutach miało miejsce kilka niebezpiecznych sytuacji, ale żadna nie zakończyła się golem. Piłkarze zeszli z murawy przy niezmienionym wyniku 0:0.

Austria – Słowacja 0:0

Austria: Bachmann – Trimmel (78’ Posch), Lienhart, Hinteregger, Ulmer – Lazaro (78’ Gregoritsch), Grillitsch, Sabitzer (46’ Schaub), Alaba (46’ Laimer) – Kalajdzic (63’ Arnautovic), Baumgartner (54’ Ilsanker)

Słowacja: Dubravka – Pekarik, Satka, Skriniar, Hubocan – Kucka (63’ Hrosovsky), Hromada (63’ Gregus) – Haraslin (76’ Koscelnik), Duda (76’ Benes), Mak (63’ Weiss) – Schranz (7’ Duris)

Żółte kartki: - 49' Hubocan

Sędzia: Urs Schnyder