Piłka ręczna - Lidl Starligue: w hicie kolejki lepsze Nantes, utrzymanie w lidze nierozstrzygnięte

• Data publikacji: 07.06.2021, 10:32

PSG gromi Nimes, Syprzak drugim najlepszym strzelcem. W hicie kolejki lepsze Nantes, Nielsen znowu na najwyższym poziomie. Cesson-Rennes przegrywa i nie jest pewne utrzymania.

Przyszła pora na ostatnią kolejkę francuskiej Starligue. Rozpoczęli ją paryżanie, którzy mistrzostwo mają już zapewnione. W piątek na własnym boisku podjęli Nimes. Gospodarze jednak nie zagrali jak drużyna, która nie walczy już o nic. Ewidentnie chcieli z przytupem potwierdzić mistrzowską formę. W pierwszej połowie goście jeszcze starali się utrzymywać niewielką stratę. Pomagało też to, że PSG grało zmiennikami. Jednakże Nimes starczyło sił tylko na 30 minut. Z każdą kolejną akcją gospodarze pokazywali coraz dobitniej swoją dominację. Ostatecznie PSG wygrało aż 20 bramkami. Spory udział w tym triumfie miał Kamil Syprzak, który zdobył siedem bramek.

PSG – Nimes 47:27 (21:17)

Ostatnia kolejka to także hit ligowy. Nantes zmierzyło się z Montpellier. Gospodarze nie mieli już szans wyprzedzić wicelidera tabeli, jednakże ich sezon nie dobiegł końca. Za tydzień czeka ich mecz z Barceloną w Lidze Mistrzów. To jednak nie przeszkodziło im w zagraniu niesamowitego meczu. Forma jaką prezentują szczypiorniści z Nantes w drugiej połowie sezonu budzi podziw obserwatorów. Z Montpellier zagrali bezbłędnie. Widać było w jakiej formie są obie ekipy i jaką motywację mają na finiszu sezonu. Już po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 20:11. Druga odsłona gry była jedynie formalnością. Nantes utrzymywało przewagę uzyskaną wcześniej, a nawet powiększyli ją na koniec do dziesięciu bramek. Emil Nielsen znowu zagrał świetny mecz, wybronił aż 14 strzałów piłkarzy ręcznych Montpellier.

Nantes – Montpellier 36:26 (20:11)

Nie wszystkie mecze w tej kolejce rozgrywane były o honor. Nie rozstrzygnięta jest jeszcze kwesta spadku z ligi. Na ten moment dwa ostatnie miejsca zajmują Ivry i Tremblay. Jednakże Ivry traci tylko dwa punkty do Cesson-Rennes, a ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania. Już w środę zagrają na wyjeździe z Toulouse, a w sobotę także jako goście z Creteil. Ivry ma z Cesson-Rennes gorszy bilans meczów bezpośrednich, więc nie mogą przegrać żadnego z tych dwóch meczów. Walka o utrzymanie w Starligue zapowiada się ciekawie.