Tenis - Roland Garros: Iga Świątek w ćwierćfinale!

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.06.2021, 22:43

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Polka okazała się lepsza od Marty Kostjuk 6:3, 6:4. W 1/4 finału dziewiąta rakieta żeńskiego tenisa zmierzy się z Marią Sakkari.

Początek meczu zapowiadał wyrównaną walkę. Gra obfitowała w długie wymiany i równie zacięte gemy. Świątek po niewykorzystaniu dwóch break pointów w drugim gemie, chwilę później sama straciła podanie. Po maratońskim kolejnej odsłonie Polka przełamała powrotnie. Dalsza gra rozgrywana była dalej na pełnej intensywności. Lepiej w decydującej fazie seta poradziła sobie Polka. Pierwsza partia padła jej łupem 6:3.

W trzecim gemie drugiego seta Świątek przełamała "na sucho" rywalkę. Ukrainka nie zamierzała poddawać się tak łatwo i po beckhendzie Igi w siatkę zanotowała reebreaka. Polka ponownie wyszła na prowadzenie z przewagą breaka na 4:3 po nieudanym drop shocie Kostjuk. Kolejny gem był bardzo ważny dla Świątek. Polka wyszła z opresji i była już o gema od ćwierćfinału. Rozstawiona z ósemką zawodniczka zamknęła spotkanie, wykorzystując drugą piłkę meczową. Jutro czeka ją mecz deblowy w parze z Bethanie Mattek-Sands. Ich rywalkami bedą Darija Jurak i Andreja Klepac.

Iga Świątek (POL) [8] - Marta Kostjuk (UKR): 6:3, 6:4