NBA: zwycięstwa Nets i Suns

• Data publikacji: 08.06.2021, 09:55

W NBA trwają półfinały konferencji. Brooklyn Nets wygrali 125:86 z Milwaukee Bucks i prowadzą 2:0 w serii. Od zwycięstwa Phoenix Suns 122:105 z Denver Nuggets rozpoczęła się rywalizacja na Zachodzie.

Brooklyn Nets po raz drugi wygrali u siebie z Milwaukee Bucks i są już w połowie drogi do finału Konferencji Wschodniej. Już po pierwszej kwarcie Nets prowadzili 36:19. W drugiej części gry różnica wzrosła nawet do 27 punktów. Na przerwę gospodarze schodzili na prowadzeniu 65:41. Po zmianie stron podopieczni Steve'a Nasha nadal dominowali i po trzech kwartach mieli już 30 punktów zapasu - 95:65. Bucks przegrali ostatecznie 86:125, przegrywając w pewnym momencie nawet różnicą prawie 50 punktów. Przed przeniesieniem się rywalizacji do Milwaukee "Kozły" będą musiały się podnieść po dotkliwej porażce. Liderami Nets byli Kevin Durant i Kyrie Irving, którzy zdobyli odpowiednio 32 i 22 punktów.

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 125:86 (36:19, 29:22, 30:24, 30:21) 2:0 w serii

W Phoenix rozpoczęła się rywalizacja między Suns i Denver Nuggets. Gospodarze w poprzedniej rundzie wyeliminowali obrońców tytułu, Los Angeles Lakers. Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 58:57 dla Nuggets. Po zmianie stron goście zanotowali serię 12:3 i tym samym wypracowali dwucyfrową różnicę. Również w trzeciej kwarcie jeszcze lepszą serię - 14:0 - zaliczyły "Słońca", które przejęły prowadzenie. Po trzeciej części meczu gospodarze wygrywali 88:79. W czwartej kwarcie głównie dzięki Chrisowi Paulowi, Mikalowi Bridgesowi i Devinowi Bookerowi różnica nawet do dwudziestu oczek. Ostatecznie zespół z Phoenix triumfowali 122:105 i sięgnęli po pierwszą wygraną w serii. Chris Paul zanotował double-double (21 punktów i 11 asyst).

Phoenix Suns - Denver Nuggets 122:105 (28:28, 29:30, 31:21, 34:26) 1:0 w serii