Tenis - Roland Garros: Świątek w półfinale debla
Peter Menzel/Wikimedia Commons

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 08.06.2021, 15:20

Iga Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands awansowały do półfinału turnieju French Open. Polsko-amerykański duet zwyciężył nad parą Darija Jurak i Andreja Klepac w dwóch setach. Dla reprezentantki Polski będzie to wyrównanie wyniku sprzed roku, gdy z rywalizacji deblowej odpadła w 1/2 finału.

Doświadczona Amerykanka wraz z ubiegłoroczną zwyciężczynią singlowego turnieju Rolanda Garrosa, perfekcyjnie rozpoczęły ćwierćfinałową batalię. Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands wyśmienicie serwowały, a dodatkowo przełamały serwis rywalek, co poskutkowało objęciem prowadzenia 3:0. Kolejna faza tej rywalizacji należała do serwujących. Obydwie pary pewnie wygrywały swoje podania i ostatecznie wynikiem 6:3 partia powędrowała na konto Polki oraz Amerykanki.

W drugiej odsłonie meczu polsko-amerykańska para kontynuowała swoją wyśmienitą grę. Darija Jurak z Andreją Klepac straciły swój serwis już w trzecim gemie seta. Momentami Chorwatka oraz Słowenka wyglądały bezradnie na poczynania Świątek i Mattek-Sands. Była liderka rankingu deblistek wspólnie ze zwyciężczynią French Open nie zamierzały zwalniać tempa i w kolejnej części przełamały ponownie serwis przeciwniczek. Rozstawione z numerem 14. zakończyły wtorkową rywalizację przy serwisie Mattek-Sands w ósmym gemie drugiego seta.

Następne przeciwniczki dla Świątek oraz Mattek-Sands wyłoni pojedynek pomiędzy Begu/Podoroska i Martic/Rogers.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands (POL/USA)[14] - Darija Jurak/Andreja Klepac (CRO/SLO)[11] - 6:3, 6:2