Piłka nożna: Polska - Islandia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 08.06.2021, 16:00

Nadszedł czas na ostatnie 90 minut reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Już za niespełna tydzień Polacy usłyszą pierwszy gwizdek podczas spotkania przeciwko Słowacji. Zanim jednak dojdzie do rozpoczęcia zmagań grupowych na turnieju, Polacy podejmą rywalizację z reprezentacją Islandii. Spotkanie będzie dla Paulo Sousy ostatnią szansą na znalezienie odpowiedzi na pozostałe przed mistrzostwami pytania. Na naszą relację zapraszamy chwilę przed 18:00.

POLSKA - ISLANDIA 2:2

Relacja na żywo

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas tego spotkania. Do usłyszenia na Euro!

Gra na pewno nie mogła zadowalać w 100%, jednak Polacy po raz kolejny pokazali serce do walki i zmobilizowali się do doprowadzenia do remisu w drugiej połowie. Wciąż jest wiele do poprawy, a mecz ze Słowakami już w poniedziałek.

2:2 - Koniec spotkania> Remisujemy z Islandią.

2:2 - W Islandii Gudmundssona zmienia Thorsteinsson.

2:2 - Sędzia dolicza cztery minuty. Przedłużona nadzieja Polaków.

2:2 - Kozłowski w pięknym stylu rozegrał akcję na skrzydle, wrzucił do Świderskiego, a ten doskonale opanował piłkę i po długim słupku wpakował ją do bramki.

2:2 - ŚWIDERSKI! GOOOOL!

1:2 - Kolejna zmiana w szeregach gości. Za Gunnarssona wchodzi Thordarson.

1:2 - Rewelacyjną okazję zmarnował Świderski. Golkiper wypuścił piłkę z rąk, jednak napastnik reprezentacji Polski trafił prosto w niego.

1:2 - Vidarsson zdejmuje z boiska Bodvarssona, a w jego miejsce wprowadza Gudjohnsena.

1:2 - Również w reprezentacji Polski doszło do roszad. Boisko opuszczają Lewandowski i Puchacz, a na murawie meldują się Rybus i Świderski.

1:2 - Kolejna zmiana gości. Schodzi Baldursson, a w jego miejsce wchodzi Thordarson.

1:2 - W ekipie Islandii Andersona zastąpił Eyjolfsson.

1:2 - Moder wywalczył rzut wolny z okolic boku pola karnego.

1:2 - Statyczna, powolna gra po obu stronach. Polacy nie potrafią rozbić muru obronnego reprezentacji Islandii.

1:2 - Moder nie zdołał uratować piłki przy linii końcowej.

1:2 - Paulo Sousa dokonuje kolejnych zmian. Boisko opuszczają Krychowiak i Frankowski, a w ich miejsce wchodzą Linetty i Płacheta.

1:2 - Po kolosalnym zamieszaniu w polu karnym ucierpiał golkiper gości. Mamy przerwę w grze.

1:2 - Po strzale Modera piłka odbija się od muru i opuszcza boisko.

1:2 - Krychowiak faulowany. Polacy będą mieli rzut wolny z bardzo dogodnej odległości.

1:2 - Kolejna zmiana w reprezentacji Polski. Świerczoka zmienił Kamil Jóźwiak.

1:2 - Lewandowski świetnie rozegrał akcję na skrzydle, dograł w pole karne, Świerczok przechwycił piłkę, jednak uderzył prosto w bramkarza.

1:2 - Polacy zdają się być przygaszeni szybko straconą bramką. W grze brakuje polotu.

1:2 - Dobry rajd Puchacza lewą flanką.

1:2 - Fatalny początek polskiej reprezentacji.

1:2 - Bjarnason oszukał Krychowiaka i pięknym strzałem z woleja pokonał Szczęsnego.

1:2 - Drugi gol Islandczyków.

1:1 - W obu ekipach doszło do roszad. W reprezentacji Polski Paulo Sousa zdecydował się zdjąć z boiska Zielińskiego, a w jego miejsce wprowadzić Kacpra Kozłowskiego. W ekipie przyjezdnej doszło do zmiany w bramce. W miejsce Runarssona na murawie zameldował się Kristinsson.

1:1 - Już za moment rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

1:1 - Zdecydowanie nie wygląda to tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Po dobrym początku gra Polacy zdecydowanie zmniejszyli intensywność i pojawiało się sporo niedokładności. Bramka Zielińskiego na pewno nieco osłodziła atmosferę. Liczymy na lepszą drugą połowę.

1:1 - Koniec! Wybrzmiał ostatni gwizdek pierwszej odsłony meczu w Poznaniu.

1:1 - Islandczycy przerywają kontratak Polaków w samym zalążku.

1:1 - Arbiter doliczył dwie minuty.

1:1 - Podanie Lewandowskiego w okolicach szesnastego metra nie trafia do Zielińskiego. Islandczycy wybijają.

1:1 - Baldursson pierwszym, który został ukarany żółtym kartonikiem.

1:1 - Tempo gry spadło. Islandczycy w ataku pozycyjnym.

1:1 - Polakom pozostaje 5 minut podstawowego czasu gry, by schodzić na przerwę jako ekipa zwycięska.

1:1 - Fatalny strzał Zielińskiego z dystansu.

1:1 - Kolejna akcja Puchacza. Tym razem kończy ją Moder, który niestety uderza w boczną siatkę.

1:1 - Nastroje na stadionie w Poznaniu uległy znacznej poprawie.

1:1 - Puchacz wstrzelił futbolówkę w pole karne, a ta odbiła się od dwóch obrońców gości, po czym trafiła do Piotra Zielińskiego, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

1:1 - GOOOL!!! WYRÓWNANIE!!!!

0:1 - Okres bezowocnej gry z obu stron. Gra toczy się w środku pola.

0:1 - Niestety analiza VAR zmieniła pierwotną decyzję sędziego. Bramka dla Islandii.

0:0 - Serca polskich kibiców zadrżały. Gudmundsson wpakował piłkę do siatki, jednak sędzia uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

0:0 - Lepszy moment islandzkiej ekipy.

0:0 - Akcja Gunmundssona lewym skrzydłem, zgubił Kędziorę, jednak niecelnie dośrodkował.

0:0 - Druga okazja dla Islandczyków w tym spotkaniu. Strzał Bjarnasona ląduje na bocznej siatce.

0:0 - Polacy usiłowali podjąć grę kombinacyjną, jednak nie zdołali wystrzec się błędów i stracili futbolówkę.

0:0 - Dobiega końca pierwszy kwadrans spotkania w Poznaniu. Początkowe 15 minut zdecydowanie na korzyść Polaków.

0:0 - Bramkarz gości oddala zagrożenie.

0:0 - Kolejny korner dla reprezentacji Polski.

0:0 - Kolejna świetna akcja Polaków. Lewandowski wycofał piłkę do Świerczoka, ten uderzył, jednak jego strzał był pozbawiony precyzji.

0:0 - Dobry, dynamiczny początek Biało-Czerwonych.

0:0 - Kontratak Polaków zakończony rzutem rożnym.

0:0 - Kilkadziesiąt sekund natarcia polskiej reprezentacji zakończone w rękach Runarssona.

0:0 - Kolejna akacja lewym skrzydłem Polaków, jednak niedokładnie dośrodkowuje piłkę Tymoteusz Puchacz.

0:0 - Pierwsze zagrożenie ze strony gości. Atak Bodvarssona zatrzymał Wojciech Szczęsny.

0:0 - Podopieczni Paulo Sousy w ataku pozycyjnym. Islandczycy zamknięci na własnej połowie.

0:0 - Lewandowski dorzuca futbolówkę z lewego skrzydła. Strzał paruje na aut golkiper Islandii.

0:0 - Sporo niedokładności po obu stronach. Dość nerwowy początek meczu.

0:0 - Hymny obu ekip odśpiewane. Zaczynamy!

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi węgierski arbiter – Balazs Berke.

Islandia: Runarsson - Sampsted, Hermannsson, Bjarnson, Thorarinsson - Gunnarsson - Anderson, Baldursson, Bjarnson, Gudmundsson - Bodvarsson.

Polska: Szczęsny - Kędziora, Glik, Dawidowicz, Puchacz - Frankowski, Moder, Krychowiak, Zieliński - Lewandowski, Świerczok

Wiemy już na kogo postawili selekcjonerzy w wyjściowych jedenastkach.