Tenis - Roland Garros: Magda Linette w półfinale debla!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 09.06.2021, 15:44

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały 7:5, 4:6, 6:2 rosyjsko-kazachską parę, Anastazja Pawluczenkowa/Elena Rybakina w ćwierćfinale gry podwójnej Rolland Garros. Jest to największy sukces polskiej tenisistki, jaki osiągnęła w turniejach wielkoszlemowych. W półfinale polsko-amerykańska para zmierzy się z rozstawionymi z „dwójką", Czeszkami Barbarą Krejcikovą oraz Kateriną Siniakovą.

Mecz od początku był niezwykle zacięty. Rywalizację lepiej rozpoczęła Magda Linette i Barnarda Pera, które dzięki mocnym returnom i szybkiej grze przy siatce przełamały rywalki na 2:0. Pawluczenkowa i Rybakina błyskawicznie odrobiły jednak straty po prostych błędach polsko-amerykańskiej pary – 2:2. Sytuacja powtórzyła się w siódmym gemie, ale tym razem to Linette i Pera straciły serwis – 3:4. Polka i Amerykanka spisały się jednak w roli goniących wynik. Przejęły inicjatywę w gemie serwisowym przeciwniczek i po agresywnej grze wyrównały na 4:4. To wyraźnie podbudowało Magdę Linette oraz Bernardę Perę, które przejęły inicjatywę w dłuższych wymianach i zwiększyły skuteczność pierwszego serwisu. W efekcie nie tylko utrzymały własne podanie, ale także zaskoczyły rosyjsko-kazachską parę przy jej podaniu. Magda Linette i Bernarda Pera nie mogły znaleźć lepszego momentu na przełamanie. Precyzyjne ataki pod siatką oraz koncentracja sprawiły, że polsko-amerykańska para wygrała gema serwisowego rywalek, a jednocześnie całego seta 7:5.

Druga partia stała na równie wysokim poziomie. Na początku obie pary z trudnością wygrywały swoje podania, a Linette i Pera nie wykorzystały dwóch piłek na przełamanie w drugim gemie – 1:1. Błędów nie popełniły jednak przy stanie 2:1. Potężne returny oraz szybsza gra pomogły „polskiej" parze wygrać gema serwisowego rywalek na 3:1. Także tym razem Pawluczenkowa z Rybakiną potrafiły zniwelować straty i wyrównać na 3:3. Co więcej, poszły za ciosem i dokonały drugiego przełamania – 3:5. Linette i Pera próbowały odwrócić losy seta, ale rywalki okazały się zbyt pewne. W efekcie polsko-amerykańska para przegrała seta 4:6 i stan rywalizacji wyrównał się na 1:1 w setach.

Decydującą odsłonę znów lepiej rozpoczęły Polka z Amerykanką, które po efektownych wymianach przełamały na 3:1. Tym razem Linette i Pera były maksymalnie skoncentrowane i nie popełniały błędów. Rywalki grały natomiast niepewne i wyglądały na coraz bardziej zmęczone. Ostatecznie to Polka i Amerykanka wygrały 6:2 i awansowały do półfinału Roland Garros.

Magda Linette (POL)/Bernarda Pera (USA) – Anastazja Pawluczenkowa (RUS)/Elena Rybakina (KAZ) 2:1 (7:5, 4:6, 6:2)