Siatkówka - VNL mężczyzn: Polska vs Bułgaria [ZAPIS LIVE]
Daria Janczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 09.06.2021, 19:30

Polscy siatkarze świetnie spisują się w tegorocznej Lidze Narodów i to właśnie oni po sześciu kolejkach przodują w turniejowej tabeli.  Dziś "Biało-Czerwoni" rozpoczynają kolejny trzydniowy maraton spotkań, a ich pierwszym rywalem będzie reprezentacja Bułgarii. Na naszą relację live z tego meczu zapraszamy o godzinie 19:30!

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

Relacja na żywo

Kolejny mecz naszych siatkarzy już jutro, gdzie podopieczni Heynena o 21:00 zmierzą się z Holandią. Już teraz zapraszamy na relację live z tego spotkania i dziękujemy za dziś!

Tym samym "Biało-Czerwoni" pewnie zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty i nadal są liderami Ligi Narodów.

Polacy nie grali dziś bezbłędnej i fenomenalnej siatkówki ale prezentowali swój stały solidny poziom, który sprawił Bułgarom wiele problemów. Zdecydowaną różnicę robił element zagrywki, który bardzo słabo działał u naszych rywali. Nasi siatkarze za to w tym elemencie dużych problemów nie mieli, co przełożyło się na słabe przyjęcie przeciwników.

25:12 Błąd serwisowy Karyagina kończy to spotkanie. Pewnie i kontrolowane zwycięstwo naszej drużyny!

24:12 Udaną serię zanotowali teraz siatkarze z Bułgarii, a asem serwisowym popisał się Karyagin.

24:9 Błąd dotknięcia siatki Bułgarów i "Biało-Czerwoni" mają mnóstwo szans na zakończenie tego meczu.

22:9 Pewnie do zakończenia tego spotkania dążą Polacy, a Norbert Huber wbija rywalom efektownego gwoździa.

20:9 Dużą różnicę robi też nasza zagrywka, a asem popisuje się teraz Kochanowski.

19:9 Niewiele dał Bułgarom czas wzięty przez Prandiego, bo Bednorz znowu popisuje się w ofensywie.

18:8 Szaleje teraz na prawym skrzydle Łukasz Kaczmarek.

16:8 Nasi zawodnicy nie wystrzegają się też błędów, ale Bułgarom daleko jest do odrobienia tak ogromnych strat.

15:6 Bawią się siatkówką nasi reprezentanci i pewnie zdobywają kolejne punkty.

13:6 Udanie atakuje teraz Karyagin, ale po lewej stronie Bednorz dziś spisuje się bardzo dobrze.

12:5 Polacy zdecydowanie dominują dziś na boisku, ale w szeregach Bułgarii należy pochwalić libero, który wyciąga dziś naprawdę trudne piłki.

11:4 Nasz atakujący pomylił się teraz na zagrywce, ale wtóruje mu też Petrov.

10:3 Kaczmarek popisuje się teraz świetną serią, grając efektownie zarówno w ofensywie, jak i na zagrywce.

8:3 Ależ popracowali teraz blokiem "Biało-Czerwoni" i nasze prowadzenie wzrosło do pięciu punktów.

6:3 Młody środkowy zaserwował teraz w siatkę, ale atakiem ze środka popisał się Huber.

5:2 Petrov zrobił teraz swoje w tej akcji, ale Kuba Kochanowski atakujący na środku to niemal pewny punkt dla naszej drużyny.

4:1 Pomylił się na zagrywce Fabian Drzyzga, ale Bednorz nadrabia to atakiem z lewego skrzydła.

3:0 Myli się w ofensywie Denis Karyagin, a Wilfredo Leon pewnie obija blok rywali.

1:0 Po raz kolejny mocno seta rozpoczyna Jakub Kochanowski, który zatrzymuje atak rywali.

POCZĄTEK 3. SETA

25:15 Błąd serwisowy Bułgarów kończy seta i Polacy są bardzo blisko zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu.

24:15 Walczą jeszcze Bułgarzy o cenne "oczka", a Parapunov i Asparuhov popisują się w ofensywie.

24:13 Pomylił się teraz Parapunov w ofensywie i Polacy mają pierwszą piłkę setową!

23:13 Pomylił się teraz Leon na zagrywce, ale Bednorz nie zwalnia ręki na lewym skrzydle.

22:12 Jest też kolejny as w wykonaniu Wilfredo Leona! Drugi czas wykorzystuje Silvano Prandi.

21:12 Po przerwie pomylił się Drzyzga na zagrywce, ale długą wymianę kończy nasz atakujący.

20:11 Zagrywka Drzyzgi odrzuciła teraz Bułgarię od siatki, a Kaczmarek po raz kolejny pewnie kończy swój atak. Czas dla trenera Prandiego.

19:11 Kolejna udana akcja Bułgarów w ofensywie, ale też kolejna zepsuta zagrywka.

18:10 Asparuhov po raz kolejny uruchamia się w ofensywie, ale z lewej strony pewnie odpowiada mu Leon.

17:9 Świetnie popracowaliśmy teraz w obronie i Kaczmarek pewnie skończył tę akcje.

16:9 Ponownie dobrze zaatakował Parapunov, ale Łukasz Kaczmarek posyła bombę z prawego skrzydła.

15:8 Zrekompensował się teraz Parapunov w ofensywie, ale na środku po naszej stronie bryluje Huber.

14:7 Bułgarom zdecydowanie nie idzie zagrywka w tym spotkaniu.

13:7 Nie zdążył ustawić się teraz polski blok i kolejny skuteczny atak notuje Asparuhov.

13:6 W naszej drużynie na zagrywce pomylił się Drzyzga, ale swobodnie ze środka atakuje Kuba Kochanowski.

12:5 Seria błędów po stronie Bułagrii jeszcze powiększa naszą przewagę.

10:5 Celnie zaatakował teraz Radoslav Parapunov.

10:4 Drzyzga po raz kolejny uruchamia środek, a tam znów skutecznie atakuje Huber.

9:4 Dobrą passę Polaków przy zagrywce Bartka Bednorza przerywa swoim atakiem Asparuhov.

9:3 Świetny moment gry notuje teraz Bartosz Bednorz, który popisuje się asem serwisowym.

8:3 Teraz na środku atakiem z krótkiej popisał się Huber i na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzą z pięciopunktową przewagą.

7:3 Po stronie rywali dobrze spisał się w ataku Asparuhov, ale Bednorz nie zwalnia ręki w swoich zagraniach.

6:2 Dobrze popracował teraz Bednorz na lewym skrzydle i od początku to Polacy dominują w tym secie.

5:2 Dobrze zaatakował teraz Petrov, ale zepsuł swój serwis.

4:1 Pomylił się jednak na zagrywce Wilfredo Leon, ale przyjmujący szybko rehabilituje się atakiem z lewej strony.

3:0 Kochanowski jeszcze raz blokuje atak rywali! Świetne rozpoczęcie w jego wykonaniu.

2:0 Teraz młody środkowy popisał się pojedynczym blokiem.

1:0 Od dobrego zagrania na środku rozpoczyna Kuba Kochanowski.

POCZĄTEK 2. SETA

25:19 Błąd w ofensywie Bułgarów kończy tę partię oczywiście na korzyść reprezentacji Polski.

24:19 Dotyka siatki teraz Bartosz Bednorz ale jeszcze sporo piłek setowych mają nasi siatkarze.

24:18 Udanie zaatakował Parapunov, ale piłkę setową dla naszej ekipy zdobywa Norbert Huber.

23:17 Zablokowany został teraz atak Łukasza Kaczmarka, ale nasz atakujący szybko rehabilituje się za poprzednią akcję.

22:16 Wilfredo Leon niestety kontynuuje festiwal błędów serwisowych.

22:15 Zepsuł swój serwis Fabian Drzyzga, ale w tym elemencie pomylił się też Nikolay Kartev.

21:14 Rozjechał się wynik tego seta na naszą korzyść, a Asparuhov myli się w ataku.

20:14 Pierwszy pipe w wykonaniu Bułgarów prezentuje Georgi Petrov, ale w naszej ekipie świetnie na prawej stronie działa Kaczmarek.

19:13 Teraz na środku mocny atakiem popisuje się Kochanowski i drugą przerwę wykorzystuje trener Prandi.

18:13 U nas za to zagrywka działa bardzo dobrze, a asa tym razem na swoim koncie zapisuje Huber.

17:13 Po drugiej przerwie technicznej punkt z ataki notuje Asparuhov, ale kolejny błąd serwisowy popełniają Bułgarzy.

16:12 Myli się w ofensywie Parapunov i prowadzenie Polski powiększa się do czterech "oczek".

15:12 Teraz Bartosz Bednorz popisał się punktem bezpośrednio z zagrywki i Silvano Prandi bierze czas.

14:12 Jest mocny atak Parapunova, ale też szybka odpowiedź Bartosza Bednorza.

13:11 Kolejny raz udaną ofensywą popisują się Bułgarzy, ale tym razem Petrov psuje swój serwis.

12:10 Kolejny błąd na zagrywce popełniają Bułgarzy, a Norbert Huber popisał się szczelnym blokiem.

11:9 Swoim serwisem też nie pomógł teraz Wilfredo Leon, a Georgi Petrov wykorzystał swoje dobre ustawienie w bloku.

10:8 Udanie zaatakował teraz Kartev, ale środkowy z Bułgarii pomylił się na zagrywce.

9:7 Polacy teraz świetnie zbudowali swoją akcję, a Leon pewnie kończy z pierwszego tempa.

8:7 Po przerwie efektownym atakiem z prawej flanki popisuje się Asparuhov.

8:6 Nie popisał się Bednorz na zagrywce, ale Fabian Drzyzga uruchamia nasz środek, gdzie bryluje Norbert Huber.

7:5 Świetnie teraz na prawym skrzydle pracuje Łukasz Kaczmarek i zdobywa dwa kolejne "oczka" dla naszej ekipy.

5:5 Potrójny polski blok efektownie zatrzymuje atak rywali, ale skutecznie następna akcję kończy Asparuhov.

4:4 Bułgarzy wykorzystują swoją szansę w kontrataku, ale przy dokładnym przyjęciu punktuje też Bartosz Bednorz.

3:3 Oba zespoły wymieniają się zepsutymi zagrywkami.

2:2 Szybko jednak Wilfredo Leon odpowiada atakiem z lewej strony, a dodatkowo nasz przyjmujący popisuje się asem serwisowym.

0:2 Od długiej wymiany zakończonej na korzyść Bułgarów rozpoczynamy to spotkanie. Chwilę później niestety swojego ataku nie kończy Kaczmarek.

SKŁADY: Polska: Kaczmarek, Leon, Drzyzga, Kochanowski, Huber, Bednorz, Wojtaszek (L) Bułgaria: Kolev, Parapunov, Seganov, Petrov, Asparuhov, Kartev, V. Ivanov (L)

Już za kilka minut początek spotkania!

Czy "Biało-Czerwoni" po meczu z Bułgarią zapiszą na swoim koncie kolejne, już szóste zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów? Tego dowiemy się już wkrótce, a na naszą relację live z dzisiejszego spotkania zapraszamy od 19:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.