Gimnastyka artystyczna – ME: rosyjskie juniorki z kompletem zwycięstw, Polki 8.
fanpage Polish Rhythmic Gymnastics National Team

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 09.06.2021, 20:30

Rosyjska juniorska zbiorówka wywalczyła w Warnie komplet trzech złotych medali – po triumfie w wieloboju faworytki zwyciężyły także w obu finałach z poszczególnymi przyborami. Reprezentantki Polski w finale ze wstążkami zajęły 8. miejsce.

Juniorskie zmagania podczas czempionatu Starego Kontynentu w Warnie od początku do końca toczyły się pod dyktando Rosjanek. Faworytki najpierw wygrały wielobój, a później nie dały rywalkom szans także w dwóch finałach. Gimnastyczki z Rosji zwyciężyły w finale z piłkami z notą 40.400 pkt. oraz w finale ze wstążkami z oceną 30.000 pkt. Bardzo dobrze przed własną publicznością zaprezentowały się młode Bułgarki, które w finałach zdobyły dwa srebrne medale. Brązowe krążki za układ z piłkami trafiły do reprezentantek Białorusi, a w rywalizacji ze wstążkami na najniższym stopniu podium stanęły Izraelki.

Nie najlepiej w finale z pięcioma wstążkami zaprezentowały się Polki. Zbiorówka w składzie Madoka Przybylska, Maria Balakina, Anna Rybałko, Magdalena Szewczuk, Julia Wojciechowska i Liwia Krzyżanowska nie uniknęła błędów i za swój występ otrzymała od sędziów notę 23.000 pkt. Biało-Czerwone ostatecznie zostały sklasyfikowane na 8. pozycji, tracąc 0.1 pkt. do Włoszek. Niemniej dwie ósme lokaty w mistrzostwach Europy (w wieloboju i w finale ze wstążkami) to dobry rezultat. Więcej o starcie Polek w wieloboju pisaliśmy TUTAJ.

Jutro w Warnie do rywalizacji przystąpią seniorki. Indywidualistki wystąpią w kwalifikacjach wieloboju, prezentując układy z obręczą i z piłką. Zawody będą częścią kwalifikacji olimpijskich – imienną przepustkę do Tokio wywalczy najwyżej sklasyfikowana gimnastyczka, która nie ma jeszcze zapewnionej kwalifikacji na igrzyska. Do rywalizacji w mistrzostwach Europy zgłoszono 69 zawodniczek, w tym gronie jest jedna Polka – Małgorzata Roszatycka.