Tenis - ATP Stuttgart: sensacyjna porażka Hurkacza
sirobi 2019

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 10.06.2021, 13:24

Rozstawiony z numerem drugim Hubert Hurkacz zakończył udział w drugiej rundzie podczas rywalizacji singlowej w Stuttgarcie. Polak po dwóch rozgrywkach tie-breakowych niespodziewanie uległ, zajmującemu obecnie 335. miejsce w rankingu ATP, Dominicowi Strickerowi.

Hubert Hurkacz, który zmagania w turnieju rozpoczął od drugiej rundy, ze względu na wysokie rozstawienie (2.), mecz z Dominiciem Strickerem zainaugurował serią pewnie wygranych gemów serwisowych. Szwajcar równie dobrze spisywał się w gemach przy własnym podaniu, natomiast w szóstej rozgrywce pojawił się pierwszy brejkpoint dla Hurkacza. 24-latek nie wykorzystał okazji na podwyższenie prowadzenia, a w kolejnej odsłonie sam był zmuszony bronić piłek na przełamanie. Ostatecznie obydwaj gracze rozstrzygnęli pierwszą partię w tiebreaku. W decydującym gemie wrocławianin nie był w stanie wyjść na prowadzenie choćby raz i to Stricker zapisał pierwszego seta na swoje konto.

Druga odsłona meczu przyniosła przełamanie już w pierwszym gemie seta. Polak wykorzystał drugą okazję na wygranie gema i szybko objął prowadzenie. Niestety Hurkacz w następnej rozgrywce pozwolił Szwajcarowi wyrównać stan drugiej partii. W kolejnej fazie obydwaj ponownie grali skutecznie przy swoich podaniach i drugi set także rozstrzygnął się w gemie numer trzynaście. Tym razem to 20. rakieta światowego rankingu rozpoczęła perfekcyjnie - Polak objął prowadzenie 3:0. Finalnie na nie wiele się to zdało, bo w końcowej fazie stroną dominującą był Dominic Stricker, wygrywając tie-breaka 7:5. Szwajcar dzięki temu po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju rangi ATP.

Dominic Stricker (SUI)[WC] - Hubert Hurkacz (POL)[2] - 7:6(5), 7:6(5)