Siatkówka - VNL mężczyzn: Polska vs Holandia [ZAPIS LIVE]
Daria Janczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 10.06.2021, 21:00

Po wczorajszym szybkim zwycięstwie 3:0 z reprezentacją Bułgarii, dziś polskich siatkarzy czeka starcie z kolejną drużyną z końca turniejowej tabeli - Holandią. "Biało-Czerwoni" z pewnością są faworytami czwartkowego spotkania, jednak można się spodziewać, że Holendrzy też będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Nasza relacja live z tego meczu rozpocznie się o godzinie 21:00. Zapraszamy!

Polska - Holandia 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Relacja na żywo

Na emocjonujące starcie z Canarinhos zapraszamy jutro o 21:00 i serdecznie dziękujemy za dziś!

Jutro "Biało-Czerwonych" czeka jednak o wiele trudniejsze zadanie, bo naszym rywalem będzie pełna siatkarskich gwiazd Brazylia.

Niespodzianek nie było i Polska rozgromiła reprezentację Holandii. U nas działało niemal wszystko, poza problemami w skończeniu niektórych kontrataków i niestety niemal nieobecnym na prawej stronie Maciejem Muzajem.

25:16 Błąd serwisowy Wiltenburga kończy to spotkanie! Kolejne pewne zwycięstwo naszej reprezentacji!

24:16 Przedłużają jeszcze tego seta Holendrzy, wykorzystują Abdel-Aziza w ofensywie, ale u nas przebić wciąż nie może się Maciej Muzaj.

24:14 Skończył swój atak Abdel-Aziz, ale błąd Andringi daje nam pierwszą z wielu piłek meczowych.

23:13 Proste błędy popełniają teraz nasi zawodnicy, ale i Holendrzy nie ustrzegli się pomyłek.

22:11 Był as, ale jest też błąd Maikela Van Zeista na zagrywce.

21:11 Nie udało się teraz przebić przez holenderski blok Muzajowi, a Holendrzy notują jeszcze asa serwisowego.

21:9 Odblokował się teraz Maciej Muzaj w ofensywie, a chwilę później Grzegorz Łomacz zakłada efektowną czapę Andridze.

19:9 Atak za atak, błąd za błąd tak wygląda końcowy fragment tego seta.

18:8 Holendrzy próbują grać teraz punkt za punkt, ale dziesięciopunktowa przewaga naszego zespołu w tym momencie jest dla nich nie do odrobienia.

17:7 Abdel-Aziz notuje udany atak, ale my mamy szalejącego na środku Mateusza Bieńka.

16:6 Śliwka jeszcze raz udanie z lewej flanki i Polacy gromią Holendrów w tej partii.

15:6 Zagrywka Łomacza odrzuciła naszych rywali od siatki, a Bieniek wykorzystuje przechodzącą piłkę. Kolejny błąd techniczny popełniają natomiast Holendrzy.

13:6 Rośnie przewaga Polaków po ataku Mateusza Bieńka, a Roberto Piazza wykorzystuje swoją ostatnią przerwę.

12:6 Psuje teraz swój serwis Karol Kłos, ale Śliwka po raz kolejny popisuje się na lewym skrzydle.

11:5 Po przerwie Andringa przełamuje niemoc holenderskiej ekipy, ale szybko odpowiada mu Olek Śliwka.

10:4 Świetną serię notują nasi zawodnicy, a Kłos wykorzystuje dobre dogranie Łomacza. O czas prosi trener Holendrów.

9:4 Po przerwie technicznej Fornal jeszcze raz męczy przyjęcie Holendrów.

8:4 Mocny serwis Fornala zbombardował przyjęcie naszych rywali.

7:4 Serię błędów serwisowych przerywa efektowna kiwka Grzegorza Łomacza.

6:4 Obie drużyny nie mogą się teraz wstrzelić zagrywką.

5:2 W kolejnym serwisie pomylił się Tilburg, a my znów uruchamiamy swój szczelny blok.

3:2 Zrehabilitował się teraz Andringa w ofensywie, a Stijn van Tilburg notuje pierwszego asa serwisowego w tym meczu.

3:0 Błąd techniczny popełnił teraz Andringa, a Bieniek znów szaleje na środku.

1:0 Kolejnego seta świetnym atakiem ze środka rozpoczyna Bieniek.

POCZĄTEK 3. SETA

25:17 Efektownym asem serwisowym zakończył tego seta Maciej Muzaj! Trochę błędów pojawiło się w tym secie w naszej grze, ale nawet to nie powstrzymało Polaków przed wygraniem kolejnej partii.

24:17 Błędów ciąg dalszy czyli zepsute zagrywki Bieńka i Andringi.

23:16 Olek Śliwka niestety kontynuuje festiwal zepsutych zagrywek, ale Bieniek kończy kolejny świetny atak.

22:15 Świetną piłkę na lewym skrzydle wykorzystał Andringa, ale Plank zepsuł zagrywkę.

21:14 Dla odmiany teraz obie ekipy wymieniły się udanymi atakami.

20:13 Zarówno Fornal, jak i Abdel-Aziz wymienili się błędami serwisowymi.

19:12 Wciąż świetnie działa polski środek, gdzie swój atak kończy Kłos.

18:12 Z problemami boryka się teraz Maciek Muzaj, który najpierw psuje zagrywkę, a potem niestety myli się też w ofensywie.

18:10 Nie myli się za to w ofensywie Tomek Fornal i trener Piazza prosi o przerwę.

17:10 Robbert Andringa pojawia się na boisku i popisuje się w ofensywie, ale też myli się na zagrywce.

16:9 Maciej Muzaj wykorzystał teraz swój mocny atak.

15:9 Błąd techniczny popełnili Holendrzy przy swoim ataku, ale po naszej stronie zagrywkę psuje Olek Śliwka.

14:8 Fantastycznie rozegrał tę akcję Łomacz, a Olek Śliwka efektownie ją zakończył.

13:8 Świetnego pipe'a posyła teraz Holendrom Tomek Fornal, ale odpowiada mu Van Tilburg.

12:7 Teraz nadrabiają Holendrzy, wykorzystując atak z lewej flanki.

12:6 A po przerwie kolejny atak Holendrów zatrzymuje Bieniek.

11:6 Van Tilburg nie kończy swojego ataku i trener Piazza reaguje czasem.

10:6 "Biało-Czerwoni" cały czas trzymają dobry poziom w bloku i obronie, a Śliwka posyła bombę z lewego skrzydła.

9:6 Zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej partii prezentują się Holendrzy w tym secie, a Plank kończy kolejny atak.

9:5 Sprytnie obił teraz blok rywali Tomasz Fornal, co potwierdza wideoweryfikacja.

8:5 Nie zdążyli zbudować bloku nasi reprezentanci i Van Tilburg efektownie zaatakował z prawego skrzydła.

8:4 Maciej Muzaj ma dziś małe problemy ze skończeniem ataków, ale za to świetnie spisuje się w serwisie, notując punkt bezpośrednio z zagrywki.

7:4 W szeregach Holandii na lewym skrzydle powalczył Andringa, ale przyjmujący zepsuł swój serwis.

6:3 Serwis naszej drużyny działa dziś bardzo dobrze, a kolejnego asa serwuje Bieniek.

5:3 Teraz Twan Wiltenburg popisał się też w ofensywie, ale u nas na lewym skrzydle solidnie spisuje się Fornal.

4:2 Tym razem to Wiltenburg zablokował atak Bieńka, ale Maciej Muzaj też udanie kończy naszą akcję.

3:1 Ponownie Polacy "murują" atak Holendrów, ale błąd serwisowy Łomacza daje pierwszy punkt rywalom.

2:0 Świetnym atakiem w pierwszej akcji popisuje się Olek Śliwka, a Mateusz Bieniek znów uruchamia swój szczelny blok.

POCZĄTEK 2. SETA

25:14 Atak Tomka Fornala kończy tego seta! Tak jak można było się spodziewać, Polska dominuje dziś w każdym elemencie.

24:14 Polacy bez kłopotu wykorzystali swoją okazję na kontrę, a atak Śliwki dał nam pierwszą piłkę setową.

23:14 Świetną kiwkę wykonał teraz Olek Śliwka, ale w szeregach rywali mimo problemów w przyjęciu popisał się Abdel-Aziz.

22:13 Zepsuł zagrywkę teraz Karol Kłos, ale Bieniek w atakach ze środka jest dziś nie do zatrzymania.

21:12 Teraz pewnie kontrę wykorzystał Bieniek i trener Piazza prosi o czas.

20:12 Teraz lider holenderskiej ekipy został zatrzymany przez szczelny blok Karola Kłosa.

19:12 Na boisku pojawił się Nimir Abdel-Aziz i udanie zakończył bardzo długą i widowiskową akcję.

19:11 Udanym atakiem popisał się teraz Van Schie, ale długo nie trzeba było na odpowiedź Aleksandra Śliwki.

18:10 Pomylił się na zagrywce Mateusz Bieniek, ale tym samym odpowiedział Fabian Plank.

17:9 Kolejny skuteczny blok w naszym wykonaniu, świetnie działa dziś ten element po polskiej stronie.

16:9 Nasz środkowy teraz popisuje się kolejnym asem serwisowym! Ogromna przewaga Polaków na drugiej przerwie technicznej.

15:9 Pomylił się teraz na zagrywce Śliwka, ale Bieniek pewnie atakuje z krótkiej.

14:8 "Biało-Czerwoni" znów brylują w ofensywie, a Bieniek świetnie wykorzystuje przechodzącą piłkę.

12:8 Przebił się teraz Aleksander Śliwka w ofensywie, ale w kolejnej akcji Maciek Muzaj wpadł w siatkę.

11:7 Kolejny błąd w serwisie popełniają rywale, ale skutecznie atakuje Wiltenburg.

10:6 Zaczęły działać ataki ale szwankuje zagrywka w szeregach naszych rywali.

9:5 Dwie udane akcje zakończyli na swoją korzyść Holendrzy, po skutecznych atakach Tuinstry i Van Schie.

9:3 Po pierwszej przerwie technicznej Maciek Muzaj zdobywa punkt efektowną zagrywką!

8:3 Jak do tej pory Polacy blokują niemal wszystkie ataki rywali, tym razem świetnie w tym elemencie spisał się Tomek Fornal.

7:3 Kolejny blok w wykonaniu duetu Kłos-Muzaj, ale niestety też zepsuta zagrywka Bieńka.

6:2 Świetny serwis Mateusza Bieńka powiększa naszą przewagę.

5:2 Po przerwie to nasz atak blokują Holendrzy, ale Bennie Tuinstra serwuje w aut.

4:1 Teraz atak Holendrów efektownie blokuje Maciej Muzaj i o czas prosi trener Roberto Piazza.

3:1 Seria błędów w wykonaniu naszych rywali - najpierw przejście linii trzeciego metra, a potem autowy atak.

1:1 Mateusz Bieniek rozpoczyna to spotkanie niestety autowym atakiem, ale w kolejnej akcji to Holendrzy popełniają błąd.

SKŁADY: Polska: Muzaj, Łomacz, Śliwka, Fornal, Bieniek, Kłos, Zatorski (L) Holandia: Tuinstra, Van Solkema, Plak, Wiltenburg, Van Tilburg, Van Schie, Ottevanger (L)

Już za moment zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu Polska vs Holandia!

Czy dzisiejszy mecz będzie kolejnym pokazem siły podopiecznych Vitala Heynena? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce, a ze swojej strony zapraszamy Państwa na naszą relację live, startujemy o 21:00!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.