Pięciobój nowoczesny - MŚ: dwie Polki w finale, porażka Nowackiej

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 10.06.2021, 20:43

Anna Maliszewska i Marta Kobecka szczęśliwie przebrnęły przez eliminacje mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. Odpadła Oktawia Nowacka. Dla tej ostatniej zakończenie rywalizacji w eliminacjach oznacza definitywny koniec marzeń o starcie na igrzyskach w Tokio.

 

Maliszewska zaczęła dzisiejszy start od średniego występu w szermierce. Bilans 17 wygranych dał jej 17. miejsce. Na pływalni nie było lepiej - czas 2:23.72 dał jej 21. lokatę i dopiero 20. lokatę na starcie do decydującej kombinacji. Na szczęście w laser runie pokazała nasza zawodniczka moc i awansowała na 10. miejsce, dające bezpośredni awans do finału.

 

W drugiej grupie eliminacyjnej rywalizowały Kobecka i Nowacka. Zdecydowanie lepiej spisała się ta pierwsza. Co prawda w pływaniu była Kobecka dopiero 27. z wynikiem 2:23.41, a w szermierce 16 wygranych dało 18. miejsce w konkurencji, ale, podobnie jak Maliszewska w grupie A, w kombinacji nasza zawodniczka przesunęła się na miejsce dające kwalifikację - z lokaty 18. na 13.

 

Sztuka nie udała się naszej medalistce olimpijskiej z Rio, Oktawii Nowackiej. Polka po dwóch konkurencjach byłą dopiero 25. w swojej grupie. Złożyły się na tę lokatę 10. czas na basenie (2:18.52) i 14 wygranych walk na planszy. Start w biegu ze strzelaniem nie był w wykonaniu Nowackiej tak efektowny, jak jej koleżanek - awans o jedną lokatę oznaczał zakończenie rywalizacji w eliminacjach.

 

Grupy eliminacyjne wygrały Michelle Gulyas z Węgier i Gintare Vanckauskaite z Litwy. Jutro w Kairze runda rankingowa w szermierce pań i kwalifikacje panów.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.