Siatkówka - Liga Narodów: Polacy nie dali szans Holendrom

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 10.06.2021, 22:24

W 8. kolejce Ligi Narodów 2021 polscy siatkarze mierzyli się z Holandią. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował bardzo solidną grę i bez większych problemów pokonał rywali 3:0. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni powrócili na pozycję lidera rozgrywek, wyprzedzając reprezentację Brazylii.

Reprezentanci Polski byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i szybko przejęli inicjatywę. Po efektownym bloku Mateusza Bieńka na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 na korzyść biało-czerwonych. W kolejnym fragmencie podopieczni Vitala Heynena konsekwentnie powiększali różnicę. Dzięki asowi serwisowemu Macieja Muzaja Polacy prowadzili 9:3. Mistrzowie świata kontrolowali przebieg wydarzeń, zachowując koncentrację w starciu z niżej notowanym przeciwnikiem. Wskutek punktowej zagrywki Mateusza Bieńka nasz zespół schodził na drugą przerwę techniczną przy wyniku 16:9. Po zablokowanym ataku Nimira Abdel-Aziza Polacy mieli już osiem punktów przewagi (20:12). Biało-czerwoni kontynuowali dobrą grę i ostatecznie pierwsza partia zakończyła się ich triumfem 25:14.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrej postawy biało-czerwonych w bloku, dzięki czemu nasi rodacy prowadzili 3:0. Później brązowi medaliści ostatniej edycji Ligi Narodów kontynuowali solidną grę. Po skutecznym ataku Tomasza Fornala Polacy prowadzili 9:5. W następnych akcjach Holendrzy popełnili kilka prostych błędów, co przyczyniło się do powiększenia różnicy. Dzięki atakowi Aleksandra Śliwki drużyna prowadzona przez Vitala Heynena miała sześciopunktową przewagę (14:8). Po mocnej zagrywce Macieja Muzaja i przechodzącej piłce wykorzystanej przez Tomasza Fornala Polacy prowadzili 18:10. Podopieczni Roberto Piazzy dążyli do zniwelowania strat i dzięki udanemu atakowi Roberta Andringi doprowadzili do rezultatu 21:15. Mistrzowie świata nie pozwolili rywalom na powrót do gry i wykorzystując pierwszą piłkę setową, zwyciężyli 25:17. Drugiego seta zakończył as serwisowy Macieja Muzaja.

Trzecia partia podobnie jak dwie pierwsze odsłony rozpoczęła się bardzo dobrze dla faworyzowanych Polaków. Ekipa prowadzona przez Vitala Heynena zaprezentowała kilka efektownych obron i dzięki dobrej skuteczności w kontrataku prowadziła 3:0. Po dwóch asach serwisowych Tomasza Fornala na tablicy wyników widniał rezultat 9:4. W kolejnych akcjach przewaga naszego zespołu rosła i wskutek dobrego ataku Aleksandra Śliwki różnica wynosiła już dziesięć punktów (16:6). Po efektownym bloku Grzegorza Łomacza polski zespół prowadził 21:9. W końcówce biało-czerwoni popełnili kilka błędów, ale wygrali trzeciego seta 25:16, a całe spotkanie 3:0. Zwycięstwo nad holenderską drużyną było dla Polaków siódmym triumfem w ósmym meczu obecnej edycji Ligi Narodów.

W następnym meczu Ligi Narodów polscy siatkarze zmierzą się z Brazylią (11 czerwca, 21:00). Natomiast Holandia zagra z Bułgarią (11 czerwca, 15:00).

Polska - Holandia 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)