NHL: z deszczu pod rynnę, Vegas Golden Knights w półfinale

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 11.06.2021, 10:05

Ćwierćfinał dla zawodników Vegas Golden Knights to był prawdziwy rollercoaster. Po pierwszych dwóch meczach Colorado Avalanche prowadzili w serii 2:0. „Złoci Rycerze” wygrali dopiero w 3. rundzie, tym samym rozpoczynając świetną passę. W konsekwencji zwyciężyli cztery mecze z rzędu. Decydująca wygrana zakończyła się 6:3 na korzyść graczy z Nevady.

Marc-Andre Fleury po triumfie nad Colorado Avalanche zapisał się na kartach historii NHL. Bramkarz Vegan Golden Knights odnotował 89. zwycięstwo w play-offach, wyprzedzając Billy'ego Smitha i Eda Belfoura. W tej statystyce prowadzi golkiper grający w latach 1981-2003. Były zawodnik między innymi Montreal Canadiens i Colorado Avalanche ma na swoim koncie 151. wygranych.

Strzelanie bramek zaczęło się bardzo szybko. Wynik w 23. sekundzie spotkania otworzył gracz Colorado Avalanche, Devon Toews. Natomiast minutę później do remisu doprowadził Nick Holden. Bramkarz „Lawin” w tej połowie był zmuszony dwa razy wyciągać krążek z własnej siatki. Prowadzenie Vegas Golden Knights w pierwszej tercji zapewnił William Karlsson. Bardzo dobrą asystą przy bramce Szweda mógł pochwalić się Alec Martinez. Druga tercja rozpoczęła się podobnie jak początek rywalizacji. Colorado Avalanche pierwsi zdobyli gola, lecz tym razem tylko dającego wyrównanie. Co więcej, goście trafili, grając w przewadze liczebnej. Wszystko za sprawą Alexa Pietrangelo, który powędrował na ławkę kar za opóźnianie gry. Drugi raz w tym spotkaniu Vegas Golden Knights wyszli na prowadzenie w 35. minucie. Gola na 3:2 zdobył Keegan Kolesar, a kluczowe podanie zanotował wcześniej wspomniany zawodnik, Alex Pietrangelo. Mimo gry w osłabieniu i straconego gola kibice gospodarzy zdecydowanie zaliczą jego występ w drugiej tercji do udanych, ponieważ do asysty dołożył bramkę. Colorado Avalanche walczyli cały czas. Pod koniec drugiej części starcia ponownie umieścili krążek w siatce rywala, zmniejszając stratę do jednego trafienia. W ostatniej części rywalizacji goście atakowali, oddając 11 strzałów. Niestety dla kibiców przyjezdnych skuteczność była po stronie „Złotych Rycerzy”, którzy w trzeciej tercji strzelili dwa gole. Wówczas na listę strzelców wpisali się William Carrier i Max Pacioretty.

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

W półfinale Vegas Golden Knights zmierzą się z Montreal Canadiens. Natomiast w drugim spotkaniu 1/2-finału Tampa Bay Lightning powalczą z New York Islanders.