Tenis - Roland Garros: Krejcikova/Siniakova w finale debla

• Data publikacji: 11.06.2021, 14:26

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova wygrały pierwszy mecz półfinałowy na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Czeszki pokonały Magdę Linette i Bernardę Perę 6:1, 6:2. W finale zmierzą się ze zwyciężczyniamy pojedynku Świątek/Mattek-Sands z Begu/Podoroska.

Magda Linette w parze z Bernardą Perą miały względnie łatwą przeprawę w drodze do półfinału. W pierwszej rundzie wygrały z rozstawionymi z piątym numerem parą Guarachi/Krawczyk z Argentyny. Następnymi przystankami były zwycięstwa z Diyas/Grachewa i Hradecka/Siegemund. Oba spotkania para polsko-australijska wygrała bez straty seta. W ćwierćfinale tenisistki zmierzyły się z Pawluczenkową i Rybakiną. Rosjanki zdołały wygrać jednego seta, ale para Magdy Linette po dwugodzinnym boju przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W spotkaniu z czeską parą Krejcikova/Siniakova już na początku seta para Linette/Pera straciła swój gem serwisowy. Po jednym zwycięstwie przy swoim serwisie polsko-australijska para ponownie straciła swoje podanie przy stanie 1:3. Ostatecznie jeszcze raz para czeska przełamała parę Linette/Pera i pierwszy set zakończył się wynikiem 1:6. W drugim secie ponownie lepiej grały Czeszki. Druga część gry była inna niż pierwsza. W pięciu gemach z rzędu rywalki się przełamywały, ale to Czeszki były w lepszej sytuacji, gdyż wygrały dwa swoje serwisy.

W finale Krejcikova i Siniakova zmierzą się ze zwyciężczyniami drugiego półfinału Świątek/Mattek-Sands vs Begu/Podoroska. Drugie spotkanie półfinałowe rozpocznie się o godzinie 14.40.

Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova - Magda Linette/Bernarda Pera 6:1 6:2