Tenis - RG: Iga Świątek w finale debla!

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 11.06.2021, 16:24

Iga Świątek wespół z Bethanie Mattek-Sands zameldował się w finale French Open. Polsko-amerykański duet był nie do zatrzymania i w dwóch setach pokonał parę Irina Begu/Nadia Podoroska. Polka po raz pierwszy w swojej seniorskiej karierze stanie przed szansą zwycięstwa Golanda Garrosa w deblu.

Duet Mattek-Sands i Igi Świątek rewelacyjnie wszedł w półfinałowe spotkanie i już w drugim gemie panie przełamały swoje rywalki. Przeciwniczki nie były dłużne i błyskawicznie odrobiły straty przełamując duet Polki i wyrównując do stanu 2:2, głównie za sprawą Nadii Podoroskiej, która wygrała dwa gemy w zasadzie w pojedynkę. Przy stanie 4:3 doszło do kluczowego przełamania ze strony Świątek/ Mattek-Sands. Po przełamaniu polsko-amerykański duet wygrał własne podanie i całego seta 6:3. Wartym podkreślenia są świetne serwisy, jakimi dysponowała Świątek na przestrzeni całego seta.

W secie numer początkowe gemy padały łupem zagrywających. Pomimo punktów po stronie serwujących, set był pełny break pointów, których jednak żadna ze stron nie potrafiła wykorzystać. Niemoc w przełamaniu została przerwana siódmym gemie, który padł łupem pary Świątek/Mattek-Sands. Argentynka i Rumunka walczyły do końca, jednak przy stanie 5:4 i serwisie Świątek duet Polki nie pozostawił rywalkom żadnych szans i zakończył spotkanie wynikiem 6:4. Świątek i Mattek-Sands pokazały kawał dobrego tenisa i w pełni zasłużenie awansowały do finału Rolanda Garossa.

W finałowym spotkaniu polsko-amerykańska para zmierzy się z duetem Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands (POL/USA) – Irina Begu/Nadia Podoroska (ROM/ARG) - 6:3, 6:4