Judo - MŚ: Pacut bez sukcesu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 11.06.2021, 23:55

Spore nadzieje wiązaliśmy z występem mistrzyni Europy Beaty Pacut na mistrzostwach świata w judo. Niestety Polka nie zaprezentowała się tak jak podczas europejskiego czempionatu i odpadła w drugiej rundzie. Mistrzynią świata w kategorii do 78 kg została Niemka Anna Maria Wagner, a złoto w kategorii do 100 kg mężczyzn wywalczył Jorge Fonseca z Portugalii.

Beata Pacut rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach świata od pojedynku Amerykanką Nefeli Papadakis. Nasza judoczka nie prezentowała się na tatami tak widowiskowo jak podczas mistrzostw Europy. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była dogrywka, a obie zawodniczki miały na koncie po dwie kary. Polka jednak wykonała świetną, dynamiczną akcję i zakończyła pojedynek przez ippon. W drugiej rundzie jej rywalką była Ukrainka Anastazja Turczyn. Pacut miała przewagę, gdyż Ukrainka dostała dwie kary shido. W dogrywce Polka nadziała się na kontrę rywalki i pożegnała się z mistrzostwami.

Mistrzynią świata została Niemka Anna Maria Wagner. W finale Wagner mierzyła się z Francuzką Madeleine Malongą i w 52 sekundzie dogrywki Niemka rzuciła Malongę na wazari, zdobywając złoto. Po brązowe medale sięgnęły Japonka Mami Umeki i Holenderka Guusje Steenhuis. Tytuł mistrza świata w kategorii do 100 kg mężczyzn obronił Portugalczyk Jorge Fonseca, który w finale przed czasem pokonał Serba Aleksandra Kukolja. Na najniższym stopniu podium stanęli Gruzini Varlam Liparteliani i Ilia Sulamanidze.