NBA: 76ers obejmują prowadzenie w serii, Suns blisko awansu
Keith Allison/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 12.06.2021, 11:00

Poprzedniej nocy w NBA odbyły się dwa spotkania numer trzy. W Atlancie miejscowi Hawks podejmowali Philadelphię 76ers i przyjezdni dość spokojnie zwyciężyli, obejmując po raz pierwszy prowadzenie w serii. Z kolei Denver Nuggets przegrali już trzeci mecz przeciwko Phoenix Suns i przegrywają już 0:3.

Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers

Atlanta Hawks sprawiła nie lada sensację, wygrywając jedno z dwóch spotkań wyjazdowych na początku serii w Philadelphi. Teraz musiała jednak potwierdzić swoją przewagę zwycięstwami na własnym parkiecie, co jak się okazało, nie jest takie łatwe, a rywale nie bez powodu mieli najlepszy bilans na wschodzie w sezonie regularnym. Pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana, a gości w grze trzymali Trae Young (28pkt, 8as) oraz John Collins (23pkt, 7zb). W drugiej części meczu gospodarze wrzucili wyższy bieg i bardzo szybko uciekli podopiecznym Nate'a McMillana na ponad dwadzieścia punktów i było pewne, że zwyciężą w tym spotkaniu. Ostatecznie 76ers wygrali 127:111 i po raz pierwszy w serii są na prowadzeniu. Najlepiej na parkiecie w zespole Doca Riversa zaprezentowali się Tobias Harris (22pkt, 8zb, 5as) oraz Joel Embiid (27pkt, 9zb, 8as, 3blk).

Denver Nuggets - Phoenix Suns

W drugim meczu, jaki miał miejsce ostatnie nocy Denver Nuggets podejmowali Phoenix Suns. Dla Bryłek było to jedno z tych spotkań, które musisz wygrać, bo w innym przypadku przegrywasz w serii już 0:3 i praktycznie nie ma dla Ciebie nadziei na awans. Początek starcia dawał podopiecznym Mike'a Malonea nadzieję na końcowy sukces, a po pierwszej połowie różnica między drużynami wynosiła ledwie cztery oczka. Kapitalne spotkanie raz jeszcze rozgrywał Nikola Jokic (32pkt, 20zb, 10as), ale jego jedyną pomocą okazał się skuteczny z ławki Monte Morris (21pkt, 5as). W drugiej połowie Słońca zaprezentowały piekielnie skuteczną grę w defensywie, a także dołożyli wykańczanie akcji na bardzo wysokiej skuteczności. Szybko poskutkowało to zwiększeniem przewagi do dwudziestu punktów na początku ostatniej kwarty i rywale nie mieli już czasu na odrabianie strat. Suns wygrali 116:102 i prowadzą już 3:0 w serii. Ich najlepszymi zawodnikami była dwójka obwodowych - Devin Booker (28pkt, 6zb, 4as) oraz Chris Paul (27pkt, 6zb, 8as, 3prz).