EURO 2020: Dania – Finlandia [Zapis LIVE]
Pathfinder77, https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Parken#/media/File:Parken_2011_1.JPG

EURO 2020: Dania – Finlandia [Zapis LIVE]

  • Dodał: Bartosz Włodarczyk
  • Data publikacji: 12.06.2021, 18:00

Sobota, 12 czerwca 2021 roku - rywalizację w ramach EURO 2020 rozpoczyna grupa B. W pierwszym spotkaniu na Parken Stadium w Kopenhadze, zmierzą się ze sobą reprezentacje Danii i Finlandii. Czerwono-biali powracają do rywalizacji w europejskich pucharach po absencji na ostatnim turnieju we Francji, odważnie marząc o powtórzeniu swojego historycznego sukcesu z 1992 roku. Z kolei Finowie – beniaminek w finałach UEFA EURO – będą pisać swoją turniejową historię w mistrzostwach starego kontynentu od początku. Która ze skandynawskich drużyn będzie górą? Na relację live z meczu Dania – Finlandia zapraszamy tuż przed 18!

 

DANIA – FINLANDIA: 0:1

Relacja na żywo

Dania - Finlandia 0:1 Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas. To było dziwne spotkanie - kontuzja Eriksena, dzika walka Danii i bramka Finlandii. Z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci! Zapraszamy do śledzenia relacji w kolejnych spotkaniach EURO 2020!

Dania - Finlandia 0:1 KONIEC! Sędzia zagwizdał po raz ostatni i sensacyjnie to Finlandia zdobywa 3 punkty w debiucie na EURO!

Dania - Finlandia 0:1 Finowie w narożniku murawy na połowie rywala, ale próba przetrzymania gry nieudana.

Dania - Finlandia 0:1 Dania desperacko rzuciła się do ataku, utrzymując piłkę blisko pola karnego gości. Dośrodkowanie z prawego sektora spadło wprost na rękę Corneliusa i kolejny raz Hradecky wybija piłkę przed siebie.

Dania - Finlandia 0:1 Dośrodkowanie na pole karne Finlandii znów łatwo przyjęte przez bramkarza.

Dania - Finlandia 0:1 Mecz potrwa dodatkowe 4 minuty. Zawodnicy Finlandii widocznie zmęczeni.

Dania - Finlandia 0:1 Jedna z ostatnich już zmian - kontuzjowany Raitala zszedł, a na boisku pojawił się Leo Vaisanen.

Dania - Finlandia 0:1 Hradecky wykopał piłkę w kierunku środka boiska, ale szybko wróciła w okolice pola karnego. Dania nie skorzysta z tej sytuacji, bo Vestegaard faulował zawodnika z numerem 3.

Dania - Finlandia 0:1 Dania znów nie wykorzystuje doskonałej okazji! Piłkę sprzed nóg Poulsena sprzątnął Raitala, który chwilę później padł na boisko trzymając się za łydkę. Tak agresywna obrona z pewnością musiała kosztować go mnóstwo sił.

Dania - Finlandia 0:1 Nie zobaczymy też zdobywcy bramki - Pohjanpalo zmieniony przez Marcusa Frossa.

Dania - Finlandia 0:1 Zmiany w drużynie Finlandii: Timu Pukki oddaje swoje miejsce Joniemu Kauko, a za Sprava wszedł Rasmus Schuller.

Dania - Finlandia 0:1 Kolejne nerwowe rozegranie Danii. Widać, że czują już presję czasu. Taki wynik zdecydowanie nie ułatwia ich sytuacji przed kolejnym spotkaniem z reprezentacją Rosji!

Dania - Finlandia 0:1 Co się stało w polu karnym Finlandii?! Fenomenalnie interweniował Arajuuri, który wyekspediował piłkę do rogu. Dania z kolejnym nieskutecznym dośrodkowaniem.

Dania - Finlandia 0:1 Znów Dania powoli transportuje futbolówkę ze środka boiska, ale Finowie nie odpuszczają ani na krok.

Dania - Finlandia 0:1 Braithwaite próbował wykorzystać błyskawiczne rozegranie piłki i zaskoczyć Hradeckiego, ale ten jednak czujny.

Dania - Finlandia 0:1 Wysokie rozegranie Finlandii zakończone próbą dośrodkowania, które zostało zneutralizowane przez stoperów gospodarzy.

Dania - Finlandia 0:1 Boisko opuszcza Daniel Wass za którego na placu boju melduje się Jens Stryger. Piąta zmiana w zespole Danii - na ławkę trafił Delaney, robiąc miejsce dla Corneliusa.

Dania - Finlandia 0:1 Hradecky BRONI! Nie ma gola!

Dania - Finlandia 0:1 Do piłki podchodzi zawodnik z numerem 23. Hradecky ustawił się na linii bramkowej i czeka na strzał.

Dania - Finlandia 0:1 Poulsen faulowany w polu karnym i sędzia pewnie wskazuje na wapno!

Dania - Finlandia 0:1 Na lewej flance czarował Braithwaite, ale podanie było zbyt głębokie. Duńczycy już napędzają kolejny atak, ale rywal wyjątkowo dobrze usposobiony.

Dania - Finlandia 0:1 Pohjanpalo złapany na spalonym i teraz to Dania znów przy piłce. Koronkowa wymiana podań, ale Finowie skutecznie zamknęli całą przestrzeń, więc piłka poleciała nad poprzeczką.

Dania - Finlandia 0:1 Goście jakby wzmocnieni zdobytą bramką zaczęli układać mecz pod swoje dyktando. Spóźnione wejście Jensena i Uronen faulowany.

Dania - Finlandia 0:1 Delaney rozprowadza grę, ale Duńczycy zmuszeni do wycofania i ponownego rozgrywania.

Dania - Finlandia 0:1 Już Dania w ataku, znów blisko pola karnego, ale zamysł został łatwo rozczytany i znów trzeba zaczynać z linii środkowej boiska.

Dania - Finlandia 0:1 Mamy zmianę w drużynie Danii. Boisko opuszcza Jonas Wind, a w jego miejsce Andreas Olsen. Również nie zobaczymy już Simona Kjaera za którego wszedł Jannik Vestergaard.

Dania - Finlandia 0:1 Dania próbuje teraz rozgrywać lewą stroną boiska, ale Glen Kamara z kolegami zamknęli korytarz i od autu Kjaer.

Dania - Finlandia 0:1 Napastnik otrzymał doskonałe podanie z lewej strony boiska i celnym uderzeniem głową wykorzystał spóźnioną reakcję Schmeichela!

Dania - Finlandia 0:1 Akcję napędzają Finowie i GOOOOOOOL! Pohjanpalo zdobywa pierwszą bramkę dla Finów!

Dania - Finlandia 0:0 Braithwaite na skrzydle, zagrał w pole karne, ale przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką zamknął akcję Delaney.

Dania - Finlandia 0:0 Finlandia przy piłce. Zawodnicy starają się pilnować piłki, ale Dania nie odpuszcza i zdobywa aut.

Dania - Finlandia 0:0 Glen Kamara i Raitala próbują rozgrywać piłkę, ale wymiana podań niedokładna i akcje znowu przerwana przez "Duński dynamit".

Dania - Finlandia 0:0 Teraz Finowie w ataku. Pukki przewrócił się i stracił piłkę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Znów groźne rozegranie Duńczyków, którzy szukają swojej okazji.

Dania - Finlandia 0:0 Dania jakby natchniona po rozmowie z Christianem Eriksenem stara się nie oddawać ani metra boiska.

Dania - Finlandia 0:0 Jensen z okolicy 16 metra przymierzył i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką bramki.

Dania - Finlandia 0:0 Poulsen faulowany przez kapitana drużyny Finlandii, który za nieregulaminowe zagranie zobaczył żółty kartonik. Jensen wykonywał rzut wolny, ale piłka znowu trafiła na aut.

Dania - Finlandia 0:0 Duńczycy znowu wysoko, agresywnie walczą o piłkę z zagęszczonym blokiem defensywnym Finów.

Dania - Finlandia 0:0 Dośrodkowanie na Braithwaita czekającego w polu karnym, piłka wybita na rzut rożny. Jensen będzie zaczynał z narożnika boiska.

Dania - Finlandia 0:0 Zamieszanie w polu karnym, ale piłka została wybita daleko poza połowę.

Dania - Finlandia 0:0 Szybki wrzut z autu. Znów obrońcy reprezentacji Danii rozprowadzają między sobą futbolówkę, która szybko trafiła na skrzydło. Znów Poulsen i znów niedokładnie. Rzut rożny dla Danii.

Dania - Finlandia 0:0 Gra wznowiona, znowu agresywne otwarcie przez Duńczyków, którzy już meldują się w polu karnym Finów. Poulsen niedokładnie i Hradecky wyłapał piłkę.

Dania - Finlandia 0:0 Drużyny zajmują już miejsca po przeciwnych stronach i za chwilę Anthony Tailor odgwizda rozpoczęcie drugiej połowy.

Dania - Finlandia 0:0 Koniec pierwszej połowy. Czeka nas zamiana stron i bez przerwy wznawiamy spotkanie.

Dania - Finlandia 0:0 Długie podanie Delaneya przejęte przez bramkarza Finlandii. Piłkę rozgrywają Finowie, których skutecznie zamkniętego na własnej połowie.

Dania - Finlandia 0:0 Do czasu regulaminowego pierwszej połowy sędzia doliczył 2 minuty.

Dania - Finlandia 0:0 Finowie podjęli agresywniejszą grę, ale szybko zostaje przerwana i od autu Wass. Znów obserwujemy wysoki pressing Czerwono-białych, którzy długimi podaniami przenoszą piłkę w rejonie 25 metra od bramki Hradeckiego.

Dania - Finlandia 0:0 Grę wznowiono w miejscu jej przerwania, a przy piłce znajdują się Duńczycy. Za kontuzjowanego Eriksena na murawie zameldował się Mathias Jensen.

Dania - Finlandia 0:0 Wracamy na Parken Stadium. Oby pozostała część meczu odbyła się w spokojniejszej atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji.

Dania - Finlandia 0:0 Szanowni Państwo, zgodnie ze stanowiskiem UEFA mecz zostanie wznowiony o godzinie 20:30. Zapraszamy do dalszego udziału w transmisji.

Dania - Finlandia 0:0 Nadal czekamy na komunikat władz UEFA co do meczu. Według pierwszych nieoficjalnych doniesień, spotkanie zostanie dograne w dniu jutrzejszym.

Dania - Finlandia 0:0 UEFA przekazała informację, że komunikat dotyczący spotkania podany będzie ok. godziny 19:45.

Dania - Finlandia 0:0 UEFA oficjalnie ogłosiła o zawieszeniu spotkania.

Dania - Finlandia 0:0 Mecz został przerwany ze względu na sytuację z Christianem Eriksenem, zawodnicy obu drużyn zeszli już do szatni. Duńskiego pomocnika wywieziono na noszach w asyście lekarzy. Spotkanie prawdopodobnie nie będzie kontynuowane.

Dania - Finlandia 0:0 PRZERWA W GRZE. Więcej informacji wkrótce.

Dania - Finlandia 0:0 Sytuacja nadal bez zmian. Reanimacja trwa i nie wiadomo jaki jest stan zawodnika.

Dania - Finlandia 0:0 Na stadionie zapadła cisza, arbiter spotkania wraz z selekcjonerami obu drużyn naradza się przy linii bocznej. Christian Eriksen nadal nie podnosi się z murawy.

Dania - Finlandia 0:0 Eriksen reanimowany, miejmy nadzieję, że nie stało się nic poważnego. Zawodnicy Danii skupieni przy swoim liderze.

Dania - Finlandia 0:0 Eriksen stracił przytomność! Na murawie sztab medyczny, nie jest jasne co stało się z pomocnikiem Danii. Wygląda na to, że na razie nadal nie ma z nim kontaktu.

Dania - Finlandia 0:0 Niemrawa próba zawodników w niebieskich koszulkach zakończyła się przejęciem piłki przez Duńczyków. Wass próbował strącić piłkę głową, ale zdecydowanie za słabo i spokojnie wyłapał ją Hradecky.

Dania - Finlandia 0:0 Znowu przy piłce Dania. Składna akcja zakończona kolejnym niecelnym strzałem Braithwaita.

Dania - Finlandia 0:0 Finowie wykonywać będą wrzut autu na połowie Danii, ale zagranie niedokładne i już z atakiem wyszła Dania. Walka w polu karnym. Dobrą interwencją popisał się Raitala, który wybił piłkę daleko od 16 metra.

Dania - Finlandia 0:0 O’Shaugnessy przy linii bocznej boiska, oczekuje na pozwolenie na powrót.

Dania - Finlandia 0:0 Kolejny już rzut rożny Danii. Znów Eriksen dośrodkowuje. Znowu w polu karnym kontuzjowany zawodnik Finlandii!

Dania - Finlandia 0:0 Znów pressing Danii, gra na jeden kontakt. Finowie jakby zagubieni, nie mogą nadążyć za atakującymi rywalami.

Dania - Finlandia 0:0 Wygląda na to, że wszystko w porządku i można kontynuować grę. Piłka trafiła do Winda, który agresywnie dośrodkował do interweniującego Hradeckiego! Finlandia nie ma szczęścia - przy interwencji doszło do zderzenia bramkarza z Uronenem, który powoli podnosi się z boiska.

Dania - Finlandia 0:0 Z boiska nie podnosi się Pukki, który przypadkowo nadział się na łokieć Christensena. Przerwa w grze, a na boisku meldują się medycy Finlandii.

Dania - Finlandia 0:0 Delaney brutalnie zatrzymał Toivo i po faulu piłka wraca na połowę Finlandii.

Dania - Finlandia 0:0 Ależ kąśliwa odpowiedź Braithwaita! Niestety niecelny strzał poleciał obok lewego słupka!

Dania - Finlandia 0:0 Pukki doskonale wyczuł okazję, próbując zgubić Kjæra, ale bez powodzenia. Po faulu w ataku rozpoczynać będzie Kasper Schmeichel.

Dania - Finlandia 0:0 Kolejne odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywał Eriksen. Delaney niecelnym strzałem zakończył akcję.

Dania - Finlandia 0:0 Z ofensywną akcją próbowali wyjść Finowie, ale pomysł został łatwo przeczytany przez środkowych obrońców. Przy piłce znowu Dania.

Dania - Finlandia 0:0 ALEŻ STRZAŁ ERIKSENA! Finlandię znów ratuje Hradecky!

Dania - Finlandia 0:0 Finowie na razie spokojnie wymieniają piłkę. Środkiem boiska akcję napędza Kamara, który jednak został zablokowany przez obronę Danii.

Dania - Finlandia 0:0 Niecelnie dośrodkowywał z rzutu rożnego Eriksen. Piłka szybko przejęta przez Finów, którzy próbują teraz przestawić linie i uspokoić grę.

Dania - Finlandia 0:0 Pomocnicy Danii aktywnie wyprowadzają piłkę na połowę Finlandii. Próbę strzału głową zablokował końcówkami palców Hradecky!

Dania-Finlandia 0:0 Po faulu na połowie Danii wznawiać będzie Lod, który dośrodkował na pole karne. Piłka odbita i przejęta przez rywali.

Dania - Finlandia 0:0 Nieco zamieszania i piłka znowu za linią końcową boiska. Trzeci rzut rożny Danii został bez problemu wyłapany przez Hradeckiego.

Dania - Finlandia 0:0 Poulsen niecelenie główkował i od bramki zacznie bramkarz Finlandii.

Dania - Finlandia 0:0 Na razie przeważające posiadanie drużyny Danii, która szuka swojej okazji przy wykorzystaniu długich podań do napastników.

Dania - Finlandia 0:0 Wysoki pressing drużyny Danii zakończył się wybicie piłki i od bramki znów zacznie Hradecky.

Dania - Finlandia 0:0 Piłka wybita przez Pohjanpalę, Duńczycy niecelnie i przy piłce znowu Finowie!

Dania - Finlandia 0:0 Hradecky broni kąśliwy strzał na krótki słupek! Drugi rzut rożny dla Danii znowu wykonuje Eriksen.

Dania - Finlandia 0:0 I znów przy piłce stoperzy Danii, spokojnie rozprowadzają futbolówkę by rozszczelnić obrońców Finlandii.

Dania - Finlandia 0:0 Pierwszy rzut rożny wykonuje Christian Eriksen. Piłka dośrodkowana głęboko w pole karne Hradeckiego, który po małym zamieszaniu złapał ją i uspokoił grę.

Żółta kartka Faul! Ostry faul Loda, którego zapędy do agresywnej gry sędzia nagrodził żółtą kartką!

Dania - Finlandia 0:0 Finowie aktywni w bocznych sektorach boiska, próbują znaleźć lukę w dobrze zorganizowanym kryciu Duńczyków.

Dania - Finlandia 0:0 Do ataku wychodzą Finowie, szybko wymieniając podania, ale piłka wybita na aut.

Dania - Finlandia 0:0 Przy piłce utrzymują się Duńczycy, rozgrywając spokojnie na własnej połowie pomiędzy zawodnikami linii obrony.

Dania - Finlandia 0:0 Pierwszy wrzut z autu wykonują Finowie po agresywnym wyjściu Duńczyków do ataku.

Arbiter gwiżdże... i grupa B oficjalnie rozpoczęła bój na EURO 2020!

Mecz rozpocznie drużyna Danii.

Arbitrem dzisiejszego widowiska jest Anglik – Anthony Taylor.

Czas na hymny narodowe.

Finlandia: Hradecky – Raitala, Arajuuri, O’Shaugnessy, Uronen – Lod, Kamara, Sprav, Toivio – Pohjanpalo, Pukki

Dania: Schmeichel – Wass, Kjær, Christensen, Mæhle – Delaney, Højbjerg, Eriksen – Poulsen, Wind, Braithwaite

Dzień dobry! Po emocjach w zakończonej właśnie 1 kolejce grupy A, przyszedł czas na otwarcie rozgrywek grupy B. Serdecznie zapraszamy na relację ze spotkania piłkarskich reprezentacji Danii i Finlandii!

Relację rozpoczniemy przed 18:00

Bartosz Włodarczyk – Poinformowani.pl

Bartosz Włodarczyk

Nałogowy meloman, fan nowinek technologicznych, dobrej literatury i podróży. Zapalony madridistas - regularnie śledzę ligę hiszpańską; weekendowo dopinguję zespół McLarena w wyścigach F1.