Pięciobój nowoczesny - MŚ: Sebastian Stasiak 22. w szermierce

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 12.06.2021, 13:57

W sobotę rozegrano rundę rankingową w szermierce w ramach męskiego finału mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. Jedyny Polka, Sebastian Stasiak zajął w niej 22. miejsce.

Nasz zawodnik stoczył 35 pojedynków, z których wygrał 16. Dało mu to 22. miejsce w klasyfikacji konkurencji. Identyczny bilans uzyskali między innymi znakomity Francuz Valentin Prades i Chińczyk Han Jiahao.

Najlepiej bił się Alexander Lifanow. Startujący pod flagą rosyjskiej federacji pięciobojowej zawodnik wygrał aż 27 walk i tylko 8 przegrał. Węgier Adam Marosi, który zajął drugie miejsce zwyciężył w 26 walkach. Bilans 24 wygranych i 11 porażek mieli Białoorsin Ilya Palazkov, Litwin Justinas Kinderis i Hiszpan Aleix Heredia Vives.

Jutro w Kairze runda bonusowa szermierki, pływanie, jazda konna i laser run, po którym dowiemy się, kto zdobędzie medale mistrzostwa świata i czy wśród zakwalifikowanych na igrzyska olimpijskie znajdzie się Sebastian Stasiak.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.