Tenis – RG: Herbert i Mahut po raz drugi najlepsi w Paryżu!
@TENNIS-BARGAINS MEDIA

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 12.06.2021, 20:50

Pierre-Hugues Herbert i Nicholas Mahut po raz drugi w karierze wygrali Roland Garros. To ich piąty wspólny wielkoszlemowy tytuł. W finale pokonali rewelację turnieju – Aleksandra Bublika i Andrieja Gołubiewa. Reprezentanci Kazachstanu byli prowadzili w tym meczu, ale nie zdołali zakończyć go sensacją.

W finale debla z jednej strony stanęła jedna z najbardziej utytułowanych par na świecie – Pierre-Hugue Herbert i Nicholas Mahut. Rywalami Francuzów byli natomiast sensacyjnie dobrze spisujący się w tym turnieju Kazachowie – Aleksander Bublik i Andriej Gołubiew. Dużo lepiej mecz rozpoczęli ci drudzy. W pierwszej partii prowadzili już nawet 5:2. Część z tej przewagi wypuścili, ale wygrali set otwarcia 6:4.

Druga partia była bardziej wyrównana. Najpierw prowadzili 3:1 Francuzi, ale Bublik i Gołubiew nie tylko odrobili stratę, ale i wyszli na prowadzenie 5:4 z przewagą breaka. Udało im się wywalczyć piłkę meczową, ale Herbert i Mahut obronili ją. To dodało wiary reprezentantom gospodarzy. Odrobili stratę i doprowadzili do tiebreaka, w którym pewnie wygrali – aż 7:1.

Decydujący set rozgrywany był już pod dyktando faworytów. Szczególnie druga jego część. Dzięki przełamaniu w siódmym gemie i pewnej grze przy własnym podaniu wygrali seta 6:4 i po raz drugi w karierze wznieśli puchar za zwycięstwo w Roland Garros. Ostatnio udało im się to w 2018 roku. Po za tym po razie wygrywali każdy z innych turniejów wielkoszlemowych – Australian Open w 2019 roku, Wimbledon w 2016 i US Open w 2015.